bfjJdy'frndjLjj] 2017-17 j 2013 .imiSffjai 13 2017 in 17 mens mensen H Hel en verdoemenis zagen de dominees in de raps van Jebroer (Tim Kimman, 31). Met hun toorn maakten ze van zijn Kind van de Duivel de meest controversiële hit van het jaar. Kimman: „Een godsgeschenk." pvvtj? 1? 599,- Stefan Raatgever Amsterdam oms lijkt het wel of ze het gewoon niet willen begrijpen: ik heb echt niets tegen christelijke mensen. Het is niet mijn bedoe ling om wie dan ook in de duivel te laten geloven en ik ben ook helemaal geen aanbidder van N ^<1 t- <T-r 17 <r - <l 11 ii Satan. Maar ik kan het die mensen honderd keer uitleggen, ze blijven boos op me. „Laatst nog. Ik had voor mijn vriendin een mooi horloge ge kocht, toen ik een briefje kreeg van de juwelier. Ik lees het even voor: 'Mijnheer, u was vandaag bij ons in de zaak. Ik hoop dat u naar tevreden heid bent geholpen, maar heb liever dat u niet meer komt. Ik heb kennis genomen van sommige van uw liedjes en ben daarvan geschrokken. De Here Jezus, die mijn eerbare borg en zalig maker is, wordt door u geminacht, verfoeid en gelasterd. U bent een aan hanger van Satan. Ik kan dat als christen niet rijmen met mijn ge loof in Hem. Ik wil u ernstig waar schuwen niet te spotten met God, daar hij geen ledig toeschouwer is.' „Bizar toch? Ik heb hem terugge schreven dat ik geen God nodig heb om de tien geboden in prak tijk te brengen. Dat ik zelf zorg dat ik niet steel en geen kwaad over anderen spreek. Ik geloof namelijk niet in een boek, maar in mezelf. Zo mailden we nog een tijdje, maar er zat geen beweging in. Toen heb ik het afgesloten: 'Ik ga mijn geld wel ergens anders uitge ven.' Dat gaat om duizenden euro's hè. Twee horloges en een ketting." Buiten de realiteit „Ik kan het amper bevatten: zo ie mand gelooft werkelijk dat de dui vel me heeft gehersenspoeld. Maar het zijn toch echt die mensen die buiten de realiteit leven, niet ik. Ik heb zelfs kinderbijbels opgestuurd gekregen. Voor mijn kinderen, zo- dat die nog gered konden worden. Ziek vond ik dat. „Ook kwam er een vrouw naar me toe: 'Er is maar één iemand van wie je moet houden en dat is God'. Ik antwoordde: 'Wie is die man naast u dan?' Ze zei zonder erover na te denken: 'Mijn echtgenoot, hoezo?' Ze hoopte op een verbod van mijn concert bij haar in het dorp. Daar snap ik dus niets van. Ze hoeft toch niet te komen als ze niet wil? Waarom laat je mensen die het wél mooi vinden, niet ge woon genieten? Wij laten haar toch ook rustig naar de kerk gaan op zondag? „Maar eerlijk is eerlijk, zonder al die mensen was Kind van de Duivel nooit zo groot geworden. Eerst legden kerkleden in Hardinxveld- Giessendam geld bij elkaar om te zorgen dat ik er niet zou optreden. Daarna riepen ik weet niet hoeveel dominees dat mijn lied duivels was. Zelfs het NOS Journaal pakte het toen op. Je kunt wel zeggen dat al die publiciteit een godsge schenk is geweest. Alsof we het zelf zo bedacht hadden. Steeds als de storm was gaan liggen, kwam er weer een nieuwe predikant met een boze brief. „En dat met een track die er in één avond was. Ik kreeg die mu ziek van Paul Elstak. Zat op zolder, mijn kids lagen beneden te slapen. Ik hoorde die lekkere beat en de eerste zin die bij me opkwam was: Ik ben een kind van de duivel. „Toen ben ik de hond gaan uitla ten, liep bij thuiskomst weer naar boven en heb het nummer opge nomen. En dat was het, man. Er pasten maar vier zinnen in, elke regel moest krachtig zijn. Dus zeg ik gewoon: 'Ik hoop dat je deze draait op mijn begrafenis.' Dat vind ik zo'n toffe uitspraak. „Kind van de Duivel staat voor het vieren van het leven: Gooi drank en drugs over mijn kist. En dat bedoel ik niet symbolisch, maar precies zoals ik het zeg. Trek die flessen maar open straks. Ik heb zo geleefd, zo wil ik gaan ook. „Met kind van de duivel heb ik het natuurlijk niet over mijn moeder, hè. Ze is een lieve vrouw. Het komt ook niet door haar dat ik niet zo'n makkelijke jeugd had. Ik wilde graag geld verdienen, maar zag geen mogelijkheid. Toen heb ik weieens de kortste weg geno men. Op mijn dertiende werd ik voor het eerst opgepakt. „Maar het is verder bij katten kwaad gebleven. Vechtpartijen enzo. Ik sloeg makkelijk in die tijd. Maar nadat mijn moeder na de scheiding een partner kreeg met twee jonge kinderen, veranderde er iets. Ik voelde dat ik een voor beeld voor die kleintjes was. Zo kon ik niet blijven doorgaan. „Als ik hoor hoe het met mijn vrienden uit die tijd gaat, ben ik zo blij dat ik niet meer bij dat kringe tje hoor. Die jongens doen nog precies hetzelfde als toen. Aan de drugs en van baantje naar baantje. Eentje leeft er zelfs op straat. Ik had heel lang ook geen richting. Ben metaalbewerker geweest, krantenloper, verhuizer. Twee weken hier, twee weken daar. Tot ik de muziek vond." Baby „Toen heeft het nog lang geduurd, hoor. Ik ben er al dertien jaar mee bezig. En nu is dit jaar alles ineens ontploft. Ik ben zo gelukkig, man. Heb sinds kort een mooi nieuw huis in mijn geboorteplaats, heb mooie auto's, twee mooie kids. In februari komt er nog een baby. Kinderen zijn het tofste wat er is. En o ja, ik blijk zelfs veel fans in Duitsland te hebben. Die komen in het nieuwe jaar aan de beurt. „Zo kom ik stapje voor stapje dichter bij mijn einddoel: na mijn dood niet vergeten worden. Daarom heb ik mezelf ook Jebroer genoemd, hè. Een knipoog naar Jezus. Want als iemand erin is ge slaagd na zijn dood nog herinnerd te worden is hij het. Echt, ik heb alleen maar respect voor die man." fyU 51 BH 10 dagen Italië Bloemenrivièra 10 dagen Rondreis Fascinerend Schotland Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 12 dagen Corsica en Sardinië 12 dagen Rondreis Roemenië 15 dagen Rondreis Spanje en Portugal 15 dagen Noordkaap 5 www.bolderman.nl l donderdag 21 december 2017 'Ik geloof niet in een boek' n 17 2l u v Vandaag Rapper Jebroer: Kind van de Duivel blijkt een godsgeschenk. Morgen Erik Akerboom, korpschef van de Nationale Politie: „We hebben vijfjaar stilgestaan." Jebroer profiteerde volop van alle ophef over zijn hit Kind van de Duivel. -OTO P M RAS Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Qrukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: Prijs p.p. o.b.v.,2 pers. kamer encl. Calamiteitenfonds Et reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13