EPi Vroeg de lucht in Rem op stijging toeslagen Dafne Schippers sportvrouw van 2017 Walcheren 11 rr^-- c yii Tom Dumoulin wint bij de mannen en dames van Oranje zijn de beste ploeg Huurders lopen de komende jaren tot honderd euro huurtoeslag mis. Door de wet te veranderen remt het kabinet de stijging van de toeslag. Wo ningcorporaties vrezen betalingsproblemen. Het kabinet wil vanaf 2019 de huur- toeslagwet aanpassen. Uit bereke ningen van de Woonbond, op ver zoek van deze krant, blijkt dat huurders hierdoor bijna honderd euro mislopen. Dat begint met ge middeld 24 euro in 2029 en loopt op tot zo'n 94 euro op jaarbasis in 2022. De financiële strop voor huur ders komt doordat het nieuwe ka binet de zogeheten kan-bepaling schrapt. Daardoor zijn huurders meer kwijt aan hun woning, zon der dat daar een hogere huurtoeslag tegenover staat. Het kabinet kan daardoor 138 miljoen euro bezuini gen. „Schandalig", vindt Ronald Pa ping, directeur van de Woonbond. „De kan-bepaling is juist in het le ven geroepen om de allerlaagste in komens te beschermen tegen grote huurstijgingen. Ik zie veel armoede onder deze huurders. Als je moet rondkomen van t.000 euro per maand, hakt elke euro minder er hard in." In totaal krijgen zo'n 1,4 miljoen Nederlanders huurtoeslag. Het gaat om bijna vier miljard euro per jaar. In het regeerakkoord is door VVD, CDA, D66 en Christenunie afge sproken dat de kan-bepaling ver dwijnt. „Dit raakt huurders rechtstreeks in hun portemonnee", zegt woord voerder Tonny Dijkhuizen van Ae- des, de vereniging van woningcor poraties. Hij vreest dat huurders hun woonlasten in de toekomst niet meer kunnen opbrengen. In de huurprijs zit een eigen bij drage die elk jaar iets stijgt. De kan bepaling regelt dat die stijging be perkt is. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken en Konink rijksrelaties - dat ook over wonen gaat - is het schrappen van de kan bepaling nodig. „Hiermee wordt een einde gemaakt aan overcom pensatie", zegt een woordvoerder. „De eigen bijdrage voor huurders stijgt nu namelijk minder hard dan Als je moet rondkomen van 1.000 euro, hakt elke euro minder er hard in de huren, waardoor mensen met een toeslag meer voordeel hebben dan andere huurders." In de geplande wetswijziging van het kabinet staat dat de lagere huurtoeslag niet los kan worden gezien van de rest van het beleid. „Dit is meegenomen in het alge mene koopkrachtbeeld van het re geerakkoord. Hieruit blijkt dat huishoudens er de komende jaren gemiddeld op vooruit gaan", zegt de woordvoerder. De Woonbond en Aedes vragen in de Tweede Kamer aandacht om de gevolgen van het schrappen van de kan-regeling. „Huurders zijn op nieuw slechter af dan woningbezit ters", zegt directeur Paping van de Woonbond. „Dat mag niet gebeu ren." Nieuwsmedia Geld Goed Je geeft goud als je van elkaar houdt Het lijkt in Renesse gisteravond wel even oudjaarsnacht. Tijdens een vuurwerkshow op het voetbalveld demonstreert verkoper Wilco Hoogerhuis zijn waren voor enkele hon derden belangstellenden. En met zulke fraaie kleuren in de lucht, moet er natuurlijk wel even een selfie gemaakt worden. De vuurwerkkoorts slaat weer toe. >iD2 Eul »P22 Huurders opnieuw slechter af Peter Winterman Den Haag —Ronald Paping, Woonbond woensdag 20 december 2017 9°C Bewolkt en regenachtig pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 FOTO DIRKJAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1