u Van Gemert gaat door barrières O O) O) O 12 ZE Hattrick van Martis goed voor award Novitas laat het na de pauze liggen Nederlaag Steen blijft in de boeken VOETBAL TWEEDE DIVISIE Vrienden en oud-ploeggenoten bij Hoek treffen elkaar in de tweede divisie. Geblesseerde Lionel Fitsch (Barendrecht) kan juichen, topscorer Thomas van den Houten (AFC) niet. Urmeion Martis werd gisteren gekozen tot Speler van de Week in het kader van de Zeeuwse Voetbal Awards. De aanvaller van Terneuzense Boys gaf zijn ploeg met een hat trick tegen Prinsenland (3-0-zege) hoop in de levensstrijd in de tweede klasse van het zater- dagvoetbal. John Karelse werd Trainer van de Week. Hij posteerde bij Vlissingen Yves Nyemb en Steve Schalkwijk samen in de aanval. Beiden scoor den en bezorgden Vlissingen een 2-0-zege op Juliana'31. Philippine werd Club van de Week door de klinkende 9-0-zege op Breskens. Uit die wedstrijd werd de stift van Mustafa Yil- maz gekozen tot Doelpunt van de Week. De handbalsters van Novitas leden in Wagen berg een 16-11-nederlaag tegen Mixed Up in het duel van de derde klasse. De ploeg van coach Erwin Bel kwam in de beginfase op een 5-0-achterstand, maar nog voor de rust her stelde Novitas zich knap: 8-8. Op slag van rust moest het echter nog twee te gentreffers toestaan. Na de pauze bleef het tot 11-10 spannend. De vrouwen uit Hulst namen meer initiatief, maar dat werd niet beloond. Integendeel. De thuisclub was gelukkiger in de afwerking en liep nog uit naar een 16-11- zege. GRENSWACHTERS De 3-2-nederlaag van Steen tegen Grenswach ters blijft staan in de vierde klasse van het zondagvoetbal. De aanklager van de voetbal bond KNVB had geëist dat deze en drie an dere competitiewedstrijden van Grenswach ters overgespeeld moesten worden, omdat er een niet-speelgerechtigde speler had meege daan bij de ploeg uit Putte. De beroepscom missie is van mening dat Grenswachters en de speler in kwestie (Giovanni Verduijn) al zwaar genoeg gestraft zijn. De club heeft im mers vier punten in mindering gekregen en een boete van 750 euro, Verduijn is acht wed strijden geschorst. Speler en club kunnen niet meer in beroep tegen de straffen. Topscorer G-voetbal Wim Fenijn Zaterdagmiddag, 15.52 uur. Het laat ste fluitsignaal van scheidsrechter Smit echoot nog na, als Thomas van den Houten al op weg is naar de kleedkamer. De teleurstelling valt van zijn gezicht af te lezen, nadat hij met AFC ook heeft verloren van Ba rendrecht. Hij wil zo snel mogelijk naar de kleedkamer, maar draait op verzoek van de fotograaf toch nog even om. Als een boer met kiespijn gaat Van den Houten op de foto met Lionel Fitsch, die niet in actie is ge komen maar met zijn vingers de uitslag nog even laat zien: 3-0. De twee vrienden speelden sa men bij Hoek en ontmoeten elkaar nu voor de eerste keer in de tweede divisie. Na twee seizoenen bij Tel star is Van den Houten (27) een vaste waarde bij het Amsterdamse AFC, Fitsch (28) is op de weg terug na een vervelende scheenbeenbles sure. Hij heeft eerder op de dag al 55 minuten met het tweede elftal ge speeld, tegen Quick Boys 2. „Ik had mijn laatste wedstrijd op 21 oktober gespeeld, uit bij Katwijk", vertelt Fitsch. „De maandag erna kreeg ik tijdens de training weer last van mijn scheenbeen. Aan het begin van het seizoen had ik ook al zo'n botvliesontsteking gehad." Hij moet voorzichtig zijn, weet Fitsch. „Want het zou anders zo maar een chronische blessure kun nen worden." Vanaf de bank ziet hij een verschrikkelijk slechte eerste helft, van twee ploegen die nauwe lijks iets weten te creëren. Na rust maakt Barendrecht het verschil en wint met 3-0, waarmee het de vijfde plaats in de tweede divisie verstevigt. AFC staat er heel wat minder voor. Met slechts elf punten is de Amsterdamse ploeg hekken sluiter. Trainer Ton du Chatinier stapte eind oktober op, André Wetzel mag nu proberen AFC erin te houden. „We staan niet voor niks onder aan", zegt Van den Houten na af loop, keurig in pak met een AFC- stropdas. „We creëren veel te wei nig en geven heel kinderlijk doel punten weg. Dat zag je vandaag ook weer. Iedere week maken we wel een fout. Dat had ik vorige week zelf ook. Vanaf januari hebben we Raily Ignacio van Kozakken Boys erbij en Ik kon maar moeilijk wennen aan de club en had moeite met het reizen hopelijk komt er ook nog een mid denvelder bij." Bij Barendrecht hebben ze zulke versterkingen niet nodig. De ploeg van Adrie Poldervaart heeft een sterke reeks neergezet en is een goede subtopper. Lionel Fitsch heeft na zijn overgang van Hoek wel even moeten wennen aan het hogere niveau. „Qua voetbal is het wel anders dan bij Hoek", zegt Fitsch. „Hier moeten we van ach teruit opbouwen, dat begint al bij de keeper." Het reizen vanuit Zee land valt hem mee. „Ik sta in drie kwartier in Barendrecht. Daar ligt het niet aan. Het is vooral die bles- sure die in mijn kop is gaan zitten." Die speelde deze zomer voor het eerst op, rond de wedstrijden met het Zeeuws elftal tegen ADO Den Haag en Willem II. „Voor die laatste wedstrijd had ik 's ochtends nog een pittige training hier. De trainer was die wedstrijd tegen Willem II totaal vergeten. Dat kan gebeuren. Zwemmer Melle van Ge mert van De Zeeuwse Kust (DZK) heeft tijdens de Nederlandse junioren en jeugdkampioenschappen korte baan zijn eigen Zeeuws senioren record op de 50 meter rugslag ver beterd. In Eindhoven snelde hij in de series naar een tijd van 26,98. Van Gemert (16) was verrast door deze prestatie. „Mijn tijd stond al vrij scherp en ik verwachtte niet al te veel. Maar het voelt echt te gek om als eerste Zeeuw onder de 27 se conden te zwemmen", erkende de Vlissinger die in de jeugdfinale achtste werd in 27,09. Ook op de dubbele afstand ver baasde hij zichzelf. In de voorronde slechtte hij voor het eerst de 60-se- condengrens: 58,97. In de finale scherpte hij zijn tijd zelfs aan tot 58,94. Van Gemert: „Ik wist dat ik onder de minuut kon gaan, maar ik had niet gedacht dat ik meteen on der de 59,00 zou duiken." Een hamstringblessure hield hem een tijd lang aan de kant. „Ik heb er veel aan gedaan om weer op niveau te komen. Dat is gelukt. Deze prestaties geven mij de moti vatie om alles in het zwemmen te steken voor het komende seizoen." De zwemmers van DZK pakten tijdens de nationale titelstrijd zes bronzen medailles. Zo werd Bridget de Bat derde op de 100 en 200 meter rugslag. Zij verbeterde met 1.05.80 en 2.22.69 haar eigen Zeeuwse top tijden voor dertienjarigen. Op de 400 meter wisselslag en de 50 me ter vrije slag bracht zij eveneens nieuwe records op de klokken. Guido Brink (jaargang 2002) ver overde op de 50 en 200 meter schoolslag brons. Yorick Visser tikte als derde aan een nieuwe Zeeuwse toptijd voor veertienjari gen op de 400 meter vrije slag. Debutante Shanna Joppe (junio ren 1) finishte op plek drie op de 200 meter schoolslag. Daarnaast zwom zij een provinciaal record op de 100 meter. Irina de Ridder (jaargang 2003) deed dat op de 50 meter vlin derslag: 30.30. dinsdag 19 december 2017 VOETBAL HANDBAL Scores Novitas: Patricia Bel 4, Leonie de Graaf 4, Petra Mel, Saskia van Goethem, Jetty Stempher allen 1. VOETBAL ID-wielrenner Joannathan Duinkerke uit Goes werd derde bij een veldrit op Linkeroever in het Belgische Antwerpen. Zoals bijna ge bruikelijk moest hij de Belg Lars de Jong voor laten gaan. De Zeeuws-Vlamingen Walter Pollet (Hulst) en Tonnie Hoogstraate (Terneuzen) werden res pectievelijk 19de en 24ste. De rolstoelbasketballers van RBVM beleefde een moeizame vierde speelronde in Middel burg. De koploper won op vertrouwde bodem ternauwernood van nummer drie ISR uit Rid derkerk (32-30) en verloor van nummer zes Highfive uit Tilburg (16-32). RBVM blijft niette min koploper. 22 Met een hattrick tegen Kapelle ver stevigde Arjen de Koeijer zijn lei dende positie in het PZC-topsco- rersklassement. De spits van Yer- seke staat op 22 doelpunten, vier goals meer dan Dave den Boef (Tholense Boys). 5-0 De G-voetballers van Walcheren hebben zich voor het eerst in hun bestaan geplaatst voor de kwartfi nale van de dis trictsbeker. Het team won met 5-0 van Papendrecht G1. De goals kwa men van Dion Kar- reman (2), Nicky Doorenbosch (2) en Jesper Groes- ser. 2 Wim Fenijn heeft zijn vertrek aange kondigd bij voet balvereniging Biervliet. De trai ner is momenteel aan zijn tweede seizoen bezig bij de Zeeuws- Vlaamse vijfde- klasser. Vorig sei zoen degradeerde hij met de club uit de vierde klasse. Vrienden staan Barry van der Hooft Barendrecht - Thomas van den Houten Lionel Fitsch (links) heeft na afloop reden tot lachen, Thomas van den Houten niet. foto martin HULSMAN ORANGE PICTURES Joram Lawalata Eindhoven a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 83