SHOWROOM UITVERKOOP Supermarkt mag verder groeien 7 Goese rijschool Paardekooper stopt na 70 jaar Na zeventig jaar verdwijnen de lesauto's van Paardekooper uit het Goese straatbeeld. 'Het waren mooie jaren. Tijdelijke parkeerplaats Oud-Vossemeer KORTING OP TEGELS EN SANITAIR Wie even snel en voor zo weinig mogelijk geld z'n rijbewijs wilde halen, was bij Autorijschool Paardekoo per in Goes niet aan het juiste adres. „Het gebeurde wel eens dat we zo iemand vriendelijk advi seerde om ergens anders les te ne men", zegt eigenaar Hans Paarde kooper (71). Hij heeft altijd de ver antwoordelijkheid gevoeld om zijn leerlingen met goede vaardig heden alleen de weg op te laten gaan. Aan het eind van de maand stopt de Goesenaar met zijn rij school. Daarmee komt na 70 jaar een einde aan het familiebedrijf dat zijn vader Piet in 1947 begon, toen nog onder de naam Vlot Veilig. Het was destijds de eerste autorijschool op Zuid-Beveland. Hans zat als jongen regelmatig achterin de auto als zijn vader les gaf. Relatief snel wist hij dat hij ook rij-instructeur wilde worden. „Daar heeft mijn vader geen druk voor hoeven uitoefenen en dat heb ik zelf ook niet gedaan bij mijn kinderen", vertelt hij. De Goesenaar maakt er geen drama van dat het bedrijf nu ophoudt te bestaan. „Onze kinderen hebben andere keuzes gemaakt en dat is goed." Paardekooper kijkt terug op 51 mooie jaren als rij-instructeur. „Aan God alle eer", stelt hij. „We zijn bewaard gebleven voor grote ongelukken en ander onheil." Zijn geheugen zit vol met mooie herinneringen. Zoals die keer dat een leerling tijdens zijn examen al snel een ingreep had en daarmee kansloos was om te sla gen. „Hij stelde voor om terug te rijden om een nieuw examen te betalen en het meteen nog eens te proberen", zegt Paardekooper la chend. „Maar zo werkt het na tuurlijk niet." Met een glimlacht denkt hij ook terug aan een 4-jarig Door mijn dochter leerde ik vaker complimentjes te maken knulletje dat meereed tijdens de rijles van zijn moeder. „Het jon getje gaf zijn moeder instructies: koppeling intrappen, beetje gas geven, koppeling rustig laten op komen... Dat wist hij nog van toen zijn vader en moeder samen wa ren gaan oefenen in de polder." De rijschoolhouder heeft ook z'n eigen kinderen en drie schoondochters les gegeven. Hij behandelde hen als gewone leer lingen. 'Thuis ben ik je vader, in de lesauto ben ik de leraar' was het credo, 's Avonds tijden het eten vroeg hij dan bloedserieus aan zijn dochter hoe de rijles was ge weest. „Ze antwoordde toen een keer: 'Dat weet ik niet, want mijn instructeur zegt nooit of ik het goed doe'. Dat was een goede les voor mij. Daarna gaf ik vaker com plimentjes." In de loop der jaren is Paarde kooper ook veel les gaan geven aan mensen die bijvoorbeeld na een hersenbloeding of-infarct weer auto wilden rijden. Hij heeft spe ciale voorzieningen voor mensen die aan één kant verlamd zijn. „Soms moest ik mensen vertellen dat veilig autorijden echt niet meer ging, maar anderen konden, soms na vele lessen, weer zelfstan dig de weg op. Dat waren mooie momenten." Paardekooper heeft naar eigen zeggen altijd de verleiding kun nen weerstaan om leerlingen zo snel mogelijk te laten slagen. „Ik wil dat ze er echt klaar voor zijn als ze zelfstandig de weg op gaan. Mijn vader zei altijd: „Ons werk is belangrijker dan dat van een arts. Voorkomen is immers beter dan genezen. Het laatste wat je wil is dat jouw leerling kort na het afrij den een ongeluk krijgt." De raad hakt donderdag de knoop door over het geactualiseerde be stemmingsplan voor Wolphaarts dijk. In het bestaande plan staat dat de supermarkt 250 vierkante meter groot mag zijn, maar in werkelijk heid heeft de winkel volgens B en W nu al een groter vloeroppervlak. En dan heeft de uitbater ook nog plannen om zijn zaak uit te breiden. Voor het college is dat reden om het toegestane aantal vierkante meters te verhogen naar 850. In het bestemmingsplan staat verder dat de recreatie bij het dorp zeker mag uitbreiden, maar dat dit niet ten koste mag gaan van Wol phaartsdijk als aantrekkelijke woonkern. In het plan staan verder geen grote nieuwe ontwikkelingen. Het is opgesteld vanwege het besluit van de gemeente om alle verou derde bestemmingplannen te actu aliseren. Tegen het ontwerp van het plan zijn in de periode dat het ter inzage lag dan ook geen bezwaren ingediend. OUD-VOSSEMEER Aan de Cor- nelis Frankenstraat in Oud-Vosse- meer wordt deze week gewerkt aan een tijdelijk parkeerterrein. Dat komt op de plaats waar woningcor poratie Stadlander huizen heeft ge sloopt. Omdat er nog geen nieuwe in vulling voor het terrein is, kwam Stichting Oud-Vosméér met het idee om er een tijdelijke parkeer plaats van te maken. Een gedeelte van het braakliggende terrein wordt verhard met puin, en het ter rein wordt toegankelijk gemaakt door middel van een in- en uitrit. Zo ontstaat er parkeerruimte voor ongeveer twintig auto's. Ook wordt een gedeelte van de toegangsweg naar de speeltuin en garageboxen en een gedeelte van het trottoir opnieuw bestraat. De werkzaamheden duren tot het einde van deze week. dinsdag 19 december 2017 BE 'Veiligheid boven snelheid' Rob Paardekam - Hans Paardekooper Rob Paardekam Wolphaartsdijk De gemeente Goes geeft de uit bater van de supermarkt in Wol- phaartdijk de mogelijkheid om zijn zaak uit te breiden. Dat blijkt uit een voorstel van het college aan de gemeenteraad. Rijschoolhouder Hans Paardekooper en zijn vrouw Riet bij hun thuisbasis aan de Westsingel in Goes, foto mechteld jansen Wegens verbouwing! Alles moet weg! Hoge kortingen op tegels en sanitair! Kom snel langs want op=op! Nobelweg 1 Goes Bestelshops.n,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72