Ismail wint prijs met video u 3 dagen Gent 4 Voorpost-leider wil migranten ontmoedigen te komen 69.- www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-235969370 w De 'heel-Nederlandse actiegroep' is bang dat Hoek van Holland een 'nieuw Calais' wordt. Daarom loopt de organisatie rondes in de badplaats, op zoek naar migranten die illegaal de ferry naar Engeland proberen te nemen. Sinds septem ber heeft Voorpost 'enkele' pa trouilles uitgevoerd, vertelt actie leider Florens van der Kooi (39). Afgelopen weekend publiceerde de groep een promotiefilmpje. Op de beelden, omlijst met bombasti sche, heroïsche speelfilmmuziek, zijn mannen met donkere kleding en brede armbanden - gedragen rondom de biceps - te zien. Ze doorzoeken bunkers met hun zak lantaarns en treffen daar kleren aan. Dan de boodschap: „Heb je ook het gevoel dat Nederland jouw land niet meer is? Kom in verzet." De groep 'signaleert en geeft door'. Van der Kooi: „Het enige dat wij doen is de politie bellen wan neer we migranten zien. We spre ken ze nooit aan, herkennen ze aan de donkere huidskleur. We hou den ze op afstand in de gaten tot agenten arriveren. Een soort buurtpreventie, eigenlijk." Voorpost is een in 1976 opge richte nationalistische vereniging met een Nederlandse, Vlaamse en Zuid-Afrikaanse tak. De beweging, die enkele honderden leden heeft, wil een 'volksbewust herenigd Ne derland' en een einde aan de 'te loorgang en versnippering der Ne derlanden'. „De verdediging van ons vaderland zien we als onze burgerplicht. De politie schiet in deze kwestie te kort." Radio-dj's Sander Hoo- gendoorn (I), Domien Ver- schuuren (m) en Ange- lique Hout veen hebben zich gister avond laten opsluiten in het Glazen Huis. Tot de kerst halen ze met 3FM Serious Re quest geld op voor her enigen van door oorlog verscheurde families. llgun ontving de vakprijs in de ca tegorie Beste Online Video voor zijn serie 'Achter Buurten', te zien op AD.nl. De jonge vlogger trekt achterstandswijken in. Als voorma lige hangjongere weet hij echt door te dringen tot de buurtbewoners. „Achter Buurten is het perfecte voorbeeld van het omarmen van problemen", licht jurylid Suzanne Pronk de keuze voor Ismail toe. „Rolmodellen zoals Ismail worden ingezet om de problematiek aan te kaarten en het juiste voorbeeld te geven." De voormalig treitervlogger kan nauwelijks geloven dat hij een prijs in ontvangst neemt. „Dit is heel gek. Vorig jaar stond ik nog elke dag te chillen voor een supermarkt. Had ik geen visie, geen toekomst." Vorig jaar zomer haalde llgun zich nog de woede van veel Neder landers op de hals met zijn treiter- vlogs uit de Zaanse wijk Poelen burg. richel'. AD-hoofdredacteur Hans Nijenhuis nam dit jaar het niet onomstreden besluit hem een podium te bieden. Hij zegt trots te dat AD.nl de mini-documentaries van llgun uitzendt. „Ismail was een zeer omstreden tuigvlogger. Maar dat was toen. Hij wilde zijn leven beteren. Die kans heeft hij gegre pen." lijk onder de radar, om te voorko men dat zij door de politie staande worden gehouden. Hoekenezen treffen zo nu en dan wat kleding en etensresten in de bosjes aan. Meer niet. De nieuwste cijfers van het mi nisterie van Veiligheid en Justitie laten een afname van het aantal in Hoek van Holland gesnapte illega len zien. De eerste negen maanden van het jaar trof de marechaussee daar 550 illegalen aan. Vorig jaar waren dat er in die periode nog 730. Dat is meer dan in 2015, toen het om 270 personen ging. De Groningse hoogleraar Alge mene Rechtswetenschap Jan Brou wer noemt de Hoekse kwestie 'las tig'. De vergelijking met buurt wachten gaat volgens hem slechts deels op. „Buurtwachten ontstaan bijvoorbeeld in een wijk met veel inbraken. Dan beroepen burgers zich op het burgerarrest, dat in houdt dat zij het recht zelf mogen handhaven tot de politie arriveert. Bescherming van lijf en goederen. Voorpost dient in Hoek van Hol land een abstracter belang." Brouwer: „In een beschaafde na tie moeten we proberen het hand haven van het recht over te laten aan de overheid. Agenten hebben een opleiding gehad, zijn te con troleren en hebben een eed van trouw gezworen. Dat speelt niet bij burgergroepen. Ze beloven van al les, maar wie controleert dat?" In een beschaafd land moeten we het handhaven van recht overlaten aan het rijk Tijdens de patrouilles hangt de groep, vaak bestaande uit vier a vijf man, posters op in Hoekse bun kers. De in het Engels opgeschre ven boodschap: jullie - de migran ten - worden in de gaten gehou den. „Dan hebben ze het idee dat ze hier niet veilig zijn. We willen ook een preventief middel zijn. Vergelijk het met het grenshek in Hongarije. Al voor het voltooid was, beseften migranten dat ze dat land beter konden mijden." Directe aanleiding om nu naar buiten te treden, is de 'pro-immi- gratiehouding' op de afgelopen Eu ropese top in Brussel, die vorige week plaatsvond. Onaanvaardbaar, vindt de groep, die stelt dat mi granten in de Rotterdamse bad plaats voor grote overlast zorgen. Klaas de Koning, voorzitter van de Hoekse volksvertegenwoordi ging, weet wel beter. Volgens hem blijven de migranten zoveel moge- 3 dgn wellnessboot 3 dagen kust diner dinsdag 19 december 2017 Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting 'Patrouilles in duinen zijn een soort buurtpreventie' De patrouilles van de extreem rechtse actiegroep Voorpost in Hoek van Holland zijn zorgelijk. Dat stelt de Groningse hoogle raar Algemene Rechtsweten schap Jan Brouwer. „Wie con troleert wat daar gebeurt?" Eric Oosterom Hoek van Holland FOTO ANP Voormalig treitervlogger Ismail llgun (20) heeft zijn eerste prijs te pakken. Voor zijn minidocu- mentaires over probleemwijken in Nederland ontving hij gister avond een Hashtag Award. Koen Voskuil Rotterdam Leider Florens van der Kooi: „We bellen de politie als we mi granten zien." FOTO JOYCE VAN BELKOM Vlagvertoon, uit video voorpost —Jan Brouwer, hoogleraar recht 2 nachten in 3* Hotel Gravensteen (8,0) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet Gratis gebruik van wifi en de fitness Aankomsten t/m maart. Betaal pas bij aankomst! 4* Even Resort Hotel Uden (8,3) Incl. 1 dag Wellnessboot t.w.v. 31,50 2 nachten incl. ontbijt Betaal pas bij aankomst! 3* Fletcher Badhotel Callantsoog (7,8) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 1 keer 3-gangen diner Gratis wifi en zwemmen In hartje centrum en op loopafstand van alle historische bezienswaardigheden!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4