Klit vm A 3 Bijzonder daten v: a fj' WEBSITES zelfde humor: Soms loop ik tegen Toine aan 'sorry, ik had je niet ge zien'. Hij bracht in het begin van onze relatie een grote zak hartjes mee. Daar hebben we allebei goed van gesnoept." Hun geluk straalt van hen af. Op elk antwoord en elke opmerking van de één volgt het gegiechel, de ver wondering of de vlijmscherpe hu mor van de ander. Staat een van bei den op om wat te pakken, dan loopt de ander het liefst mee. Mensen in hun omgeving reageren positief. Pas cals alleenstaande moeder ziet haar zoon opbloeien. „Ik ging altijd met haar wandelen en winkelen", zegt hij. „Nu doe ik dat ook met Toine." Het koppel woont op een half uur rijden van elkaar, belt daarom regel matig en komt eens in de twee we ken samen. Toine: „Ik houd zijn arm vast als we op straat lopen, anders loopt hij overal tegenaan." Pascal: „Misschien gaan we ooit samenwo nen." „O dat weet ik nu nog niet hoor", zegt Toine. Grenzen Wensen en grenzen vaststellen, loopt als een rode draad door het da- tingwerk van de oprichters van Lof- joe. Ze hebben een stappenmethode ontwikkeld om te checken hoe ver een cliënt is en wil gaan. Uitgangs punt is: hoe bouw je rustig een vrij- willige en gelijkwaardige relatie op? De methode bestaat uit zo'n zestig kaarten waarop staat afgebeeld wat je tegenkomt als je in een relatie stapt. Bijvoorbeeld eikaars hand vasthou den, praten over je hobby's, je vriend of vriendin voorstellen aan anderen, maar ook tongzoenen, samen slapen, seks en samenwonen. Ilse: „We kunnen met deze stap penkaartjes van alles bespreken, zo dat we kunnen inschatten wat ie mand al weet. We kunnen de kennis en ervaring dan uitbreiden. Onze deelnemers kunnen de kaartjes ook gebruiken om de fasen van een rela tie te leren onderscheiden. Of om te zeggen 'dit wil ik nooit!' of'hierover wil ik eerst nadenken'. Zo kan ieder een zijn grenzen aangeven. Het is bij voorbeeld niet vanzelfsprekend dat twee mensen die samen willen sla pen ook seks willen hebben." Lofjoe houdt thema- en ontmoe tingsavonden en heeft in twee jaar tijd in werkgebied De Kempen twaalf matches tot stand gebracht. Is de begeleiding niet meer nodig, dan kunnen koppels zelfstandig verder. Toine en Pascal hebben veel geleerd van hun begeleiders en de activitei ten. Toine: „Als iemand mij nu iets vraagt over relaties, kan ik al een beetje advies geven." „Dankzij Lofjoe ben ik gelukkig met hem", zegt Pas cal. „Hij is het helemaal voor mij." dinsdag 19 december 2017 GO senen kunnen resetten, als antwoord op de spierprikkels. Meer maals doezel ik weg en ontwaak verrassend ge noeg op het moment dat ik beroering voel. Vlak voor mijn vertrek raadt Jeannette me aan de komende dagen extra te drinken. Ze wijst op eventuele ver moeidheid, maar uit er varing weet ze dat die na de derde dag door gaans verdwijnt. Nadine Archer Sfeer in de sessie De verwarmde kamer, daglicht en een muis stille Jeannette zor gen voor een gemoe delijk gevoel en gemoedsrust. Monteverdi mag wat mij betreft de lieflijke dolfijntonen vervangen. Ontspannend De Bowenmoves, de losse rolbewegingen relaxen diep. Na drie dagen loop ik rond met een helder hoofd en een pijnloos lijf. Door te dommelen zie ik niet wat Jeannette doet, terwijl ik dat graag zou weten. Kwaliteit van behandelaar Met ruim dertig jaar ervaring twijfel ik geen seconde over de vraag of ik bij haar in goede handen ben. Het kan soms drie dagen duren voordat je klachten verminde ren; wees niet te on geduldig. Prijs kwaliteit Voor 90 minuten be taal je 90 euro. Een behandeling van drie kwartier kost 45,00 euro. Niet gering, hoewel sommige verzeke raars een deel van de kosten dekken. Eind oordeel Masseren is het niet echt, meer een 'tastend zoeken'. Het voelt geweldig! Een blij vertje. /i-> Pascal Meulen- broeks (I) is gelukkig met Toine Verberne. FOTO KOEN VERHEIJDEN ABCDate.nl: Voor volwasse nen met een ver standelijke be perking. 300 leden. Gaat via zorgorganisaties. Datetoo.com: Voor mensen met een gehoor-, verstandelijke-, motorische of vi suele beperking. Durfjijmetmij.nl: Contactsite voor 'kwetsbare' men sen ingeschreven bij een aangeslo ten organisatie, 5530 leden. Downcontact.nl: Voor mensen vanaf 18 jaar met Downsyndroom, honderd leden. Eenbeetjean- ders.nl: Bedoeld voor mensen met een aandoening op het autisme- spectrum, (licht) verstandelijke beperking, psy chische stoornis sen of lichame lijke beperkingen. Aantal leden on bekend. G-date.nl: Voor singles met een beperking. Ook om vrienden te maken. Laikjoe.nl: Voor mensen met een verstandelijke beperking uit De Kempen en om streken. Uniekdating.nl: Voor mensen met een licht ver standelijke be perking en of een vorm van au tisme, 675 leden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47