s Einde van tijdperk bij TOP Tolhoek: 'Het was ontiegelijk stom' 13 Toen kreeg ik wel last. Pas vlak voor de start van de competitie was ik weer fit. Na een paar weken kwam die blessure weer terug." De blessures zorgden voor kop zorgen bij Fitsch, zoals Van den Houten die ook had bij AFC. „In oktober was ik er eigenlijk wel klaar mee", bekent de linkspoot. „Ik kon maar moeilijk wennen aan de club, de spelersgroep en de trai ner en had moeite met het reizen. Du Chatinier was heel vrij in alles en daar kan deze groep niet mee omgaan. Nu hebben we een trai ner die veel strikter is en de trai ningen zijn ook beter." Vanaf de eerste dag is Van den Houten wel basisspeler bij AFC. Met drie goals is hij zelfs topscorer van de hek kensluiter. „Het gaat nu veel beter. Ik heb ook een vriendin in Amster dam en dat maakt het veel leuker." Tegen koploper Katwijk maakte Van den Houten zijn eerste van het seizoen en die club zou nu belang stelling hebben. „Ik weet dat ik op een lijst sta van de technische com missie daar. Natuurlijk wil ik nog een stap hogerop zetten. Maar dan moet ik wel blijven presteren bij AFC, waar ik sowieso het seizoen afmaak." Hij traint op dinsdag en donderdag. Vanwege de afstand tussen Goes en Amsterdam mag Van den Houten de maandagtrai ning overslaan. „Op donderdag blijf ik altijd in Amsterdam slapen. Dan hoef ik in het weekend niet weer heen en weer te rijden." Duizend trainers Wat voor club is AFC eigenlijk? „Het is een fijne en warme club. Maar het is ook een club waar ie dereen het beter weet en denkt te moeten zeggen hoe het moet. Je hebt zeg maar duizend trainers binnen AFC. Misschien is dat ty pisch Amsterdams, ik weet het niet. Voor mij is het in ieder geval allemaal nieuw." Dat was de tweede divisie ook voor Fitsch, die echter wel snel aanhaakte. „Je groeit er een beetje in mee hè. Het Ik zit er wel aan te denken om weer in Zeeland te gaan voetballen is wel een hoog niveau, maar het is mooi om in deze klasse te voetbal len. De club heeft de afgelopen ja ren stappen gezet en dat wil ik zelf na de winterstop ook weer doen." Naar het duel met Barendrecht had Van den Houten wel uitgeke ken. „Het is alleen jammer dat Lio nel niet mee heeft gedaan." Fitsch dacht hetzelfde: „Na de winterstop krijg ik nog een kans. Dan wil ik spelen en moeten we AFC nog een keer verslaan." Of hij volgend sei zoen nog bij de tweededivisionist speelt, is de vraag. Fitsch: „Ik zit er wel aan te denken om weer in Zee land te gaan voetballen. Maar dat komt alleen door onze zoon. Dan ben ik iets vaker thuis. Ik heb nog geen keuze gemaakt, dat komt later wel." Van Belzen (29) had een fraaier afscheid gewenst. Op nogal zure wijze verloor het Arnemuidse team van Dalto (22-25). Een glo rieuze publiekswissel was haar niet gegeven. Ze kwam al op haar vijftiende in het eerste team, dat toen nog in de derde klasse korfbalde. Daarna vierde ze het ene na het andere succes. TOP klom op naar de ereklasse op het veld en de hoofdklasse in de zaal. „Toen ik jong was, wilde ik altijd in TOP 1 spelen. Nadat me dat gelukt was, heb ik het altijd een grote eer ge vonden om in dit team te zitten en voor zo'n enthousiast publiek te spelen." Natuurlijk waren er ook te genslagen. Van Belzen lag twee keer lang uit de roulatie: een knieblessure hield haar negen maanden aan de kant, een afge scheurde achillespees kostte haar een halfjaar. „Gelukkig heb ik nu een mooie reden om te stoppen", lachte ze. „Maar het zal wel lastig zijn. Het liefste sta ik in het veld. Ik heb er overigens alle vertrouwen in dat ze het ook zonder mij redden." Van Belzen ziet dit niet als een definitief afscheid. Als ze een maal moeder is, wil ze terugke ren in de selectie. Of ze ook weer in TOP 1 komt, is dan wel de vraag. Waarschijnlijk wordt Wille- mijn Bouwens haar vervangster. Er zal dan - en daarom is het ook het einde van een tijdperk - geen van de zussen De Ridder in het eerste meer spelen. Anita is ver trokken naar PKC en Wilma is na de geboorte van haar zoon in TOP 3 gaan korfballen. Ina zit in TOP 2 en zal wel regelmatig in vallen. De hilariteit was afgelopen zomer nog groot toen Antwan Tolhoek (23) zich 's middags versliep voor een interview op de rustdag van de Vuelta. In Spanje maakte de Yerse- kenaar indruk door aanvallend te koersen en stond hij in het middel punt van de belangstelling. Mo menteel staat zijn telefoon ook roodgloeiend, maar dan om een heel andere reden: onverantwoord gebruik van slaapmedicatie zonder medeweten van de ploegleiding van LottoNL-Jumbo. De leiding schorste hem voor tien weken en legde een geldboete op. „Het is ook helemaal niks voor mij", reageerde Tolhoek. „Dat we ten ze bij de ploeg ook. Ik denk dat ze me daarom nog een nieuwe kans geven. Want iedereen weet dat ik als ik mijn kop nog maar neerleg al slaap. Maar voor ik het wist, had ik tijdens het trainingskamp al een paar van die druppels Noctamid op mijn tong. Daardoor raakte ik hele maal van de kaart. Ik heb toen blijk baar naar mijn toilettas gepakt en daar zaten nog die Stilnoct-pilletjes in." Die nam Tolhoek ook in. „Terwijl ik ze eigenlijk vrijwel nooit ge bruik", verklaarde hij. „Het middel is ook niet goedgekeurd door de ploeg, maar ik had ze nog in mijn toilettas zitten voor verre vliegrei zen, naar Thailand of Japan of zo. Nu dacht ik denk ik niet helder meer na en heb ik ze ingenomen. Dat is tegen de regels van de ploeg en dan weet je dat je gestraft wordt. Ik had het niet moeten doen. Het was ook niet eens om te feesten, zo als werd geschreven. Het was ge woon ontiegelijk stom." Tolhoek neemt Juan José Lobato (28), die als verstrekker van het middel Noctamid als aanstichter wordt gezien en de ploeg daarom moet verlaten, niets kwalijk. „Het gaat niet om hem. Ik heb het inge nomen en ik dacht er niet goed ge noeg over na. Ik heb twee fouten gemaakt, want ik heb die druppels genomen en had die pillen mee, en ben daar nu hard voor gestraft. Het is terecht, maar wel zuur." Hij mist namelijk de eerste twee maanden van 2018. „En dat is niet waar je de hele winter hard voor hebt gewerkt", baalde Tolhoek, die vrijdag ook niet bij de ploegpresen- tatie is. „Ik word overal van wegge houden, dus ik mis een hoop din gen. Maar ik wil iedereen laten zien wie ik ben en wil het vertrouwen van mijn ploeggenoten, de leiding en de sponsors weer terugwinnen. Dat kost tijd. Ik heb de ploeg in een kwaad daglicht gezet en dat moet ik rechtzetten. Gelukkig krijg ik nog een tweede kans." Want hoe blij hij ook is met de vele steunbetuigingen, hij hoopt dat het snel weer kan gaan over waar hij zelf invloed op heeft: de koers. dinsdag 19 december 2017 BW nu tegenover elkaar Samen speelden Fitsch en Van den Houten 204 competi tieduels voor Hoek. In 55 duels stonden ze samen in het veld. - Lionel Fitsch Er kwam zaterdagavond een einde aan een tijdperk: na veertien seizoenen in TOP 1 zwaaide korfbalster Petra van Belzen-De Ridder af. Ze is drie maanden zwanger. Roeland van Vliet Arnemuiden Mitchell Minnaard Yerseke Antwan Tolhoek. FOTO COR VOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41