Terneuzense zedendelinquent mag geen porno downloaden Jaar cel geëist tegen sigarettenrover Boerenzoon floreert met onderhoud golfbaan 4 Arjen Westeneng uit Nieuw- en Sint Joosland is gelukkig op de golfbaan. Hij vindt zijn werk als terreinverzorger een droombaan. Afgelopen week werd hij uitgeroepen tot 'Greenkeeper van het jaar 2018'. Duimen omhoog, schouderklopjes, lovende woorden. Als Arjen Westeneng (46) dezer dagen over de golfbaan van de Woeste Kop in Axel loopt, krijgt hij ze van alle kanten toebedeeld. En met reden. De inwoner van Nieuw- en Sint Joosland is uitgeroepen tot 'Greenkeeper van het jaar 2018'. „Ik werk hier nu bijna vijfeneen- halfjaar als hoofdgreenkeeper. Mijn werkgever H4A doet hier het onderhoud. Via hun ben ik hier gestart als greenkeeper. Ik doe het niet alleen overigens, in totaal zijn we met vijf man. De prijs halen is geen doel op zich, maar natuurlijk wel een prachtige erkenning." Greenkeepers kunnen op ver schillende manieren aangemeld worden voor de prijs. In het geval van Westeneng is dit anoniem ge beurd. „Ik weet niet wie mij geno mineerd heeft. Ik ben uiteraard wel benieuwd, maar vind het prima zo. Het belangrijkste is dat de leden van de club tevreden zijn met mijn werk. Dat kan soms best uitdagend zijn. Zeker met al die sneeuw van de laatste tijd. Dat is echt funest voor het gras. Door de sneeuw kan er schimmelvorming optreden. In totaal is de opper vlakte van de golfbaan een kleine vijftig hectare, dus rond de hon derd voetbalvelden. Met allerlei verschillende maaihoogtes van het gras. Het belangrijkst zijn de greens. Daar moet het gras zeer kort gemaaid worden. Al brandt de hele baan af, zolang de greens in topconditie zijn kan de club blij ven bestaan. De komende jaren worden extra uitdagend trouwens. Vanaf 2020 mogen we niet meer met chemische middelen werken. Dat maakt het werk een stuk lastiger, maar daar werken we nu al naar toe door onder andere met betere grassen te werken. Ik heb veel con tact met andere greenkeepers hierover. Zeker de Zeeuwse, want we zitten hier natuurlijk met een specifiek klimaat." Als geboren boerenzoon voelt Westeneng zich perfect op zijn plaats op de golfbaan. „Je mag het gerust een droombaan noemen. Ik ben heerlijk in de buitenlucht, echt midden in de natuur. Ik begin vaak al om 6 uur met werken. Dan zijn de uilen nog actief. Later op de dag zie ik eekhoorns en de mooi ste vogels. Het is echt genieten. Ik heb een agrarische opleiding ge daan, maar ben niet in de boerderij van mijn ouders gestapt. Ik heb eerst als demonstrateur van maai- machines voor golfbanen en ge meenten gewerkt." Als het werk het toelaat, probeert Westeneng zelf ook regelmatig een balletje te slaan. „Ik vind eigenlijk dat iedere greenkeeper zelf ook moet golfen. Ik ben natuurlijk wel benieuwd wie mij nomineerde, maar ik vind het prima Zo begrijp je veel beter wat de ei sen en wensen zijn van de spelers. Het is cruciaal om als greenkeeper goed te luisteren naar de spelers. Je moet het echt met elkaar doen, want bij de golfsport gaan onder houd en spelen heel vaak samen. Goed communiceren is cruciaal. Gelukkig vond de jury dat een van de sterke punten. Uiteraard wordt er op de kwaliteit van de baan ge jureerd, maar ook op zaken als communicatie en budgetbeheer sing. Af en toe voorzie ik ook Shortgolf Cadzand van advies. Su per om te doen allemaal. Zolang ik lekker op de golfbaan bezig kan zijn, ben ik gelukkig." B. had porno op zijn mobieltje ge- download en daar waren de bege leiders achter gekomen. Hij had wel mogen kijken, maar het niet mogen downloaden, verklaarde de psychiater van de kliniek gisteren op de zitting van de Middelburgse rechtbank. En B. had openheid moeten geven over zijn seksuele belevingen, betoogde hij. De gedragsdeskundige zat daar om uitleg te geven over de gevor derde verlenging van de tbs van B. Die tbs met dwangverpleging kreeg hij in 2006 naast een celstraf van drie jaar opgelegd omdat hij in de laatste weken van 2005 in de omgeving van Terneuzen en Hoek zeker dertien meisjes en jonge vrouwen bleek te hebben aange rand. Bij de brug van Sluiskil werd een 17-jarige meisje door hem van de fiets afgetrokken en op brute wijze diverse keren verkracht. Dankzij een duidelijk signalement kon B. kort daarna snel worden aange houden. B., die verklaarde graag te fiet sen, koos zijn slachtoffers uit als het donker was, om zo de pakkans te verkleinen. Als hij een meisje zag fietsen dan reed hij er achter aan en randde hij het meisje aan. Als gevolg van het handelen van B. durfden zijn slachtoffers 's avonds nauwelijks nog de straat op. De officier van justitie eiste een cel straf van een jaar waarvan drie maanden voorwaardelijk. Dat een en ander niet bepaald zachtzinnig ging, bleek uit de 'modus operandi' van de rovers: met een moker rui ten inslaan, naar binnen gaan, met geweld rookwaar uit de rekkenha- len, inpakken en wegwezen. En zo werden in maart en april dit jaar su permarkten in Sluis, Sluiskil Oost burg, Kapellebrug en Philippine be zocht. De schade was meestal groot, de buit beduidend minder. Begin april, bij een inbraak van een tank station in Zaamslag, kwam er een eind aan hun strooptocht. In de late avond werd de politie gealarmeerd, volgde er een achtervolging die ein digde in Axel. De drie mannen gin gen er te voet vandoor. Dankzij diensthond Bartje werd M. in de bosjes ontdekt. De twee andere mannen zijn nog steeds spoorloos. Uitspraak 29 december. dinsdag 19 december 2017 PC Arjen Westeneng: Als greenkeeper moet je goed kunnen luisteren Bas Dingenouts Axel - Arjen Westeneng Arjen Westeneng op de golfbaan in Axel. fotocamileschelstraete Pech voor de 35-jarige Terneu- zenaar M. B. Terwijl - volgens hem - iedere andere bewoner van de tbs-kliniek in Rotterdam vrijelijk gebruik kon maken van de erotheek en later wel eens pornofilms terugbracht, kostte zijn bezoek aan die erotheek hem zijn verlof en daarmee ook zijn werk. Ad Roos Middelburg De rechtbank doet uitspraak op 29 december. De veertigjarige J. M. was samen met zijn zwager en een nog onbekende derde Joego slaaf vanuit Duitsland naar Zeeuws-Vlaanderen gekomen om daar uit winkels sigaretten en rookwaar te roven, stelde gis teren officier van justitie Ma rieke Fimerius vast. Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32