Lystjestwijfe Woningverkoop naar record Wouter Kik kookt op Horecava in RAI Qi Veel steun na dood van Lily en Mike 2 ERNST JAN ROZENDAAL Column Het einde van het jaar nadert, dus er wordt volop terug geblikt. Ik ben gek op nieuwsoverzichten, oudjaarscon ferences, verkiezingen en lijstjes. Wie is de politicus van het jaar, naar wie gaan de prijzen voor be ste sportman, sportvrouw en sportploeg, wat zijn de beste boe ken en de beste cd's van 2017 en wat is het woord van het jaar? Als het om woorden uit het Zeeuwse nieuws gaat, twijfel ik tussen ondermijning en kerkrel. Toen ik vorige week het commen taar in deze krant las over de scha devergoeding die Sinke Transport in Kruiningen aan een ex-mede- werker moet betalen, haalde ik ze zelfs even door elkaar. De recht bank tikte de directeuren van het bedrijf op de vingers over het ont slag van een werknemer die in de Kruiningse kerkrel tot het andere kamp behoorde, wat aanleiding was voor een beschouwing over de tentakels van de kerk die zich uit strekken in de samenleving. Die Gereformeerde Gemeente lijkt inderdaad sprekend op een Outlaw Motorgang, bedacht ik toen ik dat las. Jammer dat de naam Heli's Angels al vergeven is. Maar goed, vermoedelijk verschil len de kerkleden en ik van mening over wat precies de onder- en de bovenwereld is. Vanwege zijn voorspelbaarheid is de Top 2000 een jaarlijstje waar ik wat minder mee heb, maar ik verheug me wel op het bijbeho rende tv-programma Top 2000 a gogo. In elke aflevering zit een lijstduwer die komt vertellen waarom een bepaalde plaat dit jaar op één moet. Ik zou twijfelen tussen 'Deacon Blues' van Steely Dan en 'I won't back down' van Tom Petty. Het lij stje met mensen voor wie ik de Ride for the Roses wil fietsen, werd dit jaar wel erg lang. Ik ver loor mijn beste vriend en troostte me met de muziek van Steely Dan, waar ook hij zo gek op was. Maar ik kies toch voor Tom Petty, een van de pophelden die ons dit jaar ont vielen, net als trouwens Walter Becker van Steely Dan. Want dat is een voorkeur die ik deel met een andere vriend, die nog volop vecht tegen kanker. Voor hem, en niet voor hem alleen, is mijn wens voor 2018: don't back down. Jammer dat de naam Heli's Angels al vergeven is DESTELLING Vandaag: Werken in een zorgcentrum is mooi Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters KERSTVERHAAL VEEL NAGESPEELD DEZE DAGEN MIDDELBURG Voorwaardelijke ISD Vrijspraak voor identiteitsfraude Twee slurf hondjes geboren in Zoo Dealers krijgen cel Daarmee zijn nu al meer huizen verkocht dan vorig jaar, terwijl de resultaten van december er nog bo venop komen. In de laatste maand van het jaar worden vaak de meeste woningen verhandeld. In heel 2016 was er sprake van 5106 verkochte Zeeuwse huizen. Dat was al het hoogste aantal sinds 2007, toen het om 5.133 woningen ging. Dat aantal is dit jaar dus in middels overtroffen. In 2013, op het dieptepunt van de markt, gingen 3193 huizen van de hand. Vorige maand werden bij het Ka daster 488 verkochte woningen ge registreerd. Dat zijn er 63 meer dan in november vorig jaar en 137 meer dan twee jaar geleden. Dit jaar was juni tot nu toe de be ste maand, met 566 transacties. De afgelopen tien jaar werden alleen in december 2014 en december 2016 nog meer huizen verkocht: respectievelijk 652 en 597. Het aantal hypotheken dat in Zeeland wordt afgesloten, is sinds 2013 weer aan het toenemen. In dat jaar ging het om 4.145 hypotheken, vorig jaar om 6.682 en dit jaar wa ren dat er tot en met november 6.961. Het aantal executieveilingen nam de afgelopen jaren, ondanks de aan trekkende economie, niet af. Vorig jaar waren dat er in de provincie 77, het hoogste aantal sinds 2011. Dit jaar lijkt het aantal executieveilin gen wel flink te dalen. Eind vorige maand stond de teller op 43. Het aantal hypotheken is sinds 2013 weer aan het toenemen De prijzen van de huizen stijgen nog altijd minder hard dan in de rest van het land. In het derde kwartaal werd gemiddeld 2,7 pro cent meer betaald voor een woning dan een jaar eerder. In andere pro vincies is dat minimaal 4,4 procent (in Limburg). Uitschieter is Noord- Holland, met ruim 10 procent. HOOFDPLAAT Wouter Kik, kok bij het sterrenrestaurant De Kromme Watergang in Hoofdplaat, is één van de acht koks die tijdens de Horecava in de Amsterdamse RAI koken in een pop-up restau rant. In The Chefsclub koken Ne derlandse koks die het vak hebben geleerd bij sterrenrestaurants. Thema van het pop-up restaurant is 'Proef de toekomst'. Elk van de acht chefs maakt óf een lunch óf een di ner klaar voor maximaal 100 gasten. The Chefsclub is niet alleen toegan kelijk voor bezoekers van de hore cavakbeurs. Ook gasten van buiten kunnen er terecht. De Horecava is de grootste nationale vakbeurs voor mensen die werkzaam zijn in de horeca. De beurs vindt dit jaar plaats van maandag 8 tot en met donderdag 11 januari. VLISSINGEN Zeeuwen leven mas saal mee met de nabestaanden van de overleden Mike (3) en Lily (5) uit Nieuw-Namen. Op verschillende online condoleanceregisters zijn honderden steunbetuigingen ge plaatst. De twee kinderen kwamen vo rige week om het leven bij een on geluk op de Sloeweg-Noord. De 30- jarige moeder ligt nog in het zie kenhuis. Hun auto raakte op 12 de cember op de verkeerde weghelft terecht en botste op de auto van een 32-jarige Middelburger die daarbij enkele gebroken ribben opliep. Op condoleance-sites Mensen- linq en Jobse Uitvaart zijn ruim 1200 steunbetuigingen geplaatst. Ook op Facebook wensten honder den mensen de nabestaanden veel sterkte en kracht bij de verwerking van het tragische verlies. Morgen, woensdag, is er gelegen heid om afscheid te nemen van Lily en Mike in uitvaartcentrum H. Jobse aan de Bachweg in Middel burg. Komende zaterdag wordt een dienst gehouden in kerkcentrum De Hoeksteen in Middelburg. Aan sluitend vindt de crematie in beslo ten kring plaats. dinsdag 19 december 2017 i i i r~ Reageer op pzc.nl Gisteren: Die paar contro les houden het vuurwerk niet tegen 589 reacties De rechtbank in Middel burg heeft P. de B. uit Vlissingen een voor waardelijke ISD-maatre- gel opgelegd. Als hij de fout ingaat, verdwijnt hij voor twee jaar uit de rou latie. De B. werd op 11 au gustus van dit jaar in Vlissingen aangehouden, terwijl hij een plastic zak met 950 gram aan amfe taminen, 1500 gram co caïne en 209 gram hen nep bij zich had. MIDDELBURG De 37-jarige J. U. die voor alsnog spoorloos is, is gis teren door de rechtbank in Middelburg vrijgespro ken van identiteitsfraude. De eis was vijf maanden en het betalen van een schadevergoeding van 76.973 euro. U. zou van 2010 tot september 2016 voor dat bedrag onterecht een bijstandsuitkering hebben genoten. U. - zon der verblijfsvergunning - vroeg in 2010 onder de naam N. en met een bank pas op dezelfde naam een uitkering aan en kreeg die ook. Bij die aanvraag werd niets gecontroleerd. V/-" .- ANTWERPEN In de Antwerpse Zoo zijn voor het eerst twee slurf hondjes geboren. De tweeling is een maand oud, maar nu pas te zien voor het publiek. De slurfhonden stelen vol gens de dierentuin de harten van bezoekers en verzorgers. De twee zijn nog vier weken te zien bij de Mensapenvallei. Dan zijn ze volwassen en wor den ze uit het territorium van de ouders geplaatst. De dierenarts bepaalt dan hun geslacht. MIDDELBURG De rechtbank in Middel burg heeft gisteren de 21- jarige Vlissinger M. E. een gevangenisstraf van 190 dagen waarvan 90 voor waardelijk en een taak straf van tachtig uur opge legd. Zijn 25-jarige plaats genoot I. B. werd veroor deeld tot een gevangenis straf van 123 dagen waar van zestig voorwaardelijk. Hun auto werd verbeurd verklaard. De twee zou den in 2015 drie maanden hebben gehandeld in co caïne en heroïne. De verkoop van huizen in Zee land bereikt dit jaar record hoogte. Tot begin deze maand kregen al 5.262 woningen in de provincie een nieuwe eigenaar. Dat blijkt uit gegevens van het Kadaster. Rolf Bosboom Vlissingen 1 Kromme Watergang kok Wouter Kik. JOH, ZIE V ALS EEN! EER DAT ZE JE VROESEN OM tSE HOOSZWANSERE MARIA TE SPELEN.,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2