Olympisch kampioen Jorrit Bergsma lÊISSSi® 22 voevoda Sparta likt zijn wonden na het vertrek van de Trainer Alex Pastoor is weg bij Sparta, maar zijn geest waart een dag na zijn vertrek nog rond. Intussen is Dick Advocaat al officiee 'Ik heb geen interesse in dit soort zeges' Kort Kromo niet naar Open NK Ranomi Kromowidjojo doet volgende week niet mee aan de open kampioenschappen kortebaan in Hoofddorp. De Nederlandse uitblinkster bij de EK afgelopen week in Ko penhagen komt op 20 en 21 december in ac tie bij de Lausanne Cup in Zwitserland. Ook Femke Heemskerk geeft de voorkeur aan deze wedstrijd. KNLTB verhuist Het Nationaal Tennis Centrum (NTC) ver huist op 1 september 2019 definitief van Al- mere naar Amstelveen. De tennisbond was al sinds juni 2016 in overleg met de ge meente en aannemers om te kijken of de plannen uitgevoerd konden worden. Er is nu overeenstemming bereikt om het NTC te realiseren op het terrein van Sportpark De Kegel. Het bondsbureau in Amersfoort ver huist ook naar Amstelveen.. Familie Cruijff baalt De familie van de overleden Johan Cruijff heeft geen goed gevoel over het feit dat de Amsterdam ArenA nog steeds niet officieel is omgedoopt in de Johan Cruijff Arena. In april werd die intentie door familie, ge meente en club uitgesproken en in een ver klaring vastgelegd. „Als afwachtende partij weten we niet precies wat er speelt", schrijft Jordi Cruijff in zijn column in De Telegraaf. „Dat voelt voor ons niet goed." Flitsen Hirscher Auassar Het is een wat aparte gewaarwording op Het Kasteel. Of eigen lijk ook weer niet. Luttele meters verwij derd van de kerstboom, christelijk symbool van nieuwe hoop, weer galmt deze maandag als haast van zelfsprekend het P-woord door het stadion. „Ik mag het eigenlijk niet zeggen", zegt ad interim Dolf Roks, de handend nonchalant ge stoken in zijn trainingsbroek, doe lend op de zondag ontslagen Alex Pastoor. „Maar ik hoop dat we bij Sparta vasthouden aan het proces." Het klinkt misschien wat wrang. Maar de woorden en gezichtsuit drukking van Roks voelen alsof ie mand heel groots is heen gegaan. Alsof Pastoor Sparta in 1888 hoogstpersoonlijk heeft gesticht en dat de club vanaf nu voor het eerst zelfstandig moet gaan ade men. Jammer Het siert Roks onmiskenbaar, het feit dat hij het 'jammer' noemt 'dat Sparta niet meer van Pastoors ex pertise gebruik kan maken'. Impli ciet uit hij daarmee kritiek op de Die besloten trainingen die gepland stonden, blijven staan besluitvorming, dat durft niet elke werknemer. Woorden die aan voerder Michel Breuer later nog eens fijntjes onderstreept door te zeggen dat hij 'vraagtekens plaatst bij het ontslag'. Dat zal Pastoor goed doen, thuis op de sofa in Groet. Loyalere bondgenoten kun je je als wegge stuurde trainer niet wensen. Het bevestigt het beeld van de coach die in Spangen iets funda menteels heeft achtergelaten. Dat 'proces' dus, vormgegeven door fa ciliteiten als een eigen rustruimte en yoga-voorzieningen voor spe lers. Een topsportmentaliteit noe men ze het ook wel. Breuer: „En het is niet te hopen dat dit nu he lemaal verdwijnt." Het zegt ook alles over hoe Pas toor er bij zijn voorstanders op stond. En nog steeds. Als een van de beste trainers die er in Neder land rondloopt. Anderzijds is Pastoor ook de man van wie ze binnen directie en op kantoor stapelgek werden. Die van medewerkers verwachtte dat ze in de hofhouding gingen staan wanneer er voor hem een lampje vervangen moest worden in de trainerskamer. Die ronduit uit zijn dak kon gaan wanneer er iemand van het ondersteunend personeel een viltstift was vergeten tijdens een uitwedstrijd. Die zich, kortom, overal tegenaan be moeide. FC Pastoor Sparta was FC Pastoor. Simpelweg omdat Pastoor de vrije hand kreeg -3 Quote van de dag Nog maar 10 maanden geleden baalde Jorrit Bergsma gruwelijk dat hij met drie in plaats van vier medailles terugkwam van de WK afstanden in Gangneung. De reali teit van nu is dat hij volgende week aan de bak moet om in fe bruari nog een keer naar Zuid-Ko- rea te mogen voor de Olympische Spelen. Hij moet bij het OKT in Heerenveen bij de eerste twee zit ten op de 5 en/of 10 kilometer, zo bleek uit de gisteren gepresen teerde selectievolgorde van de KNSB. Een derde plek op de 5 kilo meter kan al fataal zijn, want voor de teamonderdelen ploegachter volging en massastart is Bergsma vooralsnog niet in beeld. De schaatsbond heeft, net als voor Sotsji, een matrix opgesteld met de selectievolgorde voor het OKT, waarbij is gekeken naar de grootste medaillekansen voor Ne derland. Aan de hand van de uitslag van die wedstrijd wordt de olympi sche schaatsploeg ingevuld. Maxi maal 10 mannen en 10 vrouwen worden uitgezonden. Het aantal startbewijzen per land per afstand is verkleind, daarnaast is de massas tart als onderdeel toegevoegd. De eerste 7 startplekken na het OKT zijn zeker, want de KNSB heeft maximaal 3 aanwijsplekken per sekse achter de hand voor de ploeg achtervolging, de tweede rijder op de massastart of iemand op een in dividuele afstand, bijvoorbeeld als zich een calamiteit voordoet op het OKT. Verweij Gisteren werd Koen Verweij aange wezen als kopman voor de massas tart. Daarmee is hij nog niet zeker van de Spelen, maar omdat de Noord-Hollander ook tot het ideale trio voor de achtervolging behoort en afgelopen weken in vorm was op de individuele nummers, moet het raar lopen wil Verweij de Spelen dinsdag 19 december 2017 GO ZWEMMEN TENNIS VOETBAL l De Russische bobsleeër Alexei Voevoda moet van het IOC zijn twee gouden me dailles van de Olympische Spelen in Sotsji inleveren we gens doping- gebruik. Hij is voor het leven uitgesloten van deelname aan de Spelen. 3 Marcel Hir scher (foto) blijft na een derde plaats bij de WB-wed- strijd op de pa rallelreuzensla lom in Alta Badia leider in het algemeen klassement. Mats Olsson won gisteren. I Rotterdam —Dolf Roks (55), interim-trainer Dromen over Dennis van Bergen HU*»******" Roda JC-aan- voerder Adil Auassar is op nieuw voor één duel geschorst. Hij kreeg zater dag rood in de verloren derby tegen VVV. Een week eerder werd hij ook al weggestuurd. Miguel Angel López fietst de komende jaren bij Astana. De 23-jarige Colombiaan had nog een contract tot 2018 en dat werd met twee jaar verlengd. Badr Hari treft een oude bekende bij zijn rentree als kickbokser op 3 maart in Ahoy Rotterdam. Hesdy Gerges is zijn tegenstan der. De schorsing van voorzitter Andrea Ag nelli van Juventus (wegens malversaties en corruptie) is in hoger beroep bij de Italiaanse voetbalbond opgeheven. —Vincent Nibali schuift als nr. 2 van de Vuelta 2017 mogelijk op, omdat Chris Froome van dopinggebruikt wordt beschuldigd. Het olympisch kwalificatietoer nooi (OKT) schaatsen, vanaf tweede kerstdag in Thialf, be looft een slagveld te worden. Voor de sprinters, maar ook voor iemand als Jorrit Bergsma, staat de druk er vol op. Rik Spekenbrink Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22