Machtsgreep Ed Sheeran in Top 2000 £-3 8$ i in 11' 21 jMjj w Volgens tv-wetenschapper Maarten Reesink is het simpel waarom op televisie de senior tot hoofdrol speler wordt verheven: ouderen zijn met velen én ze kijken veel tv. Kijken ze dan zo graag naar zich zelf? Hij denkt even na. „Je hoort mijn twijfel. Het ligt genuanceerder. Wat we uit onderzoek weten, is dat ouderen óók naar zichzelf willen kijken, maar ook naar jongeren. Jongeren willen alleen maar naar zichzelf kijken. Dat heeft vooral te ma ken met of je jezelf ergens in herkent." Maar met de soms overweldigende kijkcijfers zullen er niet alleen 'ouderen' naar de zilvergrijze programma's kijken. Dat beaamt Reesink. „Neem zo'n Geer en Goor, die maken een crossover. Ze nemen ouderen serieus genoeg dat het voor hen prettig is om naar te kijken, maar ze zijn ook camp en grappig voor jongeren." Pensionado Hij juicht het toe dat de ook de commerciële zen ders de ouderen ontdekken. Toch werkt het niet om maar 'gewoon' de spotlight te zetten op een pensionado, waarschuwt Slagter. „Het moet wel een mooi gemaakt programma zijn waarin het over iets gaat dat hen verbindt. In Droomhuis ge zocht gaat het bijvoorbeeld om de vraag of je zelf een tweede huis zou willen hebben in het buiten land, wat er bij komt kijken. Bij We zijn er bijna! denk je: zou ik dat later ook willen, met zo'n groepsreis mee? Hotel Romantiek, gemaakt door KRO-NCRV maar door de producent ook aan ons aangeboden, zette ouderen kinderachtig neer. Te nenkrommend, wij hadden dat nooit uitgezonden. Je moet er wel voor zorgen dat ouderen niet een soort buitenaardse wezens zijn." Ed Sheeran was al de onbetwiste popkoning van het afgelopen mu- ziekjaar. Het ongekende succes van zijn album Divide vindt nu ook zijn weerslag in de Top 2000. De drie hoogste nieuwe binnenkomers in de lijst zijn allemaal van de Britse singer-songwriter (26). En ze ko men ook alle drie van Divide. Uiteraard is Shape of You het po pulairst. De misschien wel groot ste hit van het afgelopen jaar komt binnen op 103. Ook nieuw bij de hoogste 200 zijn de kaarslichtbal lade Perfect op 177 en het nostalgi sche Castle on the Hill op 185. Vorig jaar was Starman van David Bowie op plek 270 de hoogste binnenko mer. In 2015 maakte Adele haar entree met Hello op nummer 23. Afgelopen jaar had Sheeran al ze ven songs in het liedjesklassement van Radio 2. Hij breidt zijn impe rium in de komende negentiende editie flink uit. Spiegel De volledige Top 2000 wordt van middag om 15.00 uur bekend tij dens het radioprogramma van An- nemieke Schollaardt. De lijst blijkt opnieuw een spiegel van de afgelo pen twaalf maanden. Sheeran is dit jaar namelijk in sprinttempo de grootste popster van de planeet ge worden. Die status bereikte hij ei genlijk al in maart, toen zijn derde album Divide verscheen. Op 17 maart vormden tien songs van het album de volledige top 10 van de Britse hitparade. Een niet eerder vertoonde prestatie, die uniek zal blijven. De samenstellers van de lijst verordonneerden als reactie dat artiesten maximaal drie songs in de Top 100 mogen hebben. In ons land scoorde Divide ook uitzonderlijk goed. Shape of You en Perfect werden nummer t-hits, Castle on the Hill en Galway Girl kwamen respectievelijk tot plek 2 en 6. Het album zelf stond vier weken op de eerste plek en be hoort nu nog altijd bij de hoogste vijf. Het succes kent ook zijn keer zijden. Critici, altijd al enigszins schamper over Sheerans kamp- vuurromantiek, laten in deze tijd van jaarlijstjes Divide massaal links liggen. Die trend zette door bij de nominaties voor de Grammy's. Sheeran komt in geen enkele van de belangrijkste categorieën voor. ExcLusieve Lezersreis 115 W nuweg/JT) Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl dinsdag 19 december 2017 PC De Wereld Rond met 80-jarigen We Zijn er Bijna FOTOS OMROEP MAX/ANP A Ed Sheeran is dit jaar de grootste popster van de planeet geworden, fotoanp Ed Sheeran doet een greep naar de macht in de Top 2000. Hij komt met drie songs binnen in de hoogste regionen van de lijst van dit jaar. Shape of You, een van de grootste hits van 2017, is de hoogste op plaats 103. Stefan Raatgever LL< Sprookjeskasteel op de Veluwe KASTEEL DE ESSENBURGH HIERDEN V historisch kasteel uit de 17e eeuw V gelegen op een prachtig landgoed, midden op de Veluwe, aan de rand van Hierden V ideale omgeving om te fietsen en te wandelen 2 overnachtingen in het bijgebouw op het landgoed 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x bittergarnituur voor 2 personen Actievoorwaarden kortingen: Kinderkorting: niet van toepassing. Toeslag 1-persoonskamer: 100%. Toeristenbelasting: 0,95 p.p.p.n. ter plaatse te voldoen. Boekingskosten: 15 per boeking. voor Kasteelhotel in het Sauerland WELCOME HOTEL BAD AROLSEN BAD AROLSEN V prachtig 4-sterrenhotel in het Sauerland V onderdeel van het barokke slotcomplex 'Residenzschloss Bad AroLsen', waar Koningin Emma is geboren (zie foto) v diverse restaurants en een uitgebreid wellnesscenter (tegen betaling) met aromabaden, zwembad en sauna 2 overnachtingen inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangendiner of koud/warm buffet een toeristisch informatiepakket over de omgeving Actievoorwaarden kortingen: Kinderkorting bij 2 volbetalende personen op de kamer: max. 1 kind t/m 5 jaar gratis, 6 t/m 11 jaar 50% korting en 12 t/m 17 jaar 20% korting. Toeslag 1-persoonskamer: 6 40 per nacbt. Toeristenbelasting: 1 p.p.p.n. ter plaatse te voldoen. Boekingskosten: 15 per boeking. Meer informatie en boeken: Ga voor Kasteel de Essenburgh naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1759 Ga voor Welcome Hotel Bad Arolsen naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1760 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl êjcciuAÏeft...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21