m Omzet kelderde in tien jaar tijd van300tot 100 16 Beate Uhse, de grondlegger van de moderne seksshop, verkeert in doodsnood. Tijden zijn veranderd, de seksbeleving ook, maar de Duitse keten veranderde niet snel genoeg mee. De hoop is nu gevestigd op een doorstart. Kort Hoekwoningen populair In november zijn exact 19.647 woningen verkocht, blijkt uit cijfers van het Kadaster. Dat is 7,6 procent meer dan vorig jaar in de zelfde maand, maar 2,5 procent minder dan in oktober. Toen wisselden ruim 20.000 wo ningen van eigenaar. Vooral hoekwoningen waren populair in november. Er werden 16,2 procent meer van dat type woningen ver kocht. Damen en Concordia samen Scheepsbouwers Damen Shipyards en Con cordia bundelen hun krachten en gaan ver der als Concordia Damen Shipbuilding. Da men bestaat al 90 jaar en is vertegenwoor digd in vrijwel alle sectoren van de mari tieme industrie. Het bedrijf heeft wereld wijd meer dan 30 scheeps- en reparatiewer- ven en zo'n 9.000 mensen in dienst. Con cordia is pas sinds 2001 in de Nederlandse binnenvaart actief. Inkomens boeren stijgen Melkveeouders hebben hun inkomens dit jaar aanzienlijk zien stijgen. Volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en Wageningen UR realiseerden de melkveeboeren als beroepsgroep de grootste inkomensstijging. Sowieso was 2017 in doorsnee een goed jaar voor de agrarische sector. Melkveehouders profiteerden onder meer van de gestegen melkprijs. INTERESSE VAN SPECULANTEN Bitcoin bijna 20.000 dollar De bitcoin beweegt rond de grens van de 20.000 dollar. De digitale munt heeft daar mee flink aan waarde gewonnen. Tegelijker tijd toont ook de traditionele financiële we reld steeds meer interesse in de munt. De gestaag stijgende prijs heeft tot veel be langstelling voor de munt geleid, onder meer van speculanten. Er komen ook steeds meer waarschuwingen dat bitcoin een bub bel is, die op zeker moment barst. Nieuwsflits Gemalto Boskalis Vopak Shell 1 Hoe kon het zo misgaan? Duits land is lichtelijk van slag. 98 pro cent van de Duitsers kent het merk Beate Uhse, valt te lezen in ieder artikel dat over de seksketen geschreven wordt. Want hoewel Beate Uhse zijn 'schmutzige' imago nooit helemaal af wist te schudden, veroverde het merk in ruim vijftig jaar een vaste plek in het Duitse straatbeeld. Beate Uhse, de naamgeefster van het concern, overleed in 2001. Met haar eerste seksshop, in 1962 in Flensburg, had ze een wereldwijde primeur. Ze had er toen al een car rière als piloot opzitten, die ze af sloot tijdens de Tweede Wereld oorlog, in dienst van de Duitse Luftwaffe. In een Messerschmitt bond ze de strijd aan met de gealli eerde legers. Revolutionair Haar seksonderneming was veel meer dan een handel in menselijk vlees, zeker in de beginperiode. Uhse gaf vrouwen voorlichting over voorbehoedsmiddelen en droeg er met haar voor die tijd re volutionaire onderneming aan bij dat het stigma op seksualiteit ver dween, of in ieder geval kleiner werd. Of zoals de Tageszeitung het stelde: zonder Beate Uhse was de film Fifty Shades of Grey er mis schien wel nooit geweest. Pech voor Beate Uhse: dat soort sentimenten telt niet in de econo mie. Met dankbaarheid verdien je geen euro's; met bij de tijd blijven wel. Dat deed de keten niet. De pornobusiness verplaatste zich van video's en dvd naar online, Beate Uhse bleef Beate Uhse. Anno 2017 wordt er meer porno gemaakt en gekeken dan ooit, maar vooral gratis. En, als er al iemand geld aan overhoudt, dan is het niet Beate Uhse. Niet alleen de omslag naar on line speelt een rol. Het gaat ook over beeldvorming. „Aan Beate Uhse bleef dat groezelige imago hangen", zegt seksuologe Goedele Liekens. „Dat heeft Christine le Due bijvoorbeeld veel minder." Vieze mannetjes, vieze boekjes, vieze filmpjes - dat bleef het imago. Hoewel er de laatste jaren wel modernisering plaatsvond - de winkels van Beate Uhse kregen een luxere uitstraling, werden meer toegespitst op vrouwelijke klanten en focusten zich meer op CIJFERS VAN HET KADASTER SCHEEPSWERVEN HOGERE MELKPRIJZEN De EU-lidstaten en het Europees parle ment hebben een principeakkoord bereikt over het terugdringen van afval en verspilling. Van verpakkingsmateriaal moet 70 procent worden gerecycled in 2030. In 2035 moet 65 procent van het huishoudelijk afval worden gerecycled of hergebruikt en mag nog maar 10 procent worden afgevoerd naar een stort plaats. Biologisch afbreekbaar afval moet eind 2023 in de hele EU gescheiden worden ingezameld. O dinsdag 19 december 2017 De koers be woog richting het geaccep teerde overna mebod van Tha- les. De baggeraar maakte bekend dat het eigen aandelen heeft teruggekocht. Het opslagbedrijf van onder meer olie noteerde een bescheiden plus. De grootste daler in de AEX, maar het verlies bleef binnen de per ken. o PC Sander van Mersbergen De winkels van het concern kwamen nooit van hun groeze lige imago af. fotogetty •4 Grondleg ster Beate Uhse overleed in 2001. FOTO AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16