EN DAAROM 10 DAGEN LANG korting 7" o11 of bel ons 088 - 70 70 600 [StlP 15 Hans Hillen verhoord door rijksrecherche over omkoopschandaal Defensie KS 2017 van deze actie! A A Ol Zeecruises nü met 10% korting Het getuigenverhoor draait om een opmerkelijke uitspraak van Hillen in 2014 bij de rijksrecherche. Daaruit bleek hoe hij baalde dat hij onder druk van de publiciteit aangifte had moeten doen tegen topambtenaar Jacques H., het oliemannetje van het ministerie van Defensie dat alles kon regelen als het maar vier wielen had. De band van H. met autoverkopers was volgens een interne commissie zo langdurig en zo innig dat de 'schijn van belangenver strengeling' was ontstaan. Een 'onge wenste situatie', luidde de conclusie. Hillen liet de man overplaatsen, maar vond dat genoeg, zo bleek uit het verhoor bij de rijksrecherche. Want als hij tegen elke ambtenaar die iets ver keerds deed aangifte had moeten doen, dan zou de rijksrecherche om komen in het werk, zo luidde zijn re denering, Bovendien kon deze man zich vol gen de oud-minister nooit verweren. Er zou altijd wel iets gevonden wor den en iedereen had weieens wat. Daar kwam bij dat Defensie in die tijd nog onvoldoende aandacht had voor integriteitschendingen en ze hem al hadden overgeplaatst naar een min der gevoelige positie. Vervolgen Het OM, die het rapport van de com missie ook bestudeerde, dacht daar duidelijk anders over. Ze besloten zes ambtenaren te vervolgen en troffen miljoenenschikkingen met diverse automerken. Inmiddels is de zaak 'Dotterbloem' uitgegroeid tot een me gaproces met een dossier van meer dan ïoo.ooo pagina's. Vooral hoofdverdachte Jacques H. dicht het OM een grote rol toe in het corruptieschandaal. Terwijl sommige W De zes verdachte ambtenaren hopen dat Hillen een steun in de rug is in hun zaak ambtenaren worden vervolgd omdat ze 'slechts' een korting van 236 euro kregen, zou H. zich tien jaar hebben laten trakteren in ruil voor gevoelige informatie over defensieaankopen. De God van Defensie, noemden autohan delaren hem dan ook wel. Zo mocht H. op kosten van autodealers tientallen peperdure reisjes maken met zijn echtgenote. En kon hij tegen zeer gun stige voorwaarden een Audi A5 leasen. Op het ministerie van Defensie maakten ze dankbaar gebruik van zijn goede contacten. Wie iets voor elkaar wilde krijgen, moest bij hem zijn. Of het nu ging om speciale wensen voor een ministersauto, supergeheime au to's voor de MIVD, of chique Audi's voor een NAVO-top. Krankzinnige zaak H. heeft zijn vervolging tijdens eer dere zittingen zelf een krankzinnige zaak genoemd. Volgens hem is alles uit zijn verband gerukt. Zo waren de reisjes netwerkbijeenkomsten en had hij die nodig om aan interne, speciale wensen te kunnen voldoen. De zes verdachte ambtenaren ho pen dat Hillen een steun in de rug is in hun zaak. Blijkbaar vond de minister van destijds het niet ernstig genoeg om hier een strafzaak van te maken en deed hij aanvankelijk geen aangifte. Dat het OM er nu wel een zaak van maakt, zien de verdachten als een veel te zware aanpak. Ook hopen ze van Hillen te horen dat Defensie hun inte- griteitsregels niet op orde had. Dus hoe kan het OM ze dan vervolgen? (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) reizen nl imt dinsdag 19 december 2017 GO Ex-minister op matje om corruptie dienstauto's Oud-minister Hans Hillen van De fensie moet vandaag bij de rechter tekst en uitleg komen geven over een groot omkoopschandaal met dienstauto's. Advocaten willen pre cies weten wat hij hiervan wist en waarom hij het liefst nooit aangifte had willen doen. Raymond Boere Den Haag Hans Hillen vond de zaak niet ernstig genoeg voor een aangifte, fotohh Stip Reizen bestaat 10 jaar in 2018!! En om dat alvast te lang, 10 korting op alle zeecruises... Dat is nog eens vieren, doen wij een ludieke actie: 10 dagen een mooi cadeau voor onder de kerstboom. STIP BESTAAT 10 JAAR! 8-daagse Last minute cruise Middellandse Zee van 555 voor 499 Incl. vliegreis, semi All Inclusive, cruise per AIDAperla stipreizen.nl/crawmb 8-daagse Cruise 'La Dolce Vita' Incl. vliegreis, volpension, cruise perCosta Diadema 9-daagse Cruise All Inclusive Caribbean Incl. vliegreis, All inclusive, cruise per MS Zenith 8-daagse Cruise Italië, Spanje Frankrijk Incl. vliegreis, volpension, cruise per MSC Divina 8-daagse Cruise Middellandse Zee Incl. vliegreis, All Inclusive, cruise per MS Sovereign 8-daagse Cruise Griekse Eilanden Incl. vliegreis, volpension, cruise perCosta neoRivièra 8-daagse Cruise Dubai, Oman Abu Dhabi Incl. vliegreis, volpension, cruise per Costa Mediterranea 16-daagse Grand Voyage van Caribbean naar Europa van 1199' voor 1079 Incl. vliegreis, volpension, cruise per Costa Pacifica stipreizen.nl/crcpab van £39 voor 575 stipreizen.nl/crcdsb van 999 voor 899 stipreizen.nl/crpcbb van 799 voor 719 stipreizen.nl/crmwdb van 729 voor 656 stipreizen.nl/crpsob van 899 voor 809 stipreizen.nl/crcbnb van 739^ voor 665 stipreizen.nl/crcuab De kortingsactie loopt van 13 december 2017 t/m 22 december 2017, zolang de voorraad strekt. De keuze is reuze. Gaat u de wijde wereld in met bijvoorbeeld de 21-daagse cruise Grand Voyage van Dubai naar Europa van 1549 nu voor 1394? Natuurlijk kunt u ook dichterbij cruisen, bijvoorbeeld met de 8-daagse cruise Dubai, Oman Abu Dhabu van 739 nu voor 665 of 8-daagse All Inclusive Cruise Middellandse Zee van 729 nu voor 656. Pak deze kans voordat het te laat is! Kijk voor nog méér voordelige zeecruises op onze website! stipreizen.nl 1 4 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.'' Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor alle actievoorwaarden. SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15