Zeeuwse turnsters maken er 'feestje' van Zoete revanche voor wereldkampioen 18 Verrast door naamgenoot MOUNTAINBIKE AWARDS Eerste klasse. HWP Sas van Gent- HWP Haarlem 4,5-5,5: Teamleider Hans Groffen noemde het een complete offday. Op diverse borden werd gefaald door de Zeeuws- Vlaamse HWP'ers. Helmut Cardon zag diverse winstkansen over het hoofd en moest genoegen nemen met remise. Groffen zelf miste de winst en deed in plaats van de win nende zet de verliezende. Rein Ver smeten en Paul Motwani deden met zeges wat terug, maar oud- Souburg-speler Collin Boelhouwer gooide roet in het eten door Simon Provoost te verschalken. Tweede klasse. HWP Sas van Gent 2-DD 2,5-5,5: De reserves van HWP blijven onderaan bengelen. Frans Snijders blunderde en inval ler Manuel Colsen verloor kansloos, lohan de Zwart stond goed, maar na dameruil ineens verloren. Nele Vanhuyse deed met haar overwin ning wat terug, maar ze kon een teamnederlaag niet voorkomen. Derde klasse. DSC Delft 2-Goes 7- 1: In Delft moesten de Goese scha kers toezien hoe de koppositie werd afgepakt door de directe concur rent. Met twee invallers was de strijd vooraf al ongelijk en tijdens de wedstrijd was dit ook het geval. Jos van de Kaap was het snelste klaar met een nederlaag op zak en er zouden nog vele Goesenaren vol gen. Enkel Louis Nieuwenhuijse en Joey Grochal konden een punten- deling laten noteren. Derde klasse. Bergen op Zoom- Landau Axel 2-6: Landau wist wel raad met het gehavende Bergen op Zoom dat haar twee toppers mis ten. Randy van Houtte, Yves Reg- niers, Arthur Hugaert en Chri- stophe Gregoir bezette de bovenste borden en wonnen allen. Janco Dees zette met zijn winstpartij de kers op de taart. CSV-Souburg 4-4: Halverwege zag het er naar uit dat de Souburgers met lege handen naar huis zouden gaan tegen de sterke koploper uit Capelle aan den IJssel. Met een 3,5- 2,5-achterstand waren Robin Bos- ters en Bert Henderikse nog bezig. Bosters stond erg lastig, maar wist knap eeuwig schaak te forceren. Henderikse stelde daarna met zijn eerste overwinning van het seizoen een matchpunt veilig. HWP Sas van Gent 3-Sliedrecht 2 6-2: Een nuttige overwinning voor HWP 3 tegen de laagvlieger uit Slie- drecht, waardoor men wat uit de onderste regionen is weggeslopen. Etienne van Leeuwen, Marc La crosse, Erik van de Wynkele en Martin Stam zorgden voor de Sasse punten. SR Ivoren Toren-ZSC 6-2: Tegen het sterke team uit Rotterdam kwam men wederom tekort. Een goede overwinning was er voor Joost van Eenennaam. Sebastiaan Koedoot behaalde met zijn remise een prima resultaat tegen een ster kere tegenstander en ook de pun- tendeling van Ben Snethorst was verdienstelijk. Op de rest van de borden kwam ZSC tekort. Delta Sport-voorzitter Kees Ver- kerke keek gistermiddag terug op een geslaagd weekend. „Het was een geweldig feestje", aldus Ver- kerke. „De Zeeuwse turnsters heb ben goed partij gegeven tegen de Brabantse. Ik heb zo veel blije ge zichten gezien." Delta Sport stond zelf op het podium met het brons voor Romany Hanse bij de Jeugd D2 meisjes. Behalve de organiserende ver eniging Delta Sport uit Zierikzee waren de turnsters afkomstig van EMM (Terneuzen), Turn'87 (Oost burg), Thor (Sas van Gent), Voor waarts (Axel), Olympia (Tholen), Olympia (Kapelle), Atlas (Hein- kenszand), Forza Gymnastica De Zeeuwse turnsters hebben goed partij gegeven tegen de Brabantse (Goes), GV Koudekerke, Dios (Oost-Souburg), VTV (Vlissin gen), Veldo en MTV (beide uit Middelburg). Zij verdeelden tal van prijzen. Op het hoogste niveau in de derde divisie bij de senioren bleek de te genstand sterk en ging een Bra bantse turnster er met het goud vandoor. De plaatsen daarachter waren wél voor Zeeland, voor res pectievelijk Rachel Louws (MTV), Kim Jansen, Zoe de Wilde en Lieke Steyaart (EMM). Bij de junioren was er goud voor MTV-turnster Fleur van Horik, terwijl het zilver naar EMM ging met Brechje Zwaga. EMM zege vierde tevens bij de senioren in de vijfde divisie met Helen de Bruijne, terwijl daar het brons voor Monique van Belzen (VTV) was. Bij de junioren ging hier de winst naar Mayke de Vos (EMM). In de voorgeschreven oefenstof was er goud voor Jimena Blom- maert, Danice Hendrikse en Tessa Geldof (VTV), Elise van Cleem- putte (Thor), Anouk Colijn (Forza) en Sky Wiskerke (EMM). Het werd zaterdag in meerdere op zichten een feestje in Hotel Dal- linga. Frédéric Caudron werd als kersverse wereldkampioen in de bloemetjes gezet en daar bleef het niet bij want de niet rokende en drinkende Belg kreeg als zoete kauw wel een manshoge kerstman van chocolade cadeau. Het feest zette zich gedurende de wedstrijd door met overwinningen voor Berry Dallinga, Bart Ceulemans - die de in Duitsland actieve Jean Paul de Bruijn verving - Steven van Acker en de wereldkampioen zelf kwam er een onverwachte 8- o-zege op het bord. Caudron stal zelf de show met een 40-20-zege in 18 beurten op zijn landgenoot Roland Fort- homme, die hem in Egypte nog uit de wereldbeker had gekegeld. De wraak was zoet. „Je kan natuurlijk niet alles winnen, maar ik wil dat wel. Roland is altijd iemand waar voor je moet oppassen." De jongste van de Ceulemans dynastie, Bart: „Ik was zo blij dat ik weer in Sluiskil mocht spelen dat ik er bijna niet van heb geslapen. Nu ben ik in de zevende hemel na mijn overwin ning. Dit is zo mooi om mee te ma ken. Ik ga nagenieten met de man nen." Zondag versloeg hij de speciaal ingevlogen Zweed Michael Nilsson in 20 beurten met 22-40. Invaller Marco Janssen legde met een 39-40- overwinning eerder al de basis voor het gelijkspel, nadat Berry Dallinga (40-29) en Steven van Acker (40- 39) aan het kortste eind hadden ge trokken. Eerste divisie. Burgmans Biljarts- Pearle Opticiens 6-2: Zonder kop man Pascal Claus werd de op dracht tegen de koploper een haast onmogelijke. Opvallend was dat invaller Alex Voets de eer wist te redden met een overwinning op Maarten Janssen. Piet Rodts te kende voor een serie van 10 maar verloor desondanks net als Jens van Dam die als kopman bij 29-29 ineenzakte en met 40-29 verloor. Jeffrey de Witte verloor kansloos van good old Bert van Manen. Derde divisie, 't Bierwinkeltje- Bottles/Dockside 0-8: De 'thuis ploeg' werd in de huisderby op een zware nederlaag getrakteerd en nog vaster op de laatste plaats gedrukt. Bart Rossel, Raf Hofman, Theo Plat jouw en Peter Snelders waren veel te sterk voor respectie velijk Cees J Wissel, Fons Baart, Joke Breur en Albert van Leeuwen. maandag 18 december 2017 Offday kost HWP'ers eerste plek De zes genomineerde Zeeuwse mountainbikers hebben zaterdag naast de titel 'Nederlands mountainbiker van het jaar' gegrepen. In Arnhem troefde veelvraat Mathieu van der Poel Milan Vader uit Middelburg (foto links) af om de eretitel bij de elitemannen. Bij de eiitevrouwen werd Anne Tauber verkozen boven de uit Zierikzee afkomstige Anne Terpstra (foto rechts). Bij de ta lenten bleef het bij Mick en Tim van Dijke uit Colijnsplaat (jongens) en Zoë Mulder uit Heinkens- zand en Didi de Vries uit Wilhelminadorp (meisjes) bij een nominatie. Het Witte Paard heeft in de eer ste klasse van de landelijke schaakcompetitie een lelijke ne derlaag geleden tegen de naam genoot uit Haarlem. Thuis werd verrassend verloren waarmee de titelaspiraties even geparkeerd kunnen worden. In de derde klasse werd Goes in de wacht ge zet voor de titel door dik van con current DSC Delft 2 te verliezen. Roeland Alders Vlissingen Ruim 400 turnsters streden dit weekeinde in het Laco Sport centrum in Zierikzee voor me dailles en het bereiken van de volgende ronde tijdens de eerste kwalificatiewedstrijd van de re gio Zuid West Nederland. Janny Vermeule Zierikzee - Kees Verkerke De driebanders van Dallinga.com kunnen met ge paste trots terugzien op het laatste speelweekeinde. Zater dag werd in feeststemming met 8-0 gewonnen van STZ Zundert en gisteren werd in Apeldoorn remise afgedwongen tegen de nummer drie A1 Biljarts. Joop van den Oudenhoven Vlissingen In de vijfde thuiswedstrijd van het seizoen won Dal- linga.com pas voor het eerst. En meteen met 8-0. De voorgaande vier thuisduels gingen allemaal met 2-6-cij- fers verloren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76