Oemoemenoe mag weer om landstitel strijden Darters RCT sluiten jaar af met nederlaag Belg Samson laat Post opnieuw achter zich 17 Ereklasse. HRC-Oemoemenoe 0-41: Oemoemenoe moest in de resterende twee duels tegen HRC en DSR-C minimaal één keer win nen om een plaats in de kampi oenspoule veilig te stellen. HRC had geen kans meer om die poule bereiken en gaf een aantal jeugd spelers de kans ervaring op te doen op het hoogste niveau, maar de Hagenaars werden vanaf het eerste fluitsignaal compleet overlopen. Na een vlotte actie openden Greg Bannister en Deniël van der Waal de score en na tien minuten voerde Jackson Frawley de voorsprong middels een penaltykick op tot o- ïo. Na try's van Joey Luitwieler en Gregory Bannister en een rake conversion van Jackson Frawley gingen de Middelburgers met een o-22-voorsprong de rust in. Na rust bleef het eenrichtingsver keer. Rhys Peters zorgde met de vierde try voor 0-27 én het bonus- punt en halverwege de tweede De 112-0-zege van Tovaal was niet de grootste uit de clubgeschiedenis helft zorgden Callum Butler en Jackson Frawley voor 0-36. In de slotfase legde Laurent Legrand na een vlotte driekwartaanval de o- 41-eindstand vast. Volgende week speelt Oemoemenoe nog een in haalwedstrijd tegen DSR-C, maar de vierde plaats op de ranglijst kan de Middelburgers niet meer ont gaan. Derde klasse zuidwest. Tovaal- DSR-C 2 112-0: Tovaal ontving op eigen veld DSR-C 2 en had na tien minuten al een numeriek over wicht van het uitvallen van twee Delftse studenten. Toch hielden de gasten in die fase nog redelijk stand. Alleen aanvoerder Jorian Broekmeijer en Maghiel Hanse wisten in het eerste kwartier te scoren. Daarna stagneerde de pro ductie tot een try van Jeroen van Stee en een conversion van Jordan Paterson. Pas na een halfuur stelde Thomas Griep met de vierde try het bonuspunt veilig en in het slot van de eerste helft bracht Remi van Oosten de voorsprong op 32-0. Na rust spartelde DSR-C 2 nog wat tegen. Via try's van Jorian Broek meijer (3x), jeroen van Stee, Jorn de Jager en Thomas Griep (2x) liep Tovaal binnen 25 minuten uit naar 73-0. Maarten Buijs en Jordan Pa terson en kickwerk van Jeroen van Stee voerden de score op tot 87-0. In de slotfase was elke aanval raak. Daan van Liere en Maurice Boelhouwers brachten het pun tentotaal boven de 100 en in de slotminuut bepaalde Bart van Liere de eindstand op 112-0. Daar mee bleef de 125-12-zege op Ducks uit 2006 nét in de boeken als groot ste zege ooit. Na winst in de derde set volgde een boeiende vierde set, waarin beide teams elkaar niks toegaven. „Voor hetzelfde geld hadden we die verloren", keek trainer Guido de Beule terug. Stevo overleefde een set- en matchpunt, sloot met winst af en deelde er een mentaal tikje mee uit. In de laatste set zet ten de mannen van Stevo de goede lijn door en wikkelden de Zeeuws-Vlamingen bekeken spe lend af naar winst. De darters van Racketcentrum Terneuzen hebben een goede eer ste competitiehelft afgesloten met een nederlaag. De laatste wed strijd voor de winterstop, tegen Sonny's Darts, eindigde in 6-4. De Terneuzenaren handhaaf den ondanks het verlies hun derde plaats in de overgangsklasse van de Super League. In Ridder kerk begon RCT goed met een 9-5-overwinning in de Round Ro bin, maar daarna was er in de sin gles alleen een overtuigende 4-0- winst van Rowdy Schoremans. Het enige punt in de dubbels pakte RCT via het koppel Schore- mans-Wesley Bour, waardoor de Terneuzense ploeg al tegen een kansloze 6-3-achterstand aankeek. Dylan van de Velde wist dankzij een sterk optreden (4-1 zege) in de afsluitende partij het verlies draaglijker te maken. Van de Velde scoorde ook drie 180-ers. Hoewel er werd verloren, hield RCT wel de derde plaats vast Lekker door de bossen lopen en vooral genieten. Dat was de ge dachte van veel deelnemers aan de Kriekeloop van afgelopen zaterdag, maar de weersomstandigheden van vorige week maakten het parkoers vooral erg lastig en bovendien vrij gevaarlijk. Zo gevaarlijk zelfs dat één van de deelnemers ernstig ge blesseerd afgevoerd moest worden naar het ziekenhuis in Sint-Niklaas. De Belgische atleet Samson had geen last van de gevaren die op de loer lagen. Een week eerder in Ter- neuzen was hij Post al te slim af en in Clinge was hij opnieuw de sterk ste, met Post op plaats twee. „Het was vandaag vooral erg zwaar door de sneeuw en regen van eerder deze week. Bovendien was het ook erg gevaarlijk door slik op de weg. Nee, het was behoorlijk uit kijken waar je liep", meldden ver schillende lopers en loopsters na af loop, hoewel er toch nog 147 deel nemers op het evenement afkwa men. „Vooral dat gevaarlijke was voor ons als organisatie een ernstig pro bleem, maar het is bij die ene bles sure gebleven", meldde Jürgen Ras namens de organisatie na de wed strijd. Hij zag Samson met ander halve minuut voorsprong op Post winnen. Zijn eindtijd: 50.02. Ook bij de vrouwen ging de zege naar een Belg. Saskia Vercamman won in 1.05.27, voor Ingrid IJsebaert uit Hulst. maandag 18 december 2017 De rugbyers van Oemoemenoe bereikten zonder problemen de kampioenspoule van de ere klasse. In Den Haag werd een jeugdig HRC, in 2014 nog lands kampioen, afgedroogd met 0-41. Hans Markusse Vlissingen Oemoemenoe wint een line-out in het gewonnen duel met Haagsche RC. fotomiriamwasterval te stoppen 24 De mannen van Stevo deel den in de vierde set een men tale tik uit en wonnen: 2-3. Aector Doorns Ridderkerk Jente Samson schreef zaterdag de Kriekeloop op zijn naam. De Belg liet in Clinge de Zeeuws- Vlaming Sander Post achter zich. Wim de Vos Clinge DEN HAAG TOPSPORT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75