Scheldesport verliest derby Boefje Innuendo loopt naar zege Simonse wint maar nipt Dramatische periode nekt De Schelde 16 OVERZICHT VOLLEYBAL Zeeuws-Vlaamse volleybalster boeken tegen Volley Zuid 3 zonder moeite de vierde zege op rij: 4-0. Scheldesport leed in de tweede klasse van de basketbalcompetitie tegen BC Vlissingen 2. De Zeeuwse derby eindigde voor de vrouwen uit Terneuzen in een ge voelige 75-40 nederlaag. De basketbalsters zijn de laatste weken in een neerwaartse spiraal terechtgekomen. Ook in Oost- Souburg, waar de Vlissingse vrou wen hun thuisduels spelen, werd de ploeg van trainer Martin van Ham al snel op een kansloze 23-5- achterstand gezet. „Ik weet de pijnpunten. We kunnen niet goed verdedigen. Dat is dit seizoen ons probleem. Er zit geen goede balans in het team. We hebben redelijk veel lange speel sters, die nu eenmaal een andere motoriek hebben. Zij missen snel heid in de omschakeling", ver klaarde Van Ham de terugval. De eerste competitiewedstrij den kwam volgens Van Ham het manco nog niet aan het licht, om dat Scheldesport in die fase de zwakkere tegenstanders kreeg. De laatste tijd scoort de ploeg moei lijk, al kwam het tegen de Vlis singse vrouwen nog wel tot veer tig punten. Marjolein Kruijsse was bij Scheldesport met achttien punten de meest waardevolle vrouw in de derby, maar kon een nederlaag dus niet voorkomen. Zij werd op de topscorerslijst gevolgd door Emmaly van Zunderd, die in Oost-Souburg goed was voor tien punten. Zoë de Booij (Axel) stuurde, zater dag op de dressuurwedstrijd van de PSV Walcheren in Nieuw- en Sint Joosland, de mooi los door het lijf bewegende en super uitge strekte gangen tonende hengst Hexagon's Innuendo in L2 naar de overwinning (68,50). De Booij was goed te spreken over de Negro-zoon. „Innuendo is een fijn paard om mee te werken. Een paard ook met enorm veel kwaliteiten. Ik werk nu één jaar op de Hexagon stal van Leunis van Lieren in Schore en ben daar met hem begonnen. Hij was toen drie jaar, net zadelmak, maar nog een groentje. Hij pakt alles snel op. Er is eigenlijk niks wat hij moeilijk vindt. Wel bijzonder voor zo'n jong paard." „Innuendo is ook wel een beetje een boefje. Maar ik ben wel fan van zulke paarden", vervolgt De Booij. „Het is gewoon iedere dag een feest om dit paard te rijden." De twintigjarige amazone heeft ook hoge verwachtingen van de Negro-zoon. „Unnuendo is een paard dat uitblinkt in het wijken. In de uitgestrekte gangen gewel dig kan verruimen zonder harder te gaan lopen. Een paard dat in de toekomst Grand Prix gaat lopen. Daar ben ik van overtuigd." Of de hengst Grand Prix gaat lo pen met haar in het zadel, daarvan is De Booij minder overtuigd. „Ik hoop het natuurlijk wel. Leunis van Lieren heeft ook gezegd dat hij niet weg mag. Maar als je voor een handelstal werkt, weet je dat als er een goed bod komt dat snel kan veranderen." Jeske Bouwman (Noordgouwe) eindigde met de ruin ED als tweede (66,66). Anais Tsakonis (Kerkwerve) toonde zich met de merrie Floor- tje in Zi overtuigend de beste. In een gedurfd gereden proef liep Tsakonis met de expressief bewe gende zevenjarige Negro-dochter naar de megascore van 73,82 pro cent. Daarmee sloeg de combina tie een flink gat. VLISSINGEN De volleybalsters van YVC deden in de eerste klasse met de vierde zege op rij goede za ken. YVC versloeg de derde keus van Volley Zuid met 4-0 en kreeg door die overwinning de staart van de middenmoot in het vizier. Eén klasse hoger legden de vrouwen van Stevo het in een vijfsetter af te gen Sic Pugno (3-2). De mannen van Stevo wonnen met 3-2 van De Burgst 2. zege waarop niks af te dingen viel. YVC was heer en meester en sloot het kalenderjaar met een bonus- punt af. Collectief sterk stuitte YVC op een team dat over een sterk midden beschikte. Ook met aanval len van achter de driemeterlijn zochten de bezoekers succes. Een stug YVC had er echter goed ant woord op en legde in elke set met een lastige opslag de basis voor de winst. De thuisploeg vond met een gevarieerde aanval gaten in de Zuid-Hollandse afweer en won zonder in de problemen te komen vier keer op rij. Sic Pugno-Stevo 3-2 (19-25,25-18, 25-15, 22-25, 15-7): Tegen een ploeg die nog maar twee keer had verloren bood Stevo goed partij. De Zeeuwen begonnen sterk en na men door een goede opslag het ini tiatief. Dat leidde tot winst in de eerste set, maar daarna was Sig Pugno enige tijd de bovenliggende partij. De thuisploeg had vooral succes met veel tactische ballen. Na twee opeenvolgende nederlagen en afnemende tegenstand zag het er voor Stevo niet goed uit. Toch veerde de formatie van Guido de Beule op. Beide teams gingen in het vierde bedrijf gelijk op tot de slot fase. Daarin serveerde Iris van de Vijver van 22-21 in één keer naar winst: 22-25. In de beslissende set sloeg Sic Pugno snel een gaatje. Mannen. De Burgst 2-Stevo 2-3 (25-18, 25-19,19-25, 24-26,11-15): De fusieploeg kon in het begin van het duel vooral aanvallend niet im poneren en bleef serverend aan vankelijk onder de maat. Na twee verloren sets toonde Stevo veer kracht. Met een betere opslag nam Stevo het initiatief. Dat leidde tot een fase met veel rally's, waarin de gasten maar weer eens sterk bleken. Margriet Simonse (Vlissingen) schreef zaterdag met de schimmel ruin Dexter, op de dressuurwed strijd van de PSV Walcheren in Nieuw- en Sint Joosland, met het kleinst mogelijk verschil de klasse Zi op haar naam. Margriet Simonse liep in de arena van het Hippisch Sportcentrum De Kroo, met fraaie uitgestrekte gan gen tonende achtjarige Johnson- zoon, in de slotrubriek naar een score van 67,94 procent. In haar kielzog gevolgd door Mieke Evertse (Heikenszand) met de in Zi debu terende vosmerrie Godiva DH (67,79). Simonse: „Dexter is een heel fijn wedstrijdpaard. Afgelopen seizoen werden we op de Levade Neder lands kampioen in M. Daarna zijn we in Z gestart." Springen Met een foutloze baragerit in 32.95 schreef Marlou Hamelink ('s- Heerenhoek), gisteren, op de spring wedstrijd van de Schouwse Ruiters, met de ruin Zidane de klasse M op haar naam. Sandy den Exter (Kamperland) tweede. Naomi van den Broeke (Middel burg) stak, met schimmelruin Fi- rocco, met een foutloze rit in 36.86 in L meteen de lont in het kruitvat. Het bleek niet genoeg voor de zege. Die ging naar Tom Huybreghts (Zundert). Annelore Willeboer ('s- Heer-Arendskerke) haalde alles uit de kast, maar werd derde. VLISSINGEN De waterpoloërs van De Schelde hadden zaterdag de lastige uitwedstrijd in Cuijk te gen Merlet in de strijd om de sub top. Het bleek een niet te nemen horde voor de Zeeuwen, die met 12-7 onderuit gingen. De Schelde maakte in het begin van de wedstrijd wat fouten, waardoor er twee maal iemand het water moest verlaten en Mer let een 2-0-voorsprong nam. De Schelde kwam op 2-1, maar op nieuw was het Merlet dat uitliep naar 3-1. Daarna kwam De Schelde beter in de wedstrijd. Eerst werd het nog 5-2, maar de Zeeuwen knok ten zich terug tot 5-4 halverwege de wedstrijd. Maar de derde periode liep uit op een drama voor De Schelde, dat zelf de kansen miste en het verde digend niet meer allemaal op orde had. Merlet strafte de fouten in de defensie van de bezoekers af en nam een ruime 10-4-voorsprong eind derde periode. Daarmee was de wedstrijd gespeeld. Er volgde nog wel een goede laatste periode, maar de schade kon niet meer worden wegge poetst: 12-7. maandag 18 december 2017 Aector Doorns Terneuzen Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland YVC is niet meer Vrouwen. YVC-Volley Zuid 3 4-0 (25-18, 25-17, 25-19, 25-14): Een Liselotte Hendrikse (links) en Sydney Trapman blokkeren na mens YVC een aanval van Volley Zuid 3. YVC won simpel met 4-0. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Margriet Simonse en haar schimmelruin Dexter vormden de sterkste combinatie in de klasse Z1 tijdens de dressuur wedstrijd van de PSV Walche ren. Ze behaalden een score van 67.94 procent. Scores De Schelde: Gijs Manhave 4, Ivan Jansen van Roosendaal 2 en Ruben de Vos 1 maal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74