Achtklapper voor H VV'24 Martis eist hoofdrol op bij Terneuzense Boys De ploeg van trainer Frank van Damme haalt uit in de derby: 9-0 13 Breskens zakte door de ondergrens en Philippine bleek fysiek en conditioneel sterker. Vier keer scoren in je laatste wedstrijd voor Philippine. Een mooier afscheid kon Sebastian de Meijer zich niet wensen. De aanvaller, die met zijn treffers een groot aandeel had in de oorwassing (9-0) van Breskens, vertrekt in januari voor zeven maanden naar Suriname. Het sei zoen bij de zondagderdeklasser zit er dus op. „Ik volg een opleiding Leisure-management evenemen ten en marketing in Breda", ver klaarde hij gisteren. „Ik kreeg de kans voor een stageplek in Suri name. Daar ben ik blij mee." De Meijer was ook blij met zijn treffers tegen het zwak acterende Breskens, dat binnen een kwartier al op een kansloze 3-0-achterstand werd gezet. „Ik had meer tegen stand verwacht, want het ging wel erg gemakkelijk. Het was voor mij ook lekker voetballen met twee snelle buitenspelers, die mij bedie nen", gaf de clubtopscorer(tien doelpunten) een pluim aan team genoot Jos Westerhout. De snelle spits van Philippine opende met een fraai stiftje over de onzekere Breskens-doelman Thijs van Houte in de vierde minuut het doelpun- tenfestijn. Het vormde de aanzet tot een - heerlijke voetbalmiddag voor de thuisclub. Breskens werd in alle li nies overklast. „We zijn door de on dergrens gezakt. Ik heb zes per soonlijke fouten geteld zei Bres- kens-trainer Hubert van den He mel later. De 2-0 viel al snel na de openingstreffer. Ruben van der Meulen profiteerde dankbaar nadat doelman Van Houte de bal na een afstandsschot van Mustafa Yilmaz niet klemvast kon houden. Kwaliteit Philippine overrompelde Breskens door in een hoog tempo goed druk te blijven zetten. Het was wachten op het derde doelpunt. Al had De Het moet voor Philippine leuk voetballen zijn geweest Meijer wat geluk toen hij de bal deels raakte en geholpen werd door Van Houte die te vroeg naar de grond ging. „Na een kwartier kon ik al achterover leunen. Dat is me dit seizoen nog niet overkomen", zei Philippine-trainer Frank van Damme. Waardoor was het verschil tussen beide teams zo groot? „Er zit meer kwaliteit in onze groep. Fy siek en conditioneel waren we ook sterker. We zetten meer druk, zodat ze fouten gingen maken." Van den Hemel gaf toe dat Phi lippine meer kwaliteit heeft dan zijn ploeg. „Maar dat tekort kun je compenseren met strijd. Het moet voor Philippine leuk voetballen zijn geweest met zo'n tegenstander. Het is nooit een derby geweest." Philip pine oogde veel fitter dan Breskens. Van den Hemel weet de oorzaak. „Er zijn te weinig spelers op de trai ning. Dat kan niet op dit niveau. Het is een derby, maar er is totaal geen beleving." Dat had ook Jelle de Vreeze ge mist. De Vreeze, die deel uitmaakte van een mooie generatie voetbal lers bij Aardenburg, speelde zijn tweede wedstrijd voor Breskens. De 33-jarige routinier deelde in de malaise. „Ik heb drie jaar niet ge voetbald. Ik mis dus nog ritme, maar dat gaat goed komen." Breskens beschikt dit seizoen door verschillende omstandighe den over een smalle selectie. Bij Philippine ontbraken ook spelers, maar dit werd goed opgevangen. Nog voor de rust voerden Roland van de Wege met een prachtgoal en De Meijer de stand op naar 5-0. Vlak na rust scoorde De Meijer 6-0 en 7-0. Yilmaz maakte met een lob de 8-0 en het slotakkoord was voor Van de Wege: 9-0. Van Damme, die de intentie heeft om te verlengen, gaat binnenkort in gesprek met Philippine over het nieuwe seizoen. „Ik ben tevreden over de eerste competitiehelft. We staan terecht op de vierde plaats. We hebben de derby's en gewonnen en alleen van de bovenste drie ploegen verloren." HVV'24-Groen Wit 8-2: HVV'24 opende al snel de score via Jasper Sponselee, maar nog geen drie mi nuten later kwamen de bezoekers alweer op gelijke hoogte. Groen Wit leek daarna nog bij machte om gelijke tred met de thuisclub te houden, maar dat veranderde toen Hendrik de Maeyer in de dertigste minuut voor 2-1 zorgde. Via Jozue Weever, Jasper Sponselee, Jaimy de Visser en Bowy van den Bergen werd de score na de hervatting op gevoerd naar 6-1. Nadat Groen Wit nog eens tegen had gescoord, waren het invaller Joris Blommaert en Joost Boogaert die de eindstand op 8-2 bepaalden. RBC-Hontenisse 8-2: Hontenisse begon voortvarend aan het duel met RBC, maar raakte het spoor De ploeg van trainer Pieter Ongena haalde thuis uit tegen Groen Wit: 8-2 bijster nadat het via Kris van Meele en Tom Rijk (strafschop) in de 21ste minuut een 0-2-voorsprong had genomen. Daarna was het de thuis club die excelleerde en met de re gelmaat van de klok mocht scoren. Nog voor de rust werd het 4-2 door doelpunten van Lars de Voogd, An war Tarfik (2) en Wesley van Zun- dert. In de tweede helft probeerde Hontenisse nog wel iets te forceren, maar achterafhad de ploeg zich die moeite kunnen besparen. Via An war Tarfik, Wesley van Zundert, opnieuw Tarfik en Aaron Dekkers werd het uiteindelijk 8-2. Terneuzen-FC Bergen 0-0: Ter- neuzen was tegen FC Bergen welis waar de bovenliggende partij, maar miste teveel kansen om aanspraak op drie punten te mogen maken. Douwe Nieskens was zowel voor als na rust dicht bij de 1-0, zoals ook Randy van Overmeeren (in een scrimmage) en Saïd Bouzambou (met een vrije trap rakelings naast) dat in de tweede helft waren. VLISSINGEN In de tweede klasse E pakte Terneuzense Boys drie belangrijke punten. In Din- teloord werd met 0-3 gewonnen van Prinsenland. Nieuwdorp deed goede zaken door met 1-0 van SSV'65 te winnen. De achter stand op koploper De Meeuwen, die dit weekend niet in actie kwam, bedraagt nog zes punten. Prinsenland-Terneuzense Boys 0-3: In de eerste helft scoorde Ter neuzense Boys niet, maar miste de ploeg wel twee opgelegde kansen. Eerst kopte Ruud Hoogesteger van binnen vijf meter op de kee per en in de 42ste minuut miste Bart van Fraeijenhove alleen voor de Prinsenland-doelman. In het laatste half uur eiste Ur meion Martis een hoofdrol voor zich op. Met twee identieke goals, een bal in de diepte waar Martis achteraan ging, tilde hij de stand in de 61ste en 66ste minuut naar 0-2. Bij 0-1 miste Derrik Vinje na mens Prinsenland een grote kans op de 1-1. Vlak voor tijd werd Jes- per Cornelisse de diepte inge stuurd. Hij speelde Martis aan die de keeper omspeelde en de 0-3 aantekende. Nieuwdorp-SSV'65 1-0: Goed voetbal was niet mogelijk op het drassige veld in Nieuwdorp, dus dat de enige treffer viel uit een hoekschop was veelzeggend. Teun Rentmeester stelde de zege veilig met een rake kopbal in de 65ste minuut. een moeilijk bespeelbaar veld kreeg Arnemuiden na tien minu ten via Jordy van Koeveringe de eerste echte grote kans van het duel. De thuisploeg ontsnapte in de 29ste minuut nog wel aan de o- 1 toen een inzet van Maurice Sprangers via de binnenkant van de paal het veld terug in sprong. maandag 18 december 2017 ZV Philippine vernedert Breskens Aector Doorns Philippine Phlippine-aanvaller Sebastian de Meijer krijgt de bal aangespeeld. Jeffrey de Koning (links) en Ned de Looze van Breskens komen te laat. foto - Hubert van den Hemel Philippine bezet de vierde plaats met negentien pun ten uit tien duels. Koploper Hoeven, dat al elf keer in actie kwam, heeft er vijf meer. In het spoor van Philippine, dat Breskens met 9-0 een fikse oor vijg gaf, vond HVV'24 gisteren aansluiting bij de subtop in de derde klasse A van het zondag voetbal. De ploeg van trainer Pieter Ongena versloeg op eigen veld Groen Wit met 8-2. Dezelfde uitslag kwam ook na afloop van het duel tussen RBC en Hontenisse op het scorebord. Eddy van der Hooft Vlissingen Arnemuiden-Zwaluwe 0-0: Op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71