NYNKE DE JONG 6 i b hollands nieuwe. Weer geweldsmisdrijf in Blerick Column Eerst was het een Ameri kaanse traditie. En een En gelse. Maar als iets daar een hit is, kun je er de donder op zeg gen dat het ook naar ons over waait. Kijk maar naar bootcamp, glutenvrij eten en Halloween. En dus proberen ook bij ons de super markten de klant te verleiden met een uitgebreide kerstreclame. Waar tot een paar jaar die recla mes niet verder kwamen dan 'koop uw kerststol bij ons', zijn het nu een soort mini-speelfilms, net zoals in Amerika en Engeland. De ene supermarkt heeft een tra nentrekkend verhaal over een opa die op bezoek gaat bij zijn lieve lingsbuurvrouw in het bejaarden tehuis. De andere supermarkt heeft dieren uit het bos die 's nachts ongezien een huis versie ren, tot grote verrassing van Frank Lammers. Maar de reclame die de meeste gespreksstof oplevert, is er eentje over een kind van gescheiden ou ders. Je ziet haar heen en weer pendelen tussen het huis van haar hertrouwde moeder, en het vrij- c gezellenflatje van haar vader. Tot B kerstavond: dan legt het meisje Bk een ingepakt gourmetpannetje HL onder haar vaders kerstboom. VHij pakt het uit en snapt de hint. Uiteindelijk heeft het meisje haar hele sa mengestelde gezin sa men rondom het gour metstel. Merry Christmas. maar ik had niet gedacht dat ik in mijn omgeving zo veel natte ogen zou zien door een kerstreclame. Maar ik ben dan ook geen kind van gescheiden ouders, of zelf geschei den. Wij hoeven rond de kerstda gen geen ingewikkeld schema in elkaar te klussen over wie waar wanneer is, en wie elkaar de tent uitvechten. Ons grootste familie probleem is doorgaans of er ge noeg luchtbedden zijn voor alle logees van opa en oma. Maar voor heel veel Nederlan ders is dit een pijnlijke jeugdher innering. Of de moeizame reali teit. Het vergt lef van een super marktketen om ook de moeilijke kanten van kerst te benoemen. Het is niet alleen het feest van vrede, kinderen, samen. Het is ook het feest van nieuwe familie, ont brekende geliefden, moeizame verstandhoudingen en wellicht heel veel gedoe. En als je daar een reclame over kunt maken zonder zoet en onrea listisch te lijken, dan heb je als su permarkt een Engelse traditie suc cesvol overgeheveld naar ons land. Het vergt lef van een super om ook de moeilijke kanten van kerst te benoemen 0On M Let op! Geld lenen kost geld sJv Bij een steekpartij in de Ven- lose stadswijk Blerick is zater dagnacht een 35-jarige man zwaargewond geraakt. Het slachtoffer is naar het zieken huis vervoerd en daar onmid dellijk geopereerd. De politie heeft een 55-jarige verdachte aangehouden die mogelijk betrokken is bij het incident in een horecazaak aan de Alberdingk Thijm- straat. In Blerick is het al maanden onrustig door geweldsmis drijven. Begin november kwam een 22-jarige inwoner om het leven door een schiet partij. Eind augustus werd in Blerick de 44-jarige Kemal Zengin doodgeschoten. Op 20 oktober vielen twee ge wonden bij een schietpartij aan de Sint Willebrordstraat. Het geweld zou telkens ver band houden met drugscri minaliteit. De onrust in de wijk werd vooral bekend na dat premier Mark Rutte de onruststokers 'een stelletje klootzakken' had genoemd. De politie gaat er niet vanuit dat de steekpartij van zaterdag verband houdt met de recente ongeregeldheden in de Lim burgse stad. Ubenteen pathologische leugenaar Forum voor Democratie passeert PVV in peiling Als er nu verkiezingen zou den zijn, zou het Forum voor Democratie groter zijn dan de PVV. De partij van Thierry Baudet zou uitkomen op vijf tien zetels (plus dertien), ter wijl Geert Wilders zes zetels zou moeten inleveren om uit te komen op veertien. Dat blijkt uit de wekelijkse pei ling van Maurice de Hond. Ook de PvdA staat op vijftien zetels. 'Aanklager Trump fout' De speciale aan klager die de Russische beïn vloeding van de Amerikaanse pre sidentsverkiezin gen onderzoekt, heeft op onwet tige manier dui zenden e-mails in handen gekre gen. Robert Mu eller kreeg de mails van de Ge neral Services Administration (GSA), stelt de organisatie Trump for Ame rica (TFA). Jong geleerd, jong gepakt Oplettende be woners zagen za terdag in het Rot terdamse stads deel Feijenoord een wel heel jonge fietsendief aan het werk. Na zijn arrestatie bleek de dader pas 8 jaar oud te zijn. Dood miljardair is groot raadsel De Canadese politie doet onderzoek naar de mysteri euze dood van mil jardair Barry Sher man, oprichter van het farmaceutische bedrijf Apotex, en zijn vrouw Honey. De lijken werden aangetroffen in hun woning in Toronto. Volgens Canadese media is er mogelijk sprake van 'moord gevolgd door een zelfmoord'. De poli tie houdt rekening met meer scena rio's. maandag 18 december 2017 IH @Nynke Natte ogen r Ik vind het een mooi verhaal, MB/MIN/SMS 24 maanden Standaard 4G geen aansluitkosten tot en met 2 januari Totale toestelkosten Eenmalige betaling Totaal kredietbedrag Termijnbedrag Duur overeenkomst Debetrentevoet JKP 288 0 288 12 24 mnd 0% vast Deze tabel bevat een voorbeeld van een toestellening en de prijs die je hiervoor per maand betaalt. De toestellening is een aflopend goederenkrediet aangeboden door Vodafone Financial Services B.V. Vraag onze klantenservice naar de kredietvoorwaarden en het standaardinformatieblad. Vodafone Libertel B.V. treedt op als verbonden bemiddelaar voor Vodafone Financial Services en bemiddelt uitsluitend voor Vodafone Financial Services. Vodafone Financial Services en Vodafone Libertel geven geen advies over de toestellening. Je dient zelf te bepalen of de toestellening aansluit bij jouw persoonlijke omstandigheden. HOHOHO Op het Canal Grande in Venetië roeien honderden kerst mannen en -vrouwen om het hardst. Ruim honderd roeiboten doen mee aan de race. De wedstrijd wordt elk jaar op de laatste zaterdag voor Kerstmis gehouden en is bijzonder populair onder studenten, fotoepa/andreamerola VENLO Kamerlid Tunahan Kuzu (Denk) tegen wethouder Joost Eerdmans (Leefbaar Rotterdam) in het tv-pro- gramma Buitenhof. DEN HAAG WASHINGTON ROTTERDAM CANADA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6