O CD O Spitsenduo Steve en Yves bezeg 10 HOOFDKLASSE A NEDERLAAG OP NATUURGRAS, Kerkhove geeft toernooizege weg Zuur afscheid voor Van Drongelen Groene Ster geeft de winst nog weg Toeval of niet: net als in en tegen 's- Gravenzande scoort Hoek ook in Nootdorp niet op echt gras. Het gaat met 1-0 onderuit. De start van de dubbelfmale in Dubai was veelbelovend voor tennisster Lesley Kerkhove, maar uiteindelijk verloor ze zaterdag nog wel die partij. Een vierde toernooizege in 2017 kwam er dus niet. De Zierikzeese stond al snel met Lidziya Ma- rozava uit Wit-Rusland met 4-0 voor tegen de Roemeense Mihaela Buzarnescu en de Russin Alena Fomina. Daarna was het opeens gedaan. De opponentes wonnen liefst zeven games op rij en zegevierden uiteindelijk met 4-6 3-6. Op de wereldranglijst maakte Kerkhove dit jaar een grote sprong. Ze kwam in 2017 de top 100 binnen en staat nu zelfs rond de 75ste plaats. Het afscheidsfeestje van Rick van Drongelen bij Sparta Rotterdam werd gisteren verpest door Feyenoord. De uit Axel afkomstige voet baller werd door de supporters van de Kas teelheren uitgezwaaid tijdens het duel met de stadsgenoot. Sparta kreeg alleen een flinke tik om de oren. Feyenoord won met maar liefst 7-0. Van Drongelen werd uitgezwaaid door de Spartanen, omdat hij de club afgelopen zomer verliet voor een buitenlands avontuur bij het Duitse Hamburger SV. De Zeeuw speelde 49 wedstrijden voor Sparta, waarin hij één doel punt maakte. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen hebben vrijdagavond met 4-4 gelijkgespeeld tegen HV/Veerhuys. Tegenstander HV/Veer- huys kwam in de eerste helft op een 2-0-voor- sprong. Kort voor de pauze zorgde Abdoe Ab- denbi voor de Vlissingse aansluitingstreffer. Na de pauze maakte topscorer Saïd Bouzam- bou gelijk, maar HV/Veerhuys nam halver wege de tweede weer een voorsprong. Nadat Abdenbi met rood (twee keer geel) naar de kant was gestuurd, zorgde Josimar Pattinama op aangeven van Badr Belhadj voor een nieuwe gelijkmaker. Bouzambou maakte daarna de 4-3, Mo Darri maakte nog gelijk. Masters JVOZ Van Anrooij Het was niet de eerste keer en het zal dit sei zoen ook niet de laat ste keer zijn geweest dat Hoek zaterdag op vreemde bodem faalde. Bij de hoofdklasser roepen ze al een tijdje in koor dat met de kwaliteit van de selectie weinig mis is. De mentale staat lijkt echter verre van in orde, want op het moment dat de ploeg weer eens écht moest presteren, faalde de ploeg van trai ner Jannes Tant zaterdag. Op be zoek bij Nootdorp, een promoven dus die amper vijftig man publiek trekt, ging Hoek weer eens pijnlijk onderuit: 1-0. Een slechter moment dan afge lopen zaterdag hadden ze bij Hoek niet kunnen kiezen. Uitgerekend in de laatste competitiewedstrijd van 2017 zakte de ploeg weer eens door het ijs. Met drie punten had de ploeg van Tant nog serieus mee kunnen doen in de strijd om de derde-periodetitel. Nu, na vijf van de tien in die periode te spelen wedstrijden, bedraagt de achter stand op Ter Leede al zeven pun ten. Dat maak je in vijf duels niet meer goed. Daarmee kan de hoop op een potentiële prijs opnieuw de prullenbak in. Dat Hoek in en tegen Nootdorp weinig wist te creëren en nauwe- veld weer prima met elkaar vinden. Schalkwijk zorgde voor de 0-1, Ny emb maakte de 0-2. „Er was eigenlijk niet zo heel veel aan de hand", zei Karelse over het voorval tussen zijn twee aanvallers. „De bewuste uitspraken waren ver keerd overgekomen. Het stelde ver der niet veel voor. We hebben er De Vlissingers begonnen het duel met drie aanvallers. Schalkwijk was de diepe spits, Nyemb speelde daar vanaf het middenveld kort achter. „Maar voetballend vond ik ons voor rust niet zo goed. Al kregen we wel twee goede kansen", vertelde trai ner John Karelse. Daarom zette hij Schalkwijk en Nyemb na rust met zijn tweeën in de voorhoede. Zij hadden onlangs nog wat onenigheid over de manier waarop Schalkwijk in deze krant de speelstijl van Nyemb omschreef, maar konden het gisteren in het Het stelde niet zo veel voor. De kou was alweer snel uit de lucht even met elkaar over gesproken, maar de kou was alweer snel uit de lucht." Dat bezegelde het spitsenduo Steve en Yves dus met hun doel punten tegen Juliana'31. „Twee prima goals", vond hun trainer, die nog even benadrukte dat zijn ploeg wéér op kunstgras de punten pakte. „Dat is opvallend, dat we het op die ondergrond blijkbaar beter doen. Of we onze thuiswedstrijden daarom ook maar op het kunstgras moeten gaan spelen? Dan zullen we wel eerst alle reclameborden moe ten gaan verhangen", zei hij met een knipoog. Door de overwinning in Malden kan Vlissingen, op dit moment middenmoter, naar boven blijven kijken. „We houden zo de aanslui ting met de ploegen boven ons", wist ook Karelse. „Het is zonde van de maand november. Daarin heb ben we te veel punten laten liggen." De Walcherse ploeg kan met een nóg beter gevoel de winterstop in als het ook een ronde verder kan komen in het toernooi om de dis trictsbeker. Morgen treffen Karelse en zijn mannen daarin EBOH uit Dordrecht. Rik Impens (links) en Nootdorp-speler Gillian Pieper zijn de bal kwijt in een fel duel. foto pimwaslander/orange pictures lijks iets afkon dwingen, was bij zonder te noemen. Want Noot dorp slikte dit seizoen al 29 goals, alleen hekkensluiter Argon (30) en laagvlieger AFC (42 tegengoals) doen het slechter. Maar de Haagse ploeg met het negatieve doelsaldo bleef tegen Hoek zonder al te veel moeite overeind. De Zeeuws- Vlaamse formatie was weliswaar de betere ploeg, maar kon dat niet in doelpunten uitdrukken. Het deed denken aan het ge- Van de acht uitduels verloor Hoek er dit seizoen vier. Het won slechts bij Noordwijk en Argon, waar het beide duels op kunstgras speelde maandag 18 december 2017 TENNIS VOETBAL Rick van Drongelen. foto carlavos ZAALVOETBAL Tim van Dijke is bij de wereldbeker veldrij den voor junioren in het Belgische Namen als zestiende geëindigd. De zeventienjarige inwo ner van Colijnsplaat reed zijn eerste veldrit in wereldbekerverband. Van Dijke focust zich vooral op het mountainbiken, wat heet: in Landgraaf kroonde hij zich afgelopen seizoen tot Nederlands kampioen. In Namen liet hij zien ook in het veld zijn mannetje te kunnen staan. De Bevelander finishte op ongeveer 2,5 minu ten van de Zwitserse winnaar Loris Rouiller. Voetballer Bart Nieuwkoop uit Tholen is in Bergen op Zoom, waar hij woont, uitgeroepen tot Sportman van het Jaar. De verdediger van Feyenoord debuteerde dit jaar onder meer in de Champions League. 121 Judoka Sam van 't Westende heeft zaterdag niet kun nen verrassen bij zijn debuut op de World Masters. In Sint Petersburg werd de Vlissinger al na 125 secon den, zoals mocht worden verwacht, in de eerste ronde uitgeschakeld. JVOZ 013-1 zorgde zaterdag voor een grote verrassing. De Zeeuwse jeugd- ploeg won in de eerste divisie B met 1-0 van PSV 013-1. Nick Scher- beijn uit IJzendijke nam met een fraaie kopbal de enige treffer van de wedstrijd voor zijn rekening na mens JVOZ. Shirin van Anrooij (15) uit Kapelle heeft een natio nale veldrit in Wierden gewon nen. Na een solo van 35 minuten kwam ze als win nares over de fi nish. Tweede werd Lisa van Helvoirt en de Nederlands kampioene Fleur van der Peet werd derde. a co Op natuurgras buigt h Barry van der Hooft Vlissingen Vlissingen kan met een goed ge voel de winterstop in. Op bezoek bij Juliana'31 boekte de zondag hoofdklasser een degelijke 0-2- zege. Steve Schalkwijk en Yves Nyemb verzorgden de produc tie. Daniel Vervelde Malden - John Karelse "TVssfj -.riÉNjV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68