M Gouden Boekjes Sloop van Haven Aardenburg uitgesteld Nieuwe schaatsbaan trekt vooral krabbelaars EN 19 Vergeten is de moeizame aanloop. Op en rond de schaatsbaan op de Markt in Sluis, inclusief de knusse N'lceBar, loopt het meteen in het eerste weekend al storm. 7 voorleesboekjes in één unieke collectie AARDENBURG Er zit zeker schot in de plannen voor hui zenbouw aan de verpauperde Haven in Aardenburg, maar sloop van panden zit er dit jaar niet meer in. Dat zegt wethou der Peter Ploegaert. De straat - één van de entrees van het stadje - ligt er al jaren zieltogend bij. Dat is met name een gevolg van niet-afgemaakte plannen. Het gemeentebestuur had jaren geleden de grootste plannen met de straat en kocht er twintig huizen op. De helft werd gesloopt, maar de rest staat er nog. Inmiddels is het gemeentebe stuur erg ver met aannemer Van der Poel over de bouw van tien gezinswoningen en acht senio renhuizen in de straat. Daarvoor moeten ook de andere panden nog plat. Die zijn van de ge meente - en daarom droeg de voltallige gemeenteraad B en W eerder dit jaar op om nog dit jaar te beginnen met slopen. Dat gaat niet gebeuren, zegt wethouder Peter Ploegaert, maar daar is een duidelijke reden voor. „Het is, door btw-regels, goedkoper voor alle partijen om eerst de grond over te dragen en de huizen daarna door de ontwikkelaar te laten slopen. Daar kiezen we dus voor." Tot die tijd worden de slooppanden aan het zicht ont trokken door een spandoek, laat de wethouder weten. Resoluut De mededeling van Ploegaert kreeg onlangs in een commissie vergadering van de gemeente raad wel wat kritiek. „Wat heb ben onze opdrachten nog voor zin als u zich daar toch niet aan houdt", was de mening van een aantal raadsleden. Ploegaert was resoluut. „Als we zelf slopen wordt het duurder, en dat merk je dan straks ook in de kostprijs van de huizen. We willen daar betaalbare wonin gen. Dan is dit de beste oplos sing." Tieners en vaders en moeders met kinderen zijn zaterdagmiddag de grootste gebruikers van de schaatsbaan in Sluis. Thssen hen in valt Ruben op. Door z'n felrode jas, maar vooral doordat hij weet wat schaatsen is. In volle vaart raast hij over de baan, in de korte bochtjes gaat hij zelfs pootje-over. De vaardigheden van de jonge Sluisenaar vormen nogal een contrast met het gekrabbel van veel andere bezoekers. Al is Ruben behendig genoeg om die 'beginners' probleemloos te om zeilen. Toch laat je daar een kleutertje misschien niet zo graag tussen schaatsen, erkent Jean Pierre Lem- pereur, die namens de Midden standsvereniging Sluis verant woordelijk is voor het reilen en zeilen van de baan. „Daarom mo gen in de kerstvakantie 's och tends tot 12 uur ouders met hun peuters gratis de baan op zonder schaatsen. Zonder dat we het We denken erover een apart baantje voor de kleinsten neer te zetten dwingend maken, proberen we zo toch nog een beetje de doelgroe pen te scheiden." Lempereur heeft voor volgend jaar een beter plan. „We denken erover dan een apart baantje voor de kleinsten neer te zetten. Dat is voor iedereen nog leuker." De problemen in de aanloop naar de bouw van de baan zijn ver geten. Petra de Boevere, eigenaar van een slijterij op de Groote Markt, tekende bezwaar aan, en dat leidde zelfs tot een rechtszaak. Niet meer aan denken, vinden ze in Sluis. „We zijn gewoon blij dat dit kan", zegt Lempereur. „Deze week komen bijna alle scholen uit de streek hier gratis schaatsen, en we hebben via de Voedselbank tweehonderd kaarten verspreid. Alleen al voor al die kinderen zijn we blij." DeStem H&fc U/uAo<ste, Exclusief te bestellen op bndestem.nl/starwars maandag 18 december 2017 Direct het eerste weekend is er veel belangstelling voor de schaatsbaan in Sluis, fotocamileschelstraete Gratis kaarten voor bijna alle scholen en Voedselbank Martijn de Koning Sluis - Jean Pierre Lempereur, Middenstandsvereniging Sluis De schaatsbaan in Sluis is open tot en met 7 januari. \rcrcr\r WARS1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64