8 Gouden Boekjes )LEN 19 Lichtjestocht Oosterlicht is niet meer weg te denken 7 voorleesboekjes in één unieke collectie BE In Goes-Oost kunnen mensen weer lopend het kerstverhaal beleven. Deze keer zelfs dwars door kerkgebouwen heen. Voor de vierde keer worden de straten van Goes-Oost komende zaterdag verlicht door meer dan tweedui zend brandende kaarsjes. Wie ze volgt, maakt in woord, beeld, ge luid en dans kennis met het kerst verhaal. „Vaak sluiten wij ons op in onze eigen kerken, maar hier mee treden we juist naar buiten met de goede boodschap", zegt dominee Gerard van de Wetering, die zes jaar geleden aan de wieg stond van het sfeervolle evene ment Oosterlicht. Van de Wetering, voorganger bij de Vrije Evangelische Gemeente in Goes, opperde destijds het idee om de traditionele kerstnacht dienst te vervangen door een kerstfeest op straat. Het bestuur stelde toen voor om het allebei te doen. Oosterlicht was geboren. „We hadden toen geen idee of er belangstelling voor zou zijn", kan de dominee zich herinneren. „Ik weet nog dat we stonden te wach ten op de parkeerplaats van het Ostrea Lyceum, waar de tocht toen begon. Om ro voor 7 zagen we ineens een golf van mensen op doemen. Dat ontroerde me. Ik heb toen zelfs een traantje wegge pinkt." Blaren De eerste editie organiseerde de Vrije Evangelische Gemeente (VEG) nog alleen. „De vrijwilli gers waren na afloop kapot en hadden de blaren op hun handen van het aansteken van al die kaars- V -v\ jes", weet Van de Wetering nog. Inmiddels is de lichtjestocht een samenwerking van vier kerken uit de wijk Oost. De Christelijk Gere formeerde Kerk (Maranathakerk) is er voor het eerst bij. Verder doen de Protestantse Gemeente Goes en Rafaëlgemeente weer mee. „Na tuurlijk doen wij dit om ons ver haal te vertellen", zegt Van de We tering. „Maar minstens zo belang rijk vinden we het om met dit eve nement de sociale cohesie in de wijk te bevorderen." Puzzel Mensen die zaterdag langs de 2200 brandende waxinelichtjes in gla zen potjes lopen, komen ten op zichte van de vorige keer weer veel nieuwe dingen tegen. Voor het eerst lopen ze daadwerkelijk door drie kerken heen. In de Bethelkerk van de VEG zien deelnemers een tentoonstelling van kerststallen. De Vredeskerk van de Protestante Gemeente is een stiltecentrum. Mensen komen verder onder meer een vredesboom, levende schapen en een moderne versie van de kerststal tegen. Kinderen kunnen onderweg een puzzel oplossen. Euphonia zorgt voor een muzikale noot en ook aan de inwendige We zagen ineens een golf van mensen opdoemen mens is gedacht. Wie het wil, kan aan het einde van de tocht weer een vredeslicht krijgen. „Dat wordt ontstoken in Bethlehem en opgehaald door mensen uit heel Europa", legt Van de Wetering uit. „Zo komt het ook in Den Bosch terecht. Daar haalt iemand van ons het op. Wij geven de deelnemers een lantaarn mee met daarin het licht uit Bethle hem, eigenlijk bedoeld om te ge ven aan iemand die wel wat licht in zijn of haar leven kan gebrui ken. Een deelnemer vertelde me een keer dat hij er meteen mee naar zijn oude moeder in Vlissin- gen was gereden. Dat vond ik prachtig." Meer dan 150 vrijwilligers zijn actief om de lichtjestocht mogelijk te maken. Hij begint dit jaar bij het voormalige stadskantoor op de hoek van de Oostsingel en de Oude Singel. De eerste deelnemers kunnen vertrekken om 18.00 uur, de laatste rond 20.00 uur. Deel name is gratis. Bij heel slecht weer, gaat de tocht niet door. Exclusief te bestellen op pzc.nl/starwars maandag 18 december 2017 'Wij vieren het kerstfeest op straat' Rob Paardekam Goes .i.v- - De eerste editie van Oosterlicht trok in 2011 meteen 700 bezoekers, archieffoto willem mieras Dominee Gerard van de Wetering, foto johan van der heijden -Gerard van de Wetering, dominee Meer informatie op www.ooster- lichtgoes.nl WARS1 Cy<x<^^iA. \ro-o-\r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58