Een kleine, maar gezellige markt 18 Vervallen gebouw ontsiert gebied Het al jaren leegstaande en in verval geraakte pand - volgens velen het lelijkste gebouw van Goes - ontsiert dit gebied. De gemeente zegt dat de situatie om een oplossing vraagt. In het verleden is er wel eens een plan geweest om van het gebouw een hotel te maken, maar die poging liep uit op niets. Toetsen Nu lijkt een woonbestemming de meest logische optie, al dan niet in de vorm van nieuwbouw. Concrete plannen zijn er volgens wethouder Derk Alssema nog niet. „Met deze schets denken we na over de toe komstige invulling van het gebied. Het is een document waar we mo gelijke initiatieven aan kunnen toetsen." Ook het vlakbij gelegen KPN-ge- bouw kan op termijn een woonlo catie worden. Het GAK-kantoor staat al jaren leeg en is inmiddels aan het verpauperen De mogelijke herontwikkeling van de twee gebouwen biedt ook de mogelijkheid om de looproutes door het gebied tegen het licht te houden. Het Schuttershof wordt in de schets omschreven als een 'kruip-door-sluip-door-gebied'. Op donderdag-, vrijdag- en zaterdag nacht is een deel afgesloten met poorten. Daar zou een einde aan moeten komen. Uit het document blijkt verder dat het ook een wens is om de uit straling en de verkeerscirculatie in het Koepoortgebied te verbeteren. Het parkeerterreintje aan de Dam moet ook mooier worden, met meer groen. Bij het Damplein is door de komst van de Action be hoefte aan meer parkeervoorzie ningen voor fietsers. De gemeente wil ook iets doen aan de verbinding tussen de par keergarage Stadspoort en de bin nenstad. Nu komen mensen op on logische plaatsen boven de grond. In het gebied staat ook nog altijd De Villa - de voormalige muziekschool - te koop. Daarover is volgens de wethouder nog geen nieuws te melden. Het rijksmonument staat leeg sinds de muziekschool aan het begin van het jaar naar het nieuwe cultuurhuis achter theater De My the verhuisde. Samen met Margriet le Clerq zette ze een dik jaar geleden de eerste makersmarkt op poten. Samen struinden ze toen al lange tijd allerlei markten af om hun zelfgemaakte spullen te ver- Tijdens evenementen op zaterdag hebben we hopelijk meer aanloop kopen. „We dachten: waarom zou dat in Goes niet kunnen?" Op het Goese cultuurplein kon het publiek gisteren snuffelen tus sen allerlei zelfgemaakte artikelen. Van babymutsjes tot sieraden en van snoeptaarten tot jam. De Vlaamse Kat ja Bosman stond voor de tweede keer op de Goese ma kersmarkt met haar handge maakte tasjes. Het zal zeker niet de laatste keer zijn. „Het is een kleine, maar gezellige markt", vindt ze. „De locatie is ook heel mooi. De vorige keer was ik er in de zomer. Toen stonden de fonteint jes aan en renden de kinderen door het water heen. Zo leuk!" Volgend jaar vinden de makers- markten waarschijnlijk op zater dag plaats. De organisatoren wil len dan aansluiten bij evenemen ten die in de binnenstad worden We hopen dan wat meer publiek te trekken dan tijdens de koopzondagen gehouden. „We hopen dan wat meer publiek te trekken dan tij dens de koopzondagen", zegt Sa brine Carp. „Een groot nadeel is dat de winkels in de stad op zon dag pas om 13.00 uur opengaan, terwijl onze markt al om 11.00 uur begint. Daarom is het met name in het begin vaak heel rustig. Later beginnen met de markt is niet echt een optie, want veel deelne mers komen niet voor een halve dag." Nieuwe mensen die met hun zelfgemaakte spullen op de ma kersmarkt willen staan, zijn van harte welkom. „Het kan niet druk genoeg zijn", vindt Carp. IN DE REGIO Sing-in Kerstfeest Ontmoetings middag Krabbendijke MIJN DORP, MIJN STAD maandag 18 december 2017 BE' GAK-kantoor in beeld voor wonen Het vroegere GAK-kantoor aan de Van de Spiegelstraat in Goes wordt in de toekomst waar schijnlijk een woonlocatie. Dat blijkt uit een gemeentelijke con tourenschets voor het zuidelijke deel van de binnenstad. Rob Paardekam Goes Het moest een begrip worden in Goes en dat lijkt aardig te luk ken. Gisteren vond alweer de vierde makersmarkt plaats op het Bleekveld. „We hebben wel besloten om het in het vervolg op zaterdag te houden", zegt ini tiatiefneemster Sabrine Carp. „Dan hebben we hopelijk wat meer aanloop." Rob Paardekam Goes -Sabrine Carp KOFFIFTbi II I.x Katja Bosman verkocht voor de tweede keer haar zelfgemaakte tasjes op de Goese makermarkt. fotomarcelledavidse -Sabrine Carp Meer informatie op de Facebook- pagina van het evenement KRUININGEN Het Thomashuis Kruiningen houdt woensdag 20 de cember een kerst familie sing-in met Marcel en Lydia. De sing-in begint om 16.00 uur. Tijdens deze sing-in zullen er bekende en minder bekende kerstliederen ge zongen worden, af gewisseld met sket ches. Ook Rainbow de duif (mascotte van de kinderpro jecten van Kerk in Actie) is van de par tij. Tijdens dit concert zal er aandacht ge vraagd worden voor het project 'Geef hulp aan een kind op de vlucht'. Het concert is ge richt op kinderen van vier jaar en ouder. Kaarten (a 3 euro) zijn te reser veren via www.zin- genindekerk.nl. KRUININGEN In Kruiningen wordt morgen het jaar lijkse kerstfeest ge houden voor vijftig plussers en alleen staanden in de ge meente Reimers- waal. Bingo, optredens, koffie met banket- staaf en een warm buffet wisselen el kaar af. Het feest in Ons Dorpshuis Kruiningen duurt van 14.00 tot 20.00 uur. De deuren gaan om 13.30 uur open. Aanmelden kan bij Jan Lou- werse via 06- 22827625 of jan@louklu.nl. KRABBENDIJKE In de zaal van Ter Weel in Krabben dijke wordt donder dag de maande lijkse ontmoetings middag gehouden. De ontmoetings middag is bedoeld voor alle oud chauffeurs, om een kop koffie te drin ken en bij te praten. Van 14.00 tot 16.00 uur is iedereen wel kom. OVEZANDE Inwoners van Ovezande en daarbuiten lieten zich zaterdag weer verrassen tijdens de derde editie van de Kerst- stallentocht. Vanaf de katholieke kerk konden ze een rondje door het dorp lopen en kwamen ze op allerlei plekken kerst taferelen tegen. Het geheel werd opgeluisterd met muziek van de parochiekoren Oal-ln en Pius X en fanfare St. Caecilia. Bij de kerk stond een levende kerststal met een echt kindje in de kribbe en levende dieren, fotomarcelledavidse GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur: Exposities Saar den Hollander en Nico- line van Boven; In loophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur: Di gitaal Café; vanaf 13.00 uur: Activitei ten voor senioren, waaronder hand werken, bridge, ta feltennis en schilde ren; Grand Café Poel- wijck, 19.30 uur: Kerstconcert inter kerkelijk koor Happy Voices HANSWEERT Restaurant Maria- Oord, 19.00 uur: Kerstconcert Schel- degalm HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis sporten onder professionele begeleiding in de Beweegtuin '-S HEER ARENDS- KERKE Poelwijck, 10.00- 12.00 uur: Digitaal café KRABBENDIJKE Ter Weel, 14.30 uur: Kerstviering met Koor de Hoekstem KRUININGEN Hof Cruninghe, Langeviele 41, 13.30-15.30 uur: Creatieve middag waarbij gehand werkt kan worden, o.a. breien en haken RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00- 16.30 uur: Kaarten voor senioren Wilhelminadorp Centrum, 19.00 uur: Fanfares Muziek verenigingen De Echo en Oefening en Uitspanning maken kerstmuziek WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30- 11.30 uur: Digitaal Café YERSEKE Moerzicht, 13.30- 15.00 uur: Open middag Grand Café; Moerplein, 19.15 en 20.15 uur: Bewegingsuur voor senioren. KERSTSTALLENTOCHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57