Ift Gouden Boekjes Honderdvijftig kerstmannen rennen door Zierikzee 19 De Rotaryclub Schouwen- Duiveland zamelt vijftien mille in met de Santarun en verkoop van kerstbomen. 7 voorleesboekjes in één unieke collectie De warming-up wordt zaterdagmiddag op het Havenplein in Zierikzee een kwar tiertje uitgesteld van wege een regenbui. Maar als het zo ver is en instructeur Peter van de Zande van Sportworx de 150 kerst mannen, -vrouwen en -kinderen in beweging zet, kleurt de hemel plotseling paars. En dan geselt de hagel de springende massa. „Hou vol. Blijf lachen!", schreeuwt de trainer. De drie vrouwen van hardloop- groep De Huppeldoosjes uit Re- nesse hebben het slimmer beke ken. Zij doen hun rek- en strekoe- fingen lekker droog onder De Beuze. „Als die santapakken nat en zwaar worden, gaan we nog lang zamer", legt een van hen uit. Een stukje verderop staan acht speelsters van de hockeyclub. „Dit is hartstikke gezellig om met z'n allen te doen", verklaart Lisa Stronk hun aanwezigheid. En als dan kinderburgemeester Stan van der Wekken ook nog zegt hoe mooi het is „om lol te maken en tegelijkertijd mee te werken aan het goede doel", staat niets het startschot meer in de weg. Fantastisch In twee groepen (prestatielopers en funlopers) rennen de kerst mannen over de Oude Haven naar het poortencomplex en weer te rug. En dat vier keer. „Het was fan tastisch", besluit één van de Hup peldoosjes. Een willekeurig geko- zen deelnemer blijkt voorzitter Jet Dominicus van de bevriende Ro taryclub Goes - De Bevelanden te zijn. „Ik heb het warm", zegt ze na drie rondjes. „Wij zijn hier omdat Schouwen-Duiveland boten be schikbaar stelt voor een van onze acties. Als tegenprestatie lopen we mee en dragen we 250 euro bij." Mooi bedrag Als dan ook de tien leden van de Berner Vrienden Zeeland met hun verlichte hinden over de finish ko men, draait dj Kosta de volume knop omhoog en doen de deelne mers zich tegoed aan koffie, glühwein, pizza's en oesters. Dan beklimt presentatrice Margot Lemsom het podium om te vertel len dat de wedstrijd van vanavond én de verkoop van kerstbomen het mooie bedrag van 15.000 euro heb ben opgeleverd. Het geld wordt gedeeld door de stichting Leer geld, afdeling Schouwen-Duive land die kansarme kinderen be hoedt voor sociaal isolement. Dat gebeurt bijvoorbeeld door het be talen van de contributie van de sportvereniging. Het andere goede Als die santapakken nat en zwaar worden gaan we nog langzamer doel is stichting Vier het Leven. Deze organisatie bezorgt eenzame ouderen een leuke dag op het wa ter of aan het strand. Voor de tweede editie van de er tweehonderd minder dan vorig Zierikzeese Santarun zijn 150 jaar. Maar het was dan ook hon- mensen komen opdagen. Dat zij n denweer. Exclusief te bestellen op pzc.nl/starwars maandag 18 december 2017 ■SP Santarun: 'Hou vol en blijf lachen' Ton van den Nouweland Zierikzee Warming-up in de regen en hagel op het Havenplein, fotos dirk jan gjeltema - Huppeldoosje uit Renesse Doorkomst bij het poortencomplex aan eind van de Oude Haven. WARS1 H&t Le/uAo&e, \ro~o-\r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52