Leraar verdacht van verkrachten van 13-jarige leerlinge m sa s Poetin dankt CIA voor terreurtip Bericht aan onze abonnees 4 13 M M Ze krijgen geen bezoek meer, zelfs geen kaartje met kerst. Maar na een oproep stroomde voor duizenden eenzame ouderen de post alsnog binnen. „Ach lieverd, wat beeldig!" KAARTACTIE OUDERENFONDS De man zette het meisje aan tot het maken van naaktfoto's en seksuele filmpjes van zichzelf. Die beelden bewaarde hij. Ook stuurde hij haar filmpjes waarop seksuele handelin gen te zien zijn. Op zijn aandringen ontmoetten de twee elkaar op een afgelegen plek in de buurt van As sen. Hij zou daar ontuchtige hande lingen met haar hebben gepleegd, en maakte foto's van hun ontblote bovenlijven. Het contact duurde van begin juni tot eind augustus dit jaar, stelt het Openbaar Ministerie. Ontslag De ouders van het meisje trokken eind augustus bij de school aan de bel. De politie onderzocht de zaak en concludeerde dat de leerling het enige slachtoffer van de verdachte was. De docent, die vier jaar op de vmbo-school werkte, nam zelf ont slag. De school zegt geschokt te zijn. „We leven mee met de leerling en haar ouders", zegt woordvoerder Trijnie van Wijk. Ouders en personeel van de school zijn pas afgelopen week in gelicht over de affaire. Dat dat nu pas gebeurt, is op verzoek van de ouders en het meisje, zegt Van Wijk. „Zij verzochten ons er niet over te communiceren. Naarmate de tijd vorderde, kreeg het meisje het er moeilijk mee. Ze kijkt er nu anders tegenaan en wil meer open heid. Daarom hebben we nu alle leerlingen, ouders en het personeel ingelicht." Van Wijk is terughoudend over de zaak in verband met de privacy van de leerling en omdat de zaak nog onder de rechter ligt. Morgen dient de rechtszaak tegen de ver dachte die vastzit in de gevangenis in Almelo. Hij wordt onder meer »Zaak nu pas in openbaarheid gebracht op verzoek van het slachtoffer en haar ouders verdacht van verkrachting en van het misbuiken van een kwetsbare minderjarige die aan zijn zorg was toevertrouwd. Dit soort digitaal kinderlokken wordt wel grooming genoemd. Vol wassenen leggen contact met een minderjarige om seksueel misbruik te plegen of kinderpornografische afbeeldingen te maken. MOSKOU Rusland heeft, dank zij een tip van de Amerikaanse geheime dienst CIA, een aanslag verijdeld op een kerk in Sint-Pe- tersburg. De Russische presi dent Poetin heeft gisteren ge beld met Trump om hem te be danken. Een groep van zeven terroristen wilde zaterdag een aanslag ple gen in de beroemde Kazan-ka- thedraal. De CIA kreeg lucht van de plannen, en bracht de Russische inlichtingendienst FSB op de hoogte. Die arres teerde het zevental. fd. nrc.next Bij twijfel maandag 18 december 2017 Een 40-jarige docent van het Terra College in Assen staat morgen voor de rechter op ver denking van het verkrachten van een 13-jarige leerlinge. Gea Meulema Assen Vanaf 18 december a.s. brengen de bezorgers van deze krant u een persoonlijke nieuwjaarsgroet een goede gewoonte! Hieronder het kaartje waarmee uw bezorger langskomt. De Gooi- enEemlander Leidsch Dagblad Trouw [Eneri 7 ®«®ekgw«f nederlands dagblad deYol lisltiviïit Als be dagen goed 2018! Heeft u twijfels omtrent de identiteit van de bezorger, dan kunt u vragen naar de looplijst of het identiteitsbewijs. Elke bezorger ontvangt dagelijks een actuele looplijst waarop de abonnees en de persoonlijke gegevens van de bezorger zijn vermeld, van een onbekende 'Vrolijk kerstfeest'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4