Forza is na zege op rivaal van de laatste plaats af Delta Sport/EMM moet best diep gaan 17 VLISSINGEN De volleyballers van Forza deden de laatste plaats in de tweede divisie door een 3-1-zege in een rechtstreekse confrontatie over aan Fusion. De drie hoogst spelende vrouwenteams sloten het kalenderjaar met winst af. BOK won met 3-1 en handhaafde zich in de derde divisie in het lin kerrijtje. Forza en VVS'92 wonnen met 3-2. Mannen. Forza-Fusion 3-1 (25-23, 25-22, 21-25, 25-23): Een boeiend duel, waarin beide teams weinig voor elkaar onder deden. Forza overtrof zichzelf. Zonder aanvoer der Yuri van der Sluijs domineerde de thuisploeg. Vooral Willem van Gilst was in aanvallend opzicht op dreef. Ook in verdedigend opzicht scoorde een hard werkend Forza een ruime voldoende. Na twee set zeges op rij gaf de thuisploeg in de slotfase van de derde set de winst uit handen. Toen de gasten in het vierde bedrijf naar een 4-10-voor- sprong uitliepen, leek Forza rijp voor de slacht. Arnd de Ruijter kreeg de Zeeuwen met een goede serviceserie echter op tijd op het goede spoor. goede wedstrijd van BOK, dat in de tweede set een dipje kende. Daarin gingen de bezoekers met winst aan de haal. BOK begon sterk, bouwde in de eerste set een ruime marge op en kon zich daar door in de eindfase een aantal mis sers veroorloven. Na verlies in de tweede set pakte BOK de goede draad op. Degelijk spelend werd de foutenlast beperkt en de basis ge legd voor twee setzeges op rij. VVS'92-Voko 3-2 (12-25, 25-21, 18-25, 25-19, 17-15): Een verras sende zege voor VVS'92, dat tot twee keer toe tegen een achter stand aan keek. Dat was het gevolg van wisselvallig spel. Vooral door een matige pass liep de thuisploeg achter de feiten aan. In de vierde set kwam de ommekeer. WS'92 raakte op toeren en sleepte een vijfde set uit het vuur. Daarin werd een achterstand in een boeiende slotfase in winst omgezet. Forza-DVO 3-2 (25-18,15-25, 26- 24, 23-25, 18-16): Een zwaarbe vochten zege van Forza, dat in de tweede en vierde set vooral moeite had met de opslag van DVO. De gasten haalden daarmee de angel uit de Zeeuwse aanval. De goed spelende routinier Louise Vleugel trok met Lisa Weeber de kar van een collectief sterk team. D V O leek in de vijfde set met de winst aan de haal te gaan. Door goed verdedi gen, slim aanvallen en uitstekende services van debutante Lotte Bouwman kantelde het duel in een spannende slotfase in het voordeel van Forza. Mannen. Eemland 2-Delta Sport/EMM 23-25: Delta Sport/EMM kwam prima uit de startblokken en liep binnen tien minuten uit naar een 2-5-voor- sprong. Elet vervolg bleek wissel valliger, waardoor de score na twintig minuten weer in even wicht was (7-7). De bezoekers kwamen nog wel op een 8-11- voorsprong, maar ging met een 14- 13-achterstand de kleedkamer in. In de tweede helft sloeg Delta Sport/EMM een gaatje naar 16-19, waarna het verschil niet meer klei ner werd dan twee punten. „We hebben de wedstrijd volwassen uit gespeeld en de punten gaan mee in de tas naar Zeeland. Dat is het be langrijkste", aldus trainer Leon Luij sterburg. „Het was een matige wedstrijd van ons, maar het leek wel of Eemland uit zijn as verrezen was", doelde Luijsterburg op de te genstander die sterker speelde dan de elfde plaats op de ranglijst deed vermoeden. Dat hadden de Eem- landers vooral te danken aan een aantal spelers die normaliter met het eerste team uitkomen in de tweede divisie. Oliveo 2-Orion 16-34: De tegen stander uit Pijnacker kwam er te gen een solide spelend Orion niet aan te pas. Halverwege leidde de ploeg uit Heinkenszand met 9-16 en in de tweede werd het gat ver groot naar liefst achttien punten verschil. „We hebben vandaag de hele wedstrijd met discipline en passie gespeeld en veel mooie aan vallen laten zien. Mede doordat we ook weer compleet zijn, konden we eindelijk spelen zoals we wil len. Voor het eerst dit seizoen heb ik de gehele wedstrijd rustig op de bank gezeten", constateerde coach Jos Aertssen tevreden. 6: Veel geluk is de vrouwen van HC Zeeland nog niet gegund dit seizoen. Evenals vorige week zag trainer Rene van Luijk weer enkele speelsters geblesseerd uitvallen. „Desondanks speelden we een prima eerste helft, waarin we bijna gelijkwaardig waren. Over de tweede helft kan ik eigenlijk geen oordeel vellen", doelde Van Luijk op de vele blessuregevallen. HC Zeeland is halverwege het sei zoen hekkensluiter in de eerste klasse met nul punten. - maandag 18 december 2017 dichterbij Vrouwen. BOK-Voltena 2 3-1 (25- 20, 24-26, 25-18, 25-18): Een Door een 3-1-zege verlieten de mannen van Forza de laat ste plaats. De volleybalsters van Forza vieren een feestje tegen DVO. In de slotfase van het duel trok de Schouwse formatie de zege over de streep, foto dirk-jan gjeltema De handballers van Delta Sport/EMM hebben zich dankzij een 25-23-zege bij Eemland 2 tot winterkampioen gekroond in de hoofdklasse C. Orion haalde in de laatste wedstrijd van 2017 met 14-36 uit bij hekkensluiter Oliveo 2 en sluit de eerste sei zoenshelft af op de zevende plaats van de ranglijst. Menno Kole Vlissingen Scores Orion: Arno Riemens en Ron van Dalen 8, Ruben Bos 7, I Delta Sport/EMM gaat het kerstreces in als koploper in de hoofdklasse. De ploeg won 10 van de 12 duels. Jerry Aertssen 4, Denzei Bos 3, Davey Herfst en Guy Peters 2. Vrouwen. Wanroij-HC Zeeland 19- Scores HC Zeeland: Annelise Rentmeester 3, Beau van Hulst 2, Ylva Engels 1. DEN HA; T PSP^'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43