Simonse wint met nipt verschil Boefje Innuendo loopt naar zege Allroundzege Vlissingen Koploper gaat kopje onder tegen DZK 16 RUGBY KAMPIOENSPOULE Zonder problemen plaatste Oemoemenoe zich zaterdag in Den Haag voor de kampioenspoule van de ereklasse. Margriet Simonse (Vlissingen) schreef zaterdag met de schim melruin Dexter, op de dressuur- wedstrijd van de PSV Walcheren in Nieuw- en Sint Joosland, met het kleinst mogelijk verschil de klasse Zt op haar naam. Margriet Simonse liep in de arena van het Hippisch Sportcen trum De Kroo, met fraaie uitge strekte gangen tonende achtjarige Johnson-zoon, in de slotrubriek naar een score van 67,94 procent. In haar kielzog gevolgd door Mieke Evertse (Heikenszand) met de in Zi debuterende vosmerrie Godiva DH (67,79). Simonse: „Dexter is een heel fijn wedstrijdpaard. Afgelopen seizoen werden we op de Levade Nederlands kampioen in M. Daarna zijn we in Z gestart." Springen Met een foutloze baragerit in 32.95 schreef Marlou Hamelink ('s-Heerenhoek), gisteren, op de springwedstrijd van de Schouwse Ruiters, met de ruin Zidane de klasse M op haar naam. Sandy den Exter (Kamperland) tweede. Naomi van den Broeke (Middel burg) stak, met schimmelruin Fi- rocco, met een foutloze rit in 36.86 in L meteen de lont in het kruit vat. Het bleek niet genoeg voor de zege. Die ging naar Tom Huy- breghts (Zundert). Annelore Wil- leboer ('s-Heer-Arendskerke) haalde alles uit de kast, maar werd derde. Zoë de Booij (Axel) stuurde, zater dag op de dressuurwedstrijd van de PSV Walcheren in Nieuw- en Sint Joosland, de mooi los door het lijf bewegende en super uitge strekte gangen tonende hengst Hexagon's Innuendo in L2 naar de overwinning (68,50). De Booij was goed te spreken over de Negro-zoon. „Innuendo is een fijn paard om mee te werken. Een paard ook met enorm veel kwaliteiten. Ik werk nu één jaar op de Hexagon-stal van Leunis van Lieren in Schore en ben daar met hem begonnen. Hij was toen drie jaar, net zadelmak, maar nog een groentje. Hij pakt alles snel op. Er is eigenlijk niks wat hij moeilijk vindt. Wel bijzonder voor zo'n jong paard." „Innuendo is ook wel een beetje een boefje. Maar ik ben wel fan van zulke paarden", vervolgt De Booij. „Het is gewoon iedere dag een feest om dit paard te rijden." De twintigjarige amazone heeft ook hoge verwachtingen van de Negro-zoon. „Unnuendo is een paard dat uitblinkt in het wijken. In de uitgestrekte gangen gewel dig kan verruimen zonder harder te gaan lopen. Een paard dat in de toekomst Grand Prix gaat lopen. Daar ben ik van overtuigd." Of de hengst Grand Prix gaat lo pen met haar in het zadel, daarvan is De Booij minder overtuigd. „Ik hoop het natuurlijk wel. Leunis van Lieren heeft ook gezegd dat hij niet weg mag. Maar als je voor een handelstal werkt, weet je dat als er een goed bod komt dat snel kan veranderen." Jeske Bouwman (Noordgouwe) eindigde met de ruin ED als tweede (66,66). Anais Tsakonis (Kerkwerve) toonde zich met de merrie Floor- tje in Zi overtuigend de beste. In een gedurfd gereden proef liep Tsakonis met de expressief bewe gende zevenjarige Negro-dochter naar de megascore van 73,82 pro cent. Daarmee sloeg de combina tie een flink gat. De rugbyers van Oe moemenoe bereikten zonder problemen de kampioenspoule van de ereklasse. In Den Haag werd een jeugdig HRC, in 2014 nog landskampioen, afge droogd met 0-41. Ereklasse. HRC-Oemoemenoe 0-41: Oemoemenoe moest in de resterende twee duels tegen HRC en DSR-C minimaal één keer win nen om een plaats in de kampioen spoule veilig te stellen. HRC had geen kans meer om die poule berei ken en gaf een aantal jeugdspelers de kans ervaring op te doen op het hoogste niveau, maar de Hagenaars werden vanaf het eerste fluitsignaal compleet overlopen. Na een vlotte actie openden Greg Bannister en Deniël van der Waal de score en na tien minuten voerde Jackson Frawley de voorsprong middels een penaltykick op tot 0-10. Na try's van Joey Luitwieler en Gregory Bannis ter en een rake conversion van Jack son Frawley gingen de Middelbur gers met een o-22-voorsprong de rust in. Na rust bleef het eenrichtings verkeer. Rhys Peters zorgde met de vierde try voor 0-27 én het bonus- punt en halverwege de tweede helft zorgden Callum Butler en Jackson Frawley voor 0-36. In de slotfase legde Laurent Legrand na een vlotte driekwartaanval de 0-41- eindstand vast. Komende zateradg speelt Oemoemenoe nog een in haalwedstrijd tegen DSR-C, maar de vierde plaats op de ranglijst kan de Middelburgers niet meer ont gaan. 0: Tovaal ontving op eigen veld DSR-C 2 en had na tien minuten al een numeriek overwicht door het uitvallen van twee Delftse studen ten. Toch hielden de gasten in die fase nog redelijk stand. Alleen aan voerder Jorian Broekmeijer en Mag- hiel Hanse wisten in het eerste kwartier te scoren. Daarna stag neerde de productie tot een try van Jeroen van Stee en een conversion van Jordan Paterson. Pas na een hal fuur stelde Thomas Griep met de vierde try het bonuspunt veilig en in het slot van de eerste helft bracht Remi van Oosten de voorsprong op 32-0. De 112-0-zege van Tovaal is niet de grootste uit de clubgeschiedenis Na rust spartelde DSR-C 2 nog wat tegen. Via try's van Jorian Broekmeijer (3x), Jeroen van Stee, Jorn de Jager en Thomas Griep (2x) liep Tovaal binnen 25 minuten uit naar 73-0. Maarten Buijs en Jordan Paterson en kickwerk van Jeroen van Stee voerden de score op tot 87-0. In de slotfase was elke aanval raak. Daan van Liere en Maurice Boelhouwers brachten het punten totaal boven de 100 en in de slotmi nuut bepaalde Bart van Liere de eindstand op 112-0. Daarmee bleef de 125-12-zege op Ducks uit 2006 nét in de boeken als grootste zege ooit. kZfci* ifflSÏïv.7 7. - r- 7 - -r.- .«emr 1 Mannen. BC Vlissingen-Den Dungk 85-76: BC Vlissingen begon goed aan de wedstrijd, maar Den Dungk bleef goed volgen dankzij driepunters. Na het eerste kwart was het 20-19 en de rust brak aan bij 39-37. In het derde kwart liep BC Vlissingen naar een voorsprong van 15 punten, maar opnieuw kwam Den Dungk dankzij driepunters te rug in de wedstrijd. Pas in de slot fase kon BC Vlissingen met prima combinaties de wedstrijd naar zich toetrekken. Met maar liefst zes spe lers in de dubbele cijfers won de thuisploeg met 85-76. Scores: Abdul Zombra 19, Jochem Beumer 11, Thijs Beumer 11, Benja min Steenbeek 11, Bouke Schrik 10, Mike de Kraker 10, Raylin Jimenez 9, Nils Willems 2 en Amar van Sluijs 2. Vrouwen. BC Vlissingen-Barons 62-51: Bij BC Vlissingen ontbraken drie speelsters, maar Sheri Bos was voor het eerst dit seizoen beschik baar na een maandenlange bles sure. Barons kwam in het eerste kwart amper tot scoren. Aanvallend liep het lekker bij de thuisploeg, waardoor in het eerste kwart een 19-6-voorsprong werd genomen. Met een pressverdediging kwam Barons dichterbij, maarBC Vlissin gen ging rusten met een 31-23-voor- sprong. Na de pauze probeerde Ba rons langszij te komen, maar BC Vlissingen bleef gemakkelijk sco ren en liep uit naar een voorsprong van 16 punten. In de slotfase kwam de zege niet meer in gevaar, waar door BC Vlissingen aansluiting houdt met de teams boven hen. Scores: Lisa Kuiper 17, Sheri Bos 13, Melanie Dolfing 11, Chantell de Nooi- jer 8, Rachel Zorgvliet 6, Johanna Kuijs Murcia 6 en Anouk van Pelt 1. VLISSINGEN De teams van wa- terpolovereniging DZK deden het dit weekend weer goed. De man nen wonnen verrassend met 8-11 bij koploper ZV Haerlem en staan nu op een derde plaats. De achter stand bedraagt drie punten. De vrouwen wonnen met 2-5 bij Nay- ade. kende een goede start. Na de eer ste periode was het 1-1 en had DZK al een man minder-situatie overleefd. Het had echter een dra matische start in de tweede peri ode en ZV Haerlem nam binnen de minuut een 4-1-voorsprong. DZK knokte zich echter knap te rug en kwam langszij: 4-4 halver wege. Na een goede laatste fase werd het uiteindelijk 8-11. Scores DZK: Wouter Stap 5, Bas van Houwelingen 4 en Sjakko Bek kers en Sjoerd Leijnse 1 maal. DZK-Nayade 2-5: De vrouwen speelden een moeizame eerste periode, maar kwamen verdedi gend goed voor de dag. DZK nam uit een strafworp de leiding. Nay- ade kwam in de tweede periode snel op gelijke hoogte, maar de Vlissingse vrouwen bleven sterk spelen en grepen de winst. Scores DZK: Eline Bekkers 3 en Joyce Piek en Lois van den Berg 1 maal. maandag 18 december 2017 PM Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Landstitel weer Hans Markusse Vlissingen Derde klasse. Tovaal-DSR-C 2112- Oemoemenoe wint een line- out in het gewonnen duel met Haagsche RC. fotomiriamwasterval De basketballers van BC Vlissin gen sloten de eerste competitie helft af met een 85-76-zege op Den Dungk. Hierdoor steeg BC Vlissingen naar de derde plaats in de eerste divisie. Ook de vrou wen wonnen. Dankzij de zege op Barons krijgt BC Vlissingen aan sluiting met de middenmoot in de tweede divisie. Melanie Dolfing en Lisa Kuiper Vlissingen ZV Haerlem-DZK 8-11: DZK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42