i m - Middelburgse korfballers verrast door hekkensluiter 15 Tjoba laat koploper VEO ontsnappen (23-22) en zakt daardoor zelf naar de gevarenzone. Fortis behaalt een moeizame overwinning. De korfballers van Swift gingen in de overgangsklasse thuis verras send onderuit tegen hekkensluiter Oranje Wit. De Dordtse tegenstan der maakte een eind aan de goede reeks waaraan de Middelburgse ploeg bezig was. Bij de eersteklas sers Tjoba, Fortis en Ondo maakte één treffer het verschil. Swift-Oranje Wit 20-22: Het ont brak Swift aan frisheid om weer in de buurt van de dertig treffers te komen. De Middelburgers lieten hekkensluiter Oranje Wit in de wedstrijd groeien en waren niet bij machte een plan B uit te voeren. Ongelukkige keuzes braken Swift in de laatste vier minuten op. Scores Swift: Gijs Gillissen 9, Joren Gillissen 5, Stephan den Boer 4, Aisja Zuidweg en Sanne Oostinga 1. VEO-Tjoba 23-22: Tjoba liet koplo per VEO ontsnappen. De twee kemphanen lieten elkaar niet meer dan twee punten los, waardoor één moment de beslissing bracht. Al na de laatste zoemer kregen de Beve landers een strafworp. Die misser brak Tjoba zuur op. De vierde ne derlaag brengt de Bevelandse eer steklasser in de gevarenzone. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, Esmee Walraven 5, Niels Pekaar 4, Patrick de Bruijne 3, Robin Ha- rinck 2, Manon Braam en Pien West maas 1. Fortis-Valto 17-16: In een moei zame wedstrijd zat alle venijn in de staart. Fortis redde het vege lijf door drie strafworpen te verzilveren. Na de 15-16 en 16-16 voelden de Sou burgers zich al spekkoper, maar kregen met nog acht tellen op de schotklok de ultieme bonus. De Souburgers sluiten jaar 2017 af als gedeeld koploper in de eerse klasse. Scores Fortis: Yasmin Swiers, Remco Crucq en Justin Koppejan 4, Tim Crucq 3, Joyce Schoonaard en Maurice van der Have 1. KZ Danaiden-Ondo 20-21: Ondo kwam met de schrik vrij tegen hek kensluiter KZ Danaiden. „Een ma gere beurt", aldus coach Edwin Coppoolse. Zijn ploeg moest tot twee keer toe een achterstand weg werken om pas in de slotfase de nipte overwinning zeker te stellen. Scores Ondo: Ronald Wisse 6, Den nis Witte 5, Jeroen Mesu 4, Thomas Mesu en Emiel Hoefkens 2, Hanne Hollemans en Sacha Hoefkens 1. ACKC-Atlas 20-21: Tegen degrada tieconcurrent ACKC voerde Atlas de regie. In het kwartier na rust liep de ploeg uit Ritthem uit tot 15-20. Tien minuten voor tijd was Atlas uitgescoord (17-21), maar hield aan een zenuwslopend slotstuk twee vitale punten over. Seolto-DSO 20-18: Met een zwaar bevochten zege op DSO herstelde Seolto zich na de slechte beurt van vorige week. Op 10-5 leek de buit voor rust al binnen, maar DSO knokte zich terug waardoor Seolto pas in de slotfase de buit over de streep trok. Togo-Stormvogels 18-16: Voorrust (6-8) kreeg Togo geen grip op de puntspelers van Stormvogels. In de laatste twintig minuten namen de Goesenaren het heft over. Met ge duldiger aanvallen en scherper ver dedigen dwong Togo de winst in een spannende derby af De korfballers van Ondo hadden het zich makkelijker kunnen maken, maar winnen wel 'gewoon'van DES KVK-Zaamslag 14-12: In een wed strijd die meer spannend dan goed was, moest KVK diep gaan voor de nipte overwinning op Zaamslag. Onder impuls van de dames sloe gen de Kapellenaren na rust (3-3) een kloofje van drie punten dat vol doende bleek voor de winst. onrustig Blauw Wit incasseerde voor rust onnodig veel tegentref fers. In het tweede bedrijf hielden de Kloetingers Oranje Zwart op slechts twee scores en trokken zelf flink van leer. Een matig slotak koord voorkwam erger voor Oranje Zwart. ay m WMêm ,'■■1 HOOFDKLASSE TOP krijgt na de pauze de rekening gepresenteerd maandag 18 december 2017 PM Swift kan het niet nog eens JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Atlas: Tim Dybala en Benja min van Hese 5, Stephan den Boer 3, Evi Ovaa, Irina Truijlio en Thomas Mesu 2, Fenna Wondergem en Laura van Gilst 1. Scores Seolto: Mayella Kuizenga 5, Sander Meertens 4, Mariëlle Francke en Rick van de Walle 3, Cyntha Minderhoud 2, Rowena de Pagter, Sjoerd Koetje en Remi van den Broeke 1. Scores Togo: Marten Postema en Niek Meerman 5, Desiree Voshart en Jordi Dommisse 2, Claudia Ma- chielsen, Anouk Hazelaar, Kitty Huisman en Joost Goossens 1. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 6, Niek Peene 4, Jonathan Koets 3, Vera Geschiere, Loura Kleinepier en Lauren Peene 1. Scores KVK: Tonia Verdonk 5, Anco Schreuder 3, Niels Verdonk en Ro- mie de Winter 2, Nicole Bostelaar en Sander Slabbekoorn 1. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink en Jesse Hamelink 4, Gerwin Ze- gers 2, Daphne de Vos en Linda van Reeuwijk 1. Oranje Zwart-Blauw Wit 9-21: Een Scores Blauw Wit: Kirsten Ver- schuure 5, Denny Hoogstrate 4, Marty de Vilder en Tim Bilderbeek 3, Marieke Wolters en Thomas Minn- aard 2, Evi Meeusen en Martijn Kole 1. Togo-speler Jordi Dommisse (links) duelleert om de bal met Niek Peene van Stormvogels. Togo won de topper in Goes met 18-16 en blijft koploper in de derde klasse, foto ruben oreel TOP sloot zaterdag het korfbaljaar 2017 af met een thuisnederlaag tegen Dalto. De ploeg van trainer Arco Goed koop zat lang aan de goede kant van de score, maar dolf in de slotfase het onderspit. In een vloek en een zucht leidde TOP met 3- 0 en zette die voortva rende lijn door in de eer ste helft. Goedkoop zag zijn ploeg in de hoogste versnelling uit de start blokken schieten en probeerde in een time out bij te sturen. „We stapten in onze eigen valkuil door met energie te smijten in plaats van te doseren." De oefenmeester kreeg na rust (14-10-voor- sprong) zijn gelijk. In het derde kwart slonk de voorsprong van de Ar- nemuidenaren geleide lijk en dat resulteerde in de gevoelsmatig on overkomelijke machts overname door Dalto. TOP betaalde de tol voor het energieke eer ste bedrijf. „We kwamen rust en kracht tekort om nog goede aanvallen op te zetten", zag Goed koop. Dalto voerde de druk op, TOP bezweek in de laatste vijf minu ten. Op zaterdag 6 januari 2018 hervat TOP de zaalcompetitie tegen DeetosSnel, de enige tegenstander die TOP nog niet trof en waar mee het de tweede plaats in hoofdklasse B deelt. Scores TOP: Dylan Gil lissen 5, Demi Mondeel, Petra van Belzen en Peter van Belzen 3, Jea- nine Marijs, Emmelie Bouwens en Jorian Schroevers 2, Jurriaan Bouwens en Jurgen Janse 1. Stand hoofdklasse: 1. Tempo 6-10, 2. Dalto 6- 8, 3. TOP 6-8, 4. Deet osSnel 6-8, 5. DSC 6-7, 6. Die Haghe 6-4, 7. Nieuwerkerk 6-2, 8. Sporting Delta 6-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41