Van de Vrede geeft zelfs prof Mobach het nakijken Niels Roelofsen slaat de beslissende slag 14 Thoolse winnaar verwijst Harmes naar weer een tweede plaats De Aagtekerkerun bracht zaterdag bijna 500 lopers op de been. foto lex de meester sner, net terug van vakantie in Zuid Afrika. Agaba had daar geen boodschap aan en rondde zijn galavoorstelling onbedreigd afin 44 minuten en 24 seconden. Erwin Harmes had op de tweede plaats anderhalve minuut meer nodig. „Ik had afgelopen we ken een flink griepje en kon zelfs vier dagen niet trainen. Het viel dus eigenlijk nog wel mee", liet hij we ten. Ronnie Overgaauw prolongeerde zijn derde plaats van vorig jaar op 35 seconden van Harmes. Stefan Schrier, vorig jaar nog zevende, schoof op naar plaats vier vóór Wiessner, Willeboordse en de te- ruggevallen Ykalo Fsaha. Monica Sanderse genoot met volle teugen van haar overwinning: „Het ging prima, maar ik had graag wat sneller willen lopen." Haar trai ningsmaatje Ronald Geertse samen met Arnoud Rijk en Gijsbert Eist- geest hielden Sanderse op het strand lekker uit de wind. Met haar eindtijd van 56.54 was ze een mi nuut sneller dan vorig jaar, maar het parkoersrecord van 50.22 uit 2011 van haar trainster Anjolie En gels kwam niet in gevaar. „De grote beker staat inmiddels thuis te pronken", liet ze blij weten. Sanderse heeft de komende tijd nog flink wat wedstrijden op het pro gramma staan: de Kerstloop, Tan kloop, Wallenloop, Scheidrechter- sloop en de Deltacross. Alles staat bij haar in het teken van een mara thon die ze wil gaan lopen. Renate de Reus tekende voor de tweede plaats in 1 uur en 47 secon den, met Evelien van Sparrentak op de laatste plaats van het ereschavot op slechts één seconde gevolgd door Linda Versluis. Op de 7.5 kilometer ging Sergio Harinck met de zege aan de haal vóór Jan Willem Roelse. Yvonne Moerland prolongeerde haar zege van vorig jaar in 29 minuten en 40 seconden voor Durby Meijboom en Annet van der Linden. In de Trail by the Sea raakte Agaba onderkoeld en in de Mosselloop moest hij Hamid el Mouaziz en Tim van den Broeke voor zich dulden. De winnende eindtijd van Aggrey Agaba over 23,8 kilometer was za terdag 44 minuten en 24 seconden. Dat was krap boven het parkoersre cord uit 2015 van Tim Pleijte (44.11). Eén seconde per kilometer sneller en het parkoersrecord was voor de uit Oeganda afkomstige Aggrey Agaba geweest. Monica Sanderse was ruim schoots de sterkste bij de vrouwen in 56 minuten en 45 seconden, vier minuten voor Renate de Reus en zes minuten voor Evelien van Spar rentak. Na de start op het Dorpsplein achter de klassieke brandweerauto uit de Tweede Wereldoorlog stoof Agaba de Kalfshoekseweg in, ge volgd door een kleurig loperslint van de 450 deelnemers. Erwin Har mes liep samen met Ykalo Fsaha in de achtervolging, maar zij konden het tempo van Agaba niet volgen. Ronnie Overgaauw, Stefan Schrier en Ralph Wiessner beperkten de schade, maar konden een zege al uit het hoofd zetten. „Op het strand na zeven kilome ter dacht ik wat in te lopen, maar dat mislukte door het mulle zand en de tegenwind", lier Harmes we ten, die het na zijn overwinning in 2013 met een serie tweede plaatsen moest doen. Inmiddels was Ykalo Fsaha afgehaakt en voorbij gestoken door Overgaauw, Schrier en Wies- Een elfde plaats was uiteindelijk zijn deel en dat zou hem komende zaterdag bij de afrekening in Hein- kenszand wel eens parten kunnen spelen. In Westkapelle ging de overwinning opnieuw naar Thij- men van de Vrede uit Goes. Een opvallende deelnemer langs de Zeedijk bij Westkapelle was wielerprof Jarno Mobach uit Philip pine die de wedstrijd meer zag als 'een spelletje' dan als een echte wedstrijd. Desondanks speelde Mobach een belangrijke rol in het verloop van de wedstrijd door t Marijn Vermue gooit zijn voorsprong te grabbel inATB- wintercompetitie voorin mee te strijden en uiteinde lijk tweede te worden. Het verschil tussen de twee bedroeg ruim één minuut. Grote verliezer werd dus Marijn Vermue, die nog wel het algemeen klassement aanvoert met een ge ringe voorsprong op Thijmen van de Vrede. Zaterdag in Heinkens- zand op het Stelleplas-parkoers zal de beslissing vallen. Het verschil tussen Vermue en Van de Vrede be- draagt acht punten: 122 om 114. Bij de vrouwen won de Belgische Mieke de Craene en bij de 40+'ers was haar landgenoot Danny Sleeckx de sterkste. MIDDELBURG De twee Zeeuwse damclubs die uitkomen in de eer ste klasse B hebben zaterdag zeges geboekt. PWG 's-Gravenpolder won met 11-9 van Dordrecht en Middelburg smaakte tegen Con stant Charlois 2 voor het eerst in deze competitie het zoet van de overwinning: 13-7. Dordrecht miste in vergelijking met de wedstrijd tegen Middel burg (15-5) drie topspelers en dus lagen er kansen voor PWG. Aan drie borden slaagde de er in te pro fiteren van het verschil in rating. Salomon de Jong won door een damcombinatie, Rianka van Om- bergen zette in het eindspel haar voordeel in winst om en Niels Roelofsen werd bij een 9-9-stand matchwinnaar. Die laatste winst partij was broodnodig, want Dor drecht had een 9-5-achterstand weggepoetst. De Middelburgse damclub won de slag tegen het Rotterdamse Constant Charlois 2 aan de hoog ste vijf borden. Daar was het krachtsverschil groot en werd het dankzij zeges van Bram Goedhart, Jaap de Jonge, Daaf Kasse, Piet Al- laart en Arie Kammeraat 10-0. Aan de onderste vijf borden had den de Rotterdammers meer in de melk te brokkelen. Drie remises bezegelden echter het lot. maandag 18 december 2017 PM Gala Agaba in Aagtekerke 5 Erwin Harmes werd zater dag voor de vijfde keer in de laatste zes edities tweede in Aagtekerke. De enige keer dat hij geen tweede werd (in 2013) won hij. In zijn derde Zeeuwse wedstrijd behaalde Aggrey Agaba uit Poortvliet zaterdag een ruime overwinning in de achttiende editie van de Aagtekerkerun. Sjaak Sinke Aagtekerke Een paar weken geleden werd Marijn Vermue uit Nisse nog ge tipt als winnaar van de ATB Win tercompetitie van dit seizoen. Hij was goed op weg, maar za terdag op de lastige omloop in Westkapelle gooide materiaal- pech roet in het eten. Wim de Vos Westkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40