Goals Mombarg zijn niet genoeg Roks interim na ontslag Pastoor lelt verzoening met treffers n i ■V Nieuwenhuijse bereikt akkoord 11 Zeelandia Middelburg liet giste ren in Oosterhout belangrijke punten liggen tegen SCO, de nummer negen van de ranglijst. De zondag-tweedeklasser koes terde na amper dertien minuten spelen een o-2-voorsprong, maar moest uiteindelijk genoegen ne men met een 2-2-gelijkspel. „We werden in de tweede helft veel te slordig", vond trainer Dennis de Nooijer. Zoals wel vaker dit seizoen ging Zeelandia Middelburg voortva rend van start. Op aangeven van Thomas de Rijke mocht Levi Mombarg al na vijf minuten raak schieten en nog geen acht minu ten later was Mombarg ook ver antwoordelijk voor de 0-2. „Zoals we voor de rust speelden, dat was een genot om te zien", zei De Nooijer. „Zo veel lopende men sen, zo veel snelheid." Dat bleek echter geen garantie om SCO definitief van zich af te schudden. Omdat Zeelandia na liet om weg te lopen naar 0-3 of 0- 4, keerde de spanning in de wed strijd terug toen het in de 34ste minuut via een eigen doelpunt 1-2 werd. Hoewel de Middelburgers in de rust gewaarschuwd waren niet te makkelijk te worden, rook SCO na de hervatting zijn kans. Twintig minuten voor tijd resulteerde dat in de gelijkmaker van Floriaan van Wijnen, die de bal uit een corner ineens op de schoen nam en hard raak schoot: 2-2. Dolf Roks zit tijdens de laatste eredivisiespeelronde van 2017 op de bank als interim-hoofdcoach van Sparta Rotterdam. De hoofd jeugdopleidingen uit Dreischor neemt bij het duel met FC Gro ningen de plek in van de zondag ontslagen Alex Pastoor. De vernedering door Feyenoord (0-7) in eigen huis werd Pastoor fataal. Hij kreeg het dit seizoen bij Sparta niet op de rails. De ploeg won slechts twee duels en staat op doelsaldo laatste in de eredivisie, maar heeft één wedstrijd minder gespeeld dan Roda JC. Het is voor Roks de derde 'klus' als hoofdtrainer bij Sparta. Tussen 1999 en 2001 was hij ook al hoofd coach bij de club. Vervolgens werd hij technisch directeur, maar in 2002 moest hij als interim-hoofd trainer aan de slag. Na diverse an dere functies bij de club (assistent, technisch manager en scouting, hoofd jeugdopleidingen) keert hij nu kortstondig terug als hoofd trainer. Na de uitwedstrijd komende zondag tegen FC Groningen zal door Sparta een permanente ver vanger van Alex Pastoor worden aangewezen. Behalve bij Sparta is Roks ook hoofdtrainer geweest bij Kloetinge (2004-2005) en bij RBC (2005-2006 in de eredivisie). Dolf Roks begint aan zijn derde periode als hoofdtrainer van Sparta KARAKTERISTIEK verliespunten. Veel eer lijkt er in de competitie niet meer te beha len, met een achterstand van der tien punten op koploper Noord- wijk. Succes in het bekertoernooi kan de pijn, net als vorig seizoen, misschien nog een beetje verzach ten. Morgenavond wacht het duel met zondag-hoofdklasser Baronie (aftrap 20.00 uur). Op het eigen kunstgras, waar veel spelers van Hoek vaak meer laten zien dan op vreemde bodem. ploeter eerder deze competitie op vreemde bodem. Zodra de ploeg zich op moet maken voor een uit wedstrijd, lijken de spelers met knikkende knieën de bus in te stappen. Van de acht uitwedstrij den verloor Hoek er vier en speelde twee keer gelijk. In de eer ste seizoenshelft twee overwin ningen in uitwedstrijden; dat is veel te mager voor een club die bo venin mee wil draaien. Twee weken geleden won Hoek (op kunstgras) van koploper Noordwijk, maar dat bleek geen garantie voor een goed vervolg. Na de 3-0-zege van vorige week op Rijsoord (weer op kunstgras) ging de borst vooruit. Maar in Noot dorp stapten de spelers zaterdag met gebogen hoofd het veld af. De laatste uitwedstrijd op natuurgras - op 18 november bij 's-Graven- zande - had een 2-0-nederlaag op geleverd, in Nootdorp slikte Hoek één goal en wist het opnieuw niet te scoren. Halverwege de competitie is Hoek nu de nummer zeven van de ranglijst, met 21 punten - en al 24 i \k\ KARAKTERISTIEK Adriaan Nieuwenhuijse staat ook volgend seizoen aan het roer bij Arendskerke. De trainer uit Krui- ningen en de zaterdag-derdeklas ser bereikten een akkoord over een verbintenis voor nog één jaar. Daarmee staat Nieuwenhuijse voor zijn vierde seizoen als hoofd trainer van Arendskerke. Momen teel staat hij met de Bevelandse club op een plek in de midden- mooit van de derde klasse A van het zondagvoetbal. De club gaat de winterstop in als de nummer zeven. Vorig seizoen leidde de trainer Arendskerke ook naar een plek in de middenmoot. Toen werd de formatie negende. Bij Oostkapelle zijn ze juist ge start met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Jaimy van Blop- poel, die nu voor de groep staat bij de zaterdag-tweedeklasser uit Walcheren, heeft aangegeven na de huidige voetbaljaargang te ver trekken. Van Bloppoel is bezig aan zijn derde jaar in dienst voor Oostka pelle. Voorlopig doet zijn ploeg het met een zevende plek op de ranglijst vrij verdienstelijk. Bij het ingaan van de winterstop staat Oostkapelle op zestien punten, waardoor de ploeg naar boven kan blijven kijken. Vorig seizoen handhaafde de Walcherse formatie zich onder van Bloppoel via de nacompetitie in de tweede klasse. Tholense Boys werd destijds verslagen. maandag 18 december 2017 Eddy van der Hooft Oosterhout Mitchell Minnaard Vlissingen loek weer het hoofd Nootdorp-Hoek 1-0 (1-0). 45+2. Marcley Manuela 1-0. Scheidsrechter: R.J.A. Gans- ner (Zandvoort). Gele kaart: Birgen Martens (Hoek). Aan tal toeschouwers: 50. Hoek: Jordi de Jonghe; Fa bian Wilson, Stef de Backer, Kim van den Bergh, Thomas van Renterghem (88. Sascha Beshliaha); Birgen Martens (65. Titas Vitukynas), Aaron Verwilligen, Rik Impens, Re- guillo Vandepitte; Sidy Cee- say en Bram Leroy (70. Dou- we Zeegers). H Fabian Wilson speelde za- rerdag zijn 150ste competi tiewedstrijd in het shirt van Hoek. Hij debuteerde in september 2011, nadat hij was overgekomen van Ter- neuzen, en is bij Hoek aan zijn zevende seizoen bezig. ItllUL. lit lllllllliHllllr Hl Borge tslagsuppor. A Juliana'31-Vlissingen 0-2 (0-0): 65. Steve Schalkwijk 0-1, 73. Yves Nyemb 0-2. Scheidsrechter: AJF Midden. Vlissingen: Joan van Bel- zen; Renzo Roemeratoe, Shannon Braafhart jr., Gio vanni Siereveld, Milton Roe meratoe; Menancio Weeda (78. Ibrahim Eryürük), Khalid El Hattach (73. Jarreau Ma- nuhuwa), Yves Nyemb; Hoessein Bouzambou (66. Mart de Kroo), Steve Schalk wijk en Dangelo Martien. Morgen speelt Vlissingen de laatste wedstrijd voor de winterstop. EBOH is in de districtsbeker de tegenstan der. Steve Schalkwijk zorgde voor de 0-1. foto lex de meester Daniel Vervelde Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39