9 Handbalsters winnen van Zweden en worden derde op WK In een spektakelwedstrijd wonnen de Nederlandse handbalsters gisteren brons op het WK. Met 21-24 was Oranje te sterk voor Zweden. Frankrijk pakt op WK het goud Haase beste van Nederland Valpartij nekt Van der Poel Vijf medailles op de slotdag Vlak voordat Angela Ma- lestein het met de ar men in de lucht op een lopen zet richting kleedkamer stopt ze even in de catacomben van het handbalstadion. Brede grijns. Ogen die glimmen. En vervolgens de woorden, in rap tempo uit haar mond. „Ik weet ook niet wat we aan het doen waren die tweede helft. Maar dat is niet meer van belang. We hebben gevochten en winnen toch voor de derde keer een me daille op een groot toernooi." Het was haar doelpunt dat Ne derland over het dode punt hielp in de thriller tegen Zweden. Na een ri ante voorsprong van zeven punten moest Nederland in Hamburg ne gen tegengoals incasseren. Van een sublieme eerste helft naar een lange tijd pijnlijke en vooral spannende tweede helft, waarin Nederland in het eerste deel in twintig minuten tijd slechts twee keer wist te scoren. „Ik dacht: waarom doen we dit onszelf aan?" Maar nooit verloor ze het vertrouwen, zegt Malestein. Ze heeft het weieens gekker meege maakt. „Ik speelde ooit een top wedstrijd tegen Leipzig, toen ston den we in de rust acht punten ach ter en zeiden we tegen elkaar: 'We gaan niet verliezen.' Vervolgens wonnen we." Als één woord het steekwoord moet zijn voor Nederland tijdens het afgelopen WK, dan is dat 'vechtlust'. De nummer twee op het WK twee jaar geleden en de vice-Europees kampioen van vorig jaar roept al langer toe te zijn aan een titel, maar dit jaar ontbrak sim pelweg de echte vorm. Blessures, zwangerschappen, er waren teveel redenen waarom belangrijke speel sters in aanloop naar dit toernooi wedstrijdritme misten óf in Duits land niet eens aanwezig konden zijn. Wester Keepster Tess Wester, na wisselval lige prestaties in de voorgaande wedstrijden, sterk spelend tijdens de strijd om het brons: „Ik denk dat dit nu het hoogst haalbare was." In de afgelopen anderhalve week stonden andere speelsters op. Met Lois Abbingh, samen met Yvette FINALE Broch gekozen in het All Star Team van het WK, als meest zichtbare van het stel. Het is logisch dat het een periode minder gaat tijdens een wedstrijd om het brons, vindt Ab bingh. „Er is zoveel stress. Zoveel druk. We weten allemaal: nu moet- ie erin. Zweden had die periode in de eerste helft, toen lukte het daar niet. Uiteindelijk wint degene die het hardst blijft geloven en het hardst blijft werken." Na de eerste helft, die eindigde in 8-14, was Wester 'superblij' en dacht ze nog: dit is top. Als we dit volhouden, kunnen we misschien wel net zoals de Noren vrijdag avond tegen ons in de strijd om de halve finale met een doelpunt of tien verschil winnen. Wester; „Maar dan draait het om. Toch dacht ik nog steeds: wij kunnen dit, want we vechten heel het toernooi al. Dat het eerder lukte geeft ver trouwen." Verlies Toch is het verlies van Noorwegen in de halve finale en daarmee ook de kans op goud niet zomaar verge ten. Malestein brengt het direct na afloop ongevraagd naar voren. „En Zweden, waarvan wij nu winnen, won in de poulefase wél van ze. Goed, we hebben brons. We gaan nu lekker feesten." En ze sprint jui chend de kleedkamer tegemoet. maandag 18 december 2017 TENNIS Robin Haase heeft zich voor de derde keer in zijn loopbaan verzekerd van de nationale tennistitel. De als eerste geplaatste Hagenaar versloeg giste ren in de finale in Topsport centrum Rotterdam Jasper Smit (37), die vijf maal het NK won, in twee sets: 6-2 6-3. Eerder won Haase het toernooi in 2014 en 2015. Vorig jaar moest hij zijn meerdere erkennen in Botic van de Zandschulp. De titel bij de vrouwen ging naar Chayenne Ewijk. De 29-jarige speelster zette de pas 17-jarige Dainah Cameron met 7-6 (5) 6-1 aan de kant. VELDRIJDEN De Belg Wout van Aert komt, ander halve maand voor het WK in Valkenburg, steeds beter in vorm. Gisteren boekte de regerend wereldkampi oen zijn tweede zege op een rij in de wereldbeker nadat Mathieu van der Poel (foto) de eerste vier man ches had gewonnen. Door een val in de slotronde ver speelde de Nederlander zelfs zijn tweede plaats aan de Belg Toon Aerts. Van der Poel, die na zijn zege zaterdag in de Schel- decross volgens vader Adrie flink verkouden was worden, gaat met nog drie wereldbekerwedstrijden op het programma wel aan lei ding in het klassement. JUDO Op de laatste dag van de World Masters in Rusland heeft de Neder landse ploeg vijf medailles veroverd. Marhinde Verkerk won goud door in de finale van de klasse tot 78 kilo gram Madeleine Malonga uit Frankrijk met waza-ari te verslaan. In dezelfde klasse was het brons voor Guusje Steenhuis en Karen Stevenson. Michael Korrel won een zilveren medaille. Hij moest in de finale in de klasse tot 100 kilo met waza-ari zijn meerdere er kennen in de Georgiër Var- lam Liparteliani. De derde bronzen plak won Frank de Wit in de klasse tot 81 kilo gram. Zaterdag pakt Juul Franssen brons in de klasse tot 63 kilogram. De Nederlandse handbalsters spoelen de kater van de verloren halve finale weg met de bronzen medaille na winst op Zweden, fotoap 'Brons was het hoogst haalbare voor ons' Lisette van der Geest Hamburg De Franse handbal sters hebben verras send de wereldtitel veroverd. In de finale in Hamburg werd gisteren titelverdedi ger Noorwegen met 23-21 geklopt. Bij rust was het 11-10. Noorwegen maakte in de vorige wedstrij den veel indruk op het WK, en versloeg vrijdag in de halve eindstrijd Nederland met ruime cijfers. Het was voor Frank rijk de tweede we reldtitel, na die van 2003. Noorwegen was in 1999, 2011 en 2015 de beste van de wereld. Bij de Olympische Spelen eindigde Frankrijk vorig jaar in Rio de Janeiro als tweede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37