M Nou, Dekkertje kan dus wel degelijk darten 8 Achtste, op meer dan twee minuten achterstand van winnares en grootste con currente Sanne Cant. „Ik vind het niet geheel onver wacht", zegt Marianne Vos als ze in een tentje achter de finish van de Scheldecross, de eerste modderige sporen van een nieuw crossseizoen heeft weggepoetst. Om haar heen een tiental journalisten die zich afvra gen of dit de rentree is die Vos voor ogen had nu ze na drie jaar weer eens haar zin nen heeft gezet op de we reldtitel veldrijden. Over an derhalve maand is de WK al in Valkenburg. „Dit veran dert niets aan mijn gevoel of ambities als het gaat om de WK", verzekert Vos. „Ik ben wel vaker van ver moeten ko men. Ik panikeer niet." Rituelen En inderdaad. Vos die medio december pas haar eerste cross rijdt, behoort al jaren tot de vaste rituelen van de kleine sport, die Vlaanderen al vanaf september in de ban houdt. Wereldkampioene Cant klaagde afgelopen week nog maar eens over het feit dat rensters als Vos en Pau line Ferrand Prevot zo laat in het veld verschijnen. „Ik kan niet anders met mijn wegprogramma, maar ik begrijp haar wel", zegt Vos over de irritatie bij de vrouw die de cross moet dragen en rond de drukste en mooiste periode van de winter plots een lading verse topkrachten een groot deel van de publi citeit van haar ziet afpakken. Vanaf het moment dat Vos in 2015 haar wereldtitel ver loor, weet heel de wereld dat ook zij moet waken voor overtraindheid. „Het veran dert echter niks aan hoe ik de cross aanpak", zegt ze enkele uren voor de start van de Scheldecross tijdens de pre sentatie van haar 'nieuwe' ploeg Waowdeals. „Als ik vandaag niet zou crossen, had ik wat anders moeten doen. Veldrijden maakt deel uit van mijn voorbereiding op het wegsei- zoen en als ik er dan toch ben, wil ik winnen ook", zo luidt de logica van de vrouw die tussen 2006 en 2014 ze ven wereldtitels pakte in het veld. In aanloop naar de WK staat een achttal crossen op haar kalender. Enkele grote slaat ze bewust over om iets meer rust in te bouwen. Ik snap dat de buitenwacht meer verwacht, maar ik schrik hier niet van Tijdens de Scheldecross opent Vos sterk en is ze een ronde lang de vrouw die zich vastbijt in het wiel van Cant. Daarna is het snel gedaan met de 30-jarige Brabantse. „De start was heel goed, maar daarbij trapte ik wel op mijn adem. Dat moest ik be kopen met een mindere pe riode en als je dan ook nog eens wat foutjes maakt, wordt het er niet beter op", zo keek ze terug op haar ren- tree in het veld. Vorig jaar werd ze bij haar eerste optre den in dezelfde cross nog vierde. „Het gevoel toen was niet veel anders. Alleen is het veld dit jaar in de breedte veel sterker geworden", aldus Vos. Breedte Dat roept de vraag op of ze nog wel net zo gemakkelijk als ooit weer op tijd weer de strijd kan aanbinden met de top. „De eerste ronde liet zien dat het er wel is. Ik moet dat alleen wat langer vol zien te houden dan één ronde", schoof ze die vraag lachend ter zijde. Ze blijft in de tent echter omringd doorvragende blik ken. „Ik snap dat de buiten wacht er meer van had ver wacht", reageert ze er op. „Maar ik schrik hier zelf echt niet van." Wat dat betreft zegt ze meer geschrokken te zijn van al het doping gerelateerde nieuws dat in de week voor haar rentree naar buiten kwam. Vooral dat rond Chris Froome. „Wat er uiteindelijk ook aan de hand geweest blijkt te zijn, dit nieuws schaadt de wielersport." Zoals ze het eveneens on gewenst vindt om Lance Armstrong terug op een voetstuk te plaatsen met een lezing vlak voor de Ronde van Vlaanderen. „Iedereen verdient een tweede kans, maar we moeten niet goed gaat praten wat hij heeft ge daan." Jan Dekker - „De mensen zullen na de eerste set wel hebben gedacht: 'Dekkertje kan niet darten", zei hij in Londen." Nou, Dekkertje kan dus wel dege lijk darten, bleek daarna. De 27-ja- rige man uit Emmen stuntte za terdagavond door Jelle Klaasen, de halve finalist van vorig jaar, met 3- 1 naar huis te sturen. Nu al ver diende hij met de 18.500 pond meer dan ooit. Jermaine Wattimena - Jer- maine Wattimena en Joe Cullen, twee rap gooiende man nen, tekenden voor de snelst ogende partij dit WK. Het moor dende tempo ging niet ten koste van de precisie, de wedstrijd was hoogstaand. Winnaar werd Watti mena, 29 jaar uit Westervoort, na dat hij liefst vier matchdarts van Cullen had overleefd. „Dit is mijn grootste overwinning ooit." Michael van Gerwen - Ont spannen leeft Michael van Gerwen toe naar de tweede ronde tegen James Wilson. Na zijn eerste partij (een zege op landgenoot Christian Kist) vloog hij terug naar Brabant om PSV-ADO te be zoeken. Nog nooit begon hij zo i Benito van de Pas is een groot talent maar hij vertrouwt zijn pijlen voor geen meter goed - met een gemiddelde van 106,17aan het WK. „Dat geeft al leen nog maar meer vertrouwen." I I I een tevreden blik wan delde Christian Kist de perszaal uit. Verliezen van Michael van Gerwen kan nu eenmaal iedereen gebeuren. „Dat weet je van tevo ren. Heel goed is alsnog niet goed genoeg." Jan Dekker verloor was geen schande. Daar was het niveau van zijn opponent in de Nederlandse kraker te hoog voor. Maar voor Jelle Klaasen is zo'n vroege uit schakeling toch een deceptie. Twee jaar terug nog halve finale. Benito van de Pas - De Til- burger is een groot talent. Hij vertrouwde in Londen zijn pijlen voor geen meter en zag zaterdag in zijn met 3-1 verloren partij tegen Steve West de ene na de andere bouncer. Darters zijn voortdurend op zoek naar het ideale materiaal. „Hier heb je mijn pijlen. Ik ben er klaar mee", zei Van de Pas, toen hij na zijn nederlaag geëmo tioneerd de pijlen aan RTL-ver- slaggever Arjan van der Giessen gaf. maandag 18 december 2017 Marianne Vos is terug, maar allesbehalve klaar voor de WK Marianne Vos wil de we reldtitel terug. Na haar las tige rentree afgelopen weekeinde in Antwerpen denkt ze daar niet anders over. „Ik panikeer niet." Ad Pertijs Antwerpen - Marianne Vos (30) Marianne Vos ploetert door de modder in Antwerpen. Ze werd achtste, op meer dan twee minuten van winnares Sanne Cant, foto cor vos Jm Tussen 2006 en 2014 ver overde Mari anne Vos zeven wereld titels bij het veldrijden. Alle Nederlandse deelnemers, behalve Raymond van Barne- veld, kwamen al in actie bij het WK darts. Een rondje plussen en minnen. Pim Bijl Londen Dekker stuntte met een zege op Klaasen. foto lawrence lustig Christian Kist - Met Jelle Klaasen - Dat hij van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36