Viermansbob kan Spelen vergeten na tegenvallend EK e In 42 dagen de wereld rond Coach Marcel Wouda roemt nieuwelingen 7 Ik zwem veel wedstrijden en krijg ruimte en inspraak VOLG ALLES OVER DARTS OPSPORTNIEUWS.NL DOWNLOAD NU DE APP! MACIF De Franse zeiler Fran cois Gabart is in iets meer dan 42 dagen de wereld rond ge zeild. Dat is 6 dagen en 10 uur sneller dan het vorige record. Gabart had voor zijn tocht 42 dagen, 16 uur en 35 seconden nodig. De 34-jarige Franse zeiler, die voor het eerst het record pro beerde te verbreken, over schreed om 2.45 uur de virtuele lijn tussen het eiland Ouessant, ten westen van Frankrijk, en Li zard Point, in het zuiden van Groot-Brittannië. Hij haalde ge durende de trip van zeven we ken een gemiddelde snelheid van 65 kilometer per uur, zo melden Franse media. Het vo rige record, dat een jaar geleden werd gevestigd, was ook in han den van een Fransman: Thomas Coville. De Bruin eindigde als gedeeld twintigste in de eerste run op 0,57 seconde van de Duitse bob van pi loot Francesco Friedrich. In de tweede run wist de bob zich niet meer te verbeteren en moesten de Nederlanders genoegen nemen met een totaaltijd van 1.43,56. De zege ging in 1.42,45 naar het team van de Duitse piloot Johannes Lochner die daarmee ook de Euro pese titel pakte. De bobsleeërs kunnen deelname aan de Olympische Spelen in Pye- ongchang vergeten. Na de wereld bekerwedstrijd van 14 januari in St. Moritz moeten ze in het klasse ment bij de beste twaalf staan. Met de huidige achttiende plek zit dat er normaal gesproken niet meer in. Een dag eerder zag piloot De Bruin ook in de tweemansbob de kans op de Spelen aan zich voorbij gaan. „We behaalden onderin de baan goede snelheden. We zaten er goed bij en dat was eigenlijk voor het eerst dit jaar", aldus De Bruin over de race van de viermansbob giste ren. „Het verschil is ook het kleinste wat het is geweest van heel het jaar. Dat is goed. Maar deze positie bete kent gewoon dat de Spelen voor ons buiten bereik zijn." t, planning past, zou ik het graag weer doen." De Groningse zwemkoningin loopt al twaalf jaar mee in de inter nationale zwemwereld. Ze heeft een schat aan ervaring, beschikt over een uitpuilende prijzenkast, maar het woord verzadiging kent Kromowidjojo niet. Zelfs niet in het huidige 'tussenseizoen' richting de Olympische Spelen van 2020. Vier jaar geleden was dat wel anders, be kent Kromowidjojo. „In 2013 dacht ik: dit jaar moet ik doorkomen en dan gaat het snel. Het tweede sei zoen na de Olympische Spelen, dat in de zomer eindigt met een EK langebaan, is eigenlijk het moeilijk ste seizoen. Maar nu heb ik hele maal niet het idee dat het lang duurt. De tijd vliegt." Net als 'Kromo'. TALENTEN m App Store maandag 18 december 2017 IGLS De Nederlands viermans bob van piloot Ivo de Bruin is als 21ste geëindigd bij de wereldbe kerwedstrijd in het Oostenrijkse Igls. Voor De Bruin en zijn rem mers Jeroen Piek, Bror van der Zijde en Janko Franjic bete kende dit ook een zestiende plaats op het EK dat tegelijker tijd werd gehouden. De viermansbob kende een te leurstellend weekeinde, fotoafp - Ranomi Kromowidjojo (27) als tastbare herinnering aan Kopenhagen. Tegenvallers waren er ook. Bij de mannen wis ten te weinig zwem mers tot hun beste sei zoenstijden te komen. Jesse Puts (23) lijkt het even helemaal kwijt. De wereldkampioen korte- baan op de 50 vrij van 2016 haalde individueel geen enkele finale. Po sitieve uitschieters bij de mannen waren Kyle Stolk en Arno Kam- minga. Stolk (21) won gisteravond knap brons op de 100 meter wis selslag. Kamminga (22) verpulverde het ene na het andere nationaal record maar greep uit eindelijk naast het ere metaal. De Nederlandse zwem ploeg kan terugkijken op de succesvolste EK kortebaan sinds de edi tie van 2010 in Eindho ven. In de sfeervolle Royal Arena in Kopen hagen vergaarde Ne derland in totaal elf me dailles: vijfmaal goud, driemaal zilver en drie maal brons. Zeven jaar geleden waren de Oranjezwemmers in eigen huis goed voor negen gou den, acht zilveren en vijf bronzen plakken. „Het was een geweldige week", stelde hoofdcoach Marcel Wouda gisteravond content vast. „Ik ben vooral heel blij dat er aansluiting komt. Kira Toussaint, Kyle Stolk en Maaike de Waard heb ben met hun podium plaatsen laten zien dat ze er aan komen. Dat is zo belangrijk." Zoals gebruikelijk had den de grote namen Ranomi Kromowidjojo en Femke Heemskerk een essentieel aandeel in de medailleoogst. In hun schaduw was bij de vrouwen een mooie rol weggelegd voor Maaike de Waard. De 21-jarige Rozenburgse zwom twee keer naar brons, op de 50 meter vlinder slag en 50 rugslag. Ook Kira Toussaint (23) kan terugkijken op sterke optredens met zilver op de 100 rugslag Maaike de Waard: twee keer brons. FOTO PHOTO NEWS GET HON Google Play Download on the

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35