krijgt laatste zetje van Feyenoord 07 m 3 In zware uitduels valt Ajax terug op Klaas-Jan Huntelaar Feyenoord scoort dit seizoen o zo moeizaam. Tegen Sparta lukt het plots wél Keizer vertelt Huntelaar al voor de midweekse wedstrijd tegen Excelsior dat hij óf tegen AZ óf woensdag de bekerwedstrijd tegen FC Twente speelt. Met een grijns: „Dit potje leek mij wel wat." Hoe hij zelf naar zijn rol kijkt? „Ik probeer te winnen. Dat vooral in alles uit te stralen en de an dere jongens daarin mee te nemen." Volgens Keizer was vooral het drukke schema (Ajax speelt vijf wed strijden in twee weken) reden om eerste spits Kasper Dolberg rust te gunnen. Maar net als in de uitwed strijden tegen Feyenoord en sc Hee renveen was de aanwezigheid van Huntelaar cruciaal. „Ik denk dat ik daarbij wel een toegevoegde waarde ben. Zeker", zegt hij daar zelf over. Want kijk ook eens naar het mo ment van de strafschop, uiteindelijk cruciaal. De jonge AZ-verdediger Pantelis Hatzidiakos trapt in de sluwe vossenstreek. „Ik had liever gelijk ge scoord, maar hij houdt mij vast. Licht jes? Tsja, ik weet wat ik voelde. Het was gewoon een strafschop. Daar hoefik de beelden niet voor terug te zien." Spitsendiscussie Vooruitlopen op een hernieuwde spitsendiscussie, die na gisteren weer actueel is, wilde Huntelaar niet. „Nee hoor. Eerst maar eens feest vieren na deze belangrijke overwinning en dan zien we wel weer verder." Keizer zegt er dit over: „Kasper speelt de laatste weken gewoon goed, maar Klaas heeft in dit soort wedstrijden ook een meerwaarde. Daar zijn we alleen maar blij mee." Huntelaar is trots op zijn ploeg. Ajax speelde goed, maar mocht ook niet klagen toen invaller Fred Friday in de slotminuten op onbegrijpelijke wijze een enorme kans miste. „Ik ben in die zin trots op de ploeg omdat we een moeilijke uitwedstrijd hebben gewonnen." Hij was kritisch over de onrustige slotfase: „Iedereen moet zijn verantwoordelijkheid nemen, niet naar een ander kijken." Sowieso komt Huntelaar na afloop vrij snel weer in de realistische mo dus. Ook daarin straalt hij wat uit richting zijn ploeggenoten. „Dit was een verdiende overwinning en we hebben een heerlijke week achter de rug met drie zeges in zeven dagen. Maar we hebben nog wel wat goed te maken. Elke week moeten we dit brengen: strijd en overtuiging. De druk zal er op blijven staan." Want het gat met koploper PSV is vijf punten. Of ze in Eindhoven al wat banger zijn geworden? „Ze hebben vorige week onze kracht wel gemerkt, toch? Maar poeh. Wij zullen nog pun ten verspelen, maar PSV sowieso ook. Het is nog lang niet gebeurd." tieleden van Feyenoord treurde een groepje aangeslagen beleidsbepa lers van de Kasteelclub. Na een kwartier en 0-3 was het voor hen al duidelijk: Alex Pastoor kon zijn bie zen gaan pakken. De stadsderby bracht twee trai ners tegenover elkaar die recent enorm werden bejubeld. Pastoor, die Sparta na jaren van anonimiteit in de Jupiler League in april 2016 terug loodste naar de eredivisie. En Giovanni van Bronckhorst, die Fey enoord een jaar na dat succes van Pastoor de eerste landstitel sinds 1999 schonk. De winnende trainer nam een ri sico door in zijn worstelende elftal twee A-junioren (Tyrell Malacia, Dylan Vente) op te nemen, maar ook twee spelers (Jens Toornstra, Jean-Paul Boëtius) die een ver meende vormcrisis zouden hebben. Zijn vertrouwen werd niet be schaamd, al was een deel van de ge slaagde middag van Feyenoord ui teraard ook het gevolg van de regel rechte wanprestatie van stadsge noot Sparta. Maar los van die constatering zag Van Bronckhorst enthousiasme en nieuw elan bij zijn elftal. De verper soonlijking van dat alles was Dylan Vente, de 18-jarige vervanger van Nicolai Jorgensen. De Deense spits was gisteren door privéomstandig- heden niet beschikbaar maar zal donderdag in de bekerwedstrijd tegen Heracles normaal gesproken weer van de partij zijn. In beweging Vente kreeg opvallend genoeg de voorkeur boven Michiel Kramer, die zich inmiddels serieus kan af vragen of er nog wel prijs wordt ge steld op zijn aanwezigheid in de Kuip. Vente was voortdurend in be weging, kopte zelf de 0-2 achter Roy Kortsmit en was de aangever bij de 0-6 van clubtopscorer Steven Berg huis. Linksback Tyrell Malacia en spits Dylan Vente (beiden 18) volgen het spoor van keeper Justin Bijlow (19) en aanvaller Cheick Toure (16), die dit seizoen al eerder hun neus aan het venster drukten. Het was de oorzaak van het stralende gezicht van Richard Grootscholten, hoofd opleidingen van Feyenoord, op de tribune in Rotterdam West. Sparta stuurde de 53-jarige West lander ooit zonder pardon weg toen hij actief was als technisch manager op het Kasteel. Het is het lot van zo veel werknemers van Sparta, die ooit met gejuich werden binnenge haald. Met Pastoor nu als voorlopig laatste slachtoffer. Dolf Roks neemt zijn taken tijdelijk over bij de hui dige nummer zeventien van de ere divisie. maandag 18 december 2017 AZ ligt Klaas-Jan Huntelaar wel. Hij scoorde vijf keer en gaf twee assists in zijn laatste vijf duels met de Alkmaarders. 0-1 4. Vilhena 0-2 8. Vente 0-3 15. St. Juste 0-4 28. Vilhena 0-5 48. Tapia 0-6 71. Berghuis 0-7 88. Basacikoglu Opstellingen Kortsmit Jones Holst St. Juste Breuer Van Beek Fischer 58. Diks Floranus Tapia Sanusi Malacia 56. Veenhoven 74. Ambrabat Dougall El Ahmadi Duarte Toornstra Goodwin Vilhena 76. Martelt Berghuis Mühren 80. Basacikoglu 56. Spierings Vente Proschwitz Boëtius Scheidsrechter: Göziibiiyük Toeschouwers: 10.606

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31