Gouden Boekjes EN 19 Mysterieuze dames, vurige surprises en zwoele muziek zaterdag over het Bellamypark kuierden werden verrast door drie metershoge mystieke dames. 7 voorleesboekjes in één unieke collectie Vlissingers die maandag 18 december 2017 René Hoonhorst In witte, wijde gewaden van kant en zijde fladderde het trio winterkoninginnen - mysterieus en verleidelijk glimlachend - over het cen trale plein van de stad. Venice White, zoals de dames op stelten heten, beperkte haar optreden niet tot de Warme Wintertent, maar vloog uit over het park. Als drie reuzennachtvlinders ver hoogden zij de sprookjesachtige sfeer, die toch al op het Bellamy park hing door de vertoning van lichtsprookjes op diverse panden. Ook konden mensen op de kop van het park - aan de kant van de Spuistraat - zelf lichtkunstwerken op een pand toveren. In de Warme Wintertent waren onder anderen acrobaten in een sneeuwbal te zien. Net buiten de tent zorgde 'de baron' voor vuur werk. De edelman kan niet alleen vlammen laten dansen, maar laat ook vuurwerk uit zijn hoed knal len. Diverse eters in de houten blokhutten voor de horeca-eta- blissementen aan het Bellamypark dachten al dat Vlissingers ruim twee weken te vroeg het jaar uit wilden luiden toen zij de harde knallen hoorden en het siervuur werk zagen. In de Warme Wintertent en de Sint Jacobskerk zorgden muzikan ten intussen voor het vuurwerk. Peetman Friends traden 's mid dags een aantal keren op. De drie zangeressen van Liptease sloten het feest in de Warme Wintertent zaterdag af met loom en zwoel uit- Als een volleerd dompteur temde de 'baron' dansende vuurslierten. gevoerde kerstclassics. In de Sint Jacobskerk waren tus sen zeven en tien uur 's avonds heel andere sacrale klanken te ho ren dan gewoonlijk. In plaats van engelengezang leken de jaren ze ventig terug in de kerk. Alsof de muzikanten een symfonische rockshow gaven compleet met vloeistofdia's. Maar de door elkaar schietende lichteffecten werden opgewekt door laserstralen en rookkanonnen, terwijl de psyche delische 'soundscapes' onder meer ontstonden door met speciale brushes omklede drumstokken ritmisch op een oud expansievat te trommelen. Om wakker de nacht in te gaan, togen veel bezoekers nog naar De Piek. Daar traden de mannen van de Rolling Beat Machine op. De groep heeft een klassieke line-up met gitaar, bas, drums, piano en saxofoon. Maar aan gewone boxen als geluidsversterkers doet de band niet. „Al het geluid komt uit de vijf ronddraaiende hoorns. We hebben dus niet zomaar een ma chine gebouwd. Het dient echt er gens voor", verzekerde de zanger/gitarist. Hopelijk is dit niet het laatste festival Wonderstroom - Bezoekers van de Warme Wintertent Wonderlijke klanken, lichtsig nalen en vuurshows stroomden ook zondag nog door Vlissingen. Een 'dance of fire', een spectacu- Op zijn hoed lanceerde hij daarna vuurwerkpijlen, foto's lex de meester Liptease bracht kerstklassiekers zwoel over het voetlicht. laire vuurwerkshow waarbij vuur en vlammen de sterren van de choreografie zijn, sloot Festival Wonderstroom af. „Laat het niet het laatste festival zijn", verzucht ten diverse bezoekers, een beetje bevreesd voor verdere Vlissingse bezuinigingen. Exclusief te bestellen op pzc.nl/starwars H&t U/uAo<ste, \rcrcr\r WARS1 Wonderstroom verrast alweer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19