Bier met een scheutje whiskey of port 18 WALC Wijken Bossenburgh en Paauwenburg Onderzoeken en inventarisaties, onder meer door studenten van de HZ, leerden het bestuur van de wijkraad Paauwenburg dat een zaamheid onder de veelal oudere bewoners veel voorkomt. Dat het failliete buurthuis Majoraat onder de naam De Burgerij een doorstart heeft gemaakt, is prachtig. Maar nu wil de wijkraad ook de mensen die er het meest behoefte aan hebben aan activiteiten laten deelnemen, zegt voorzitter Carla Ploegaert. „Het is niet makkelijk om de drempel te slechten. Veel mensen vinden het moeilijk om zelf actie te ondernemen en zelf ergens op af te stappen. We zoeken wegen om ie dereen in de wijk te bereiken", laat Ploegaert weten. De kerstmarkt van afgelopen zaterdag en vooral de op regelmatige tijdstippen gehouden 'praattafels' in de wijk kunnen mensen over de streep trekken. De praattafels worden volgend jaar elke laatste dinsdag van de maand gehouden, zodat ook de wijkagent vaak kan aanschuiven. In de tent waar de tafel staat, zijn ook vertegenwoordigers van de wijk raad, de gemeente, Woonservice l'Escaut, scholen en ondernemers te vinden. Samen weten die men sen vaak een oplossing te vinden of kunnen ze er in elk geval voor zor gen dat vragen bij de juiste instan ties terecht komen. Buddyproject Ook in Bossenburgh is de wijkver eniging al jaren bezig om de leef baarheid samen met vertegen woordigers van overheden en in stanties op te krikken. Ze probeert in het nieuwe plan ook wegen te vinden om de gezondheidsachter stand van een groot aantal bewo ners weg te werken, meldt voorzit ter Michel Pieters. „Mensen die met een verslaving of obesitas worste len, komen daar nooit zomaar vanaf. Er dreigt altijd een terugval. Ze moeten hun leven lang blijven vechten tegen de kwaal. Daarom willen wij een buddyproject opzet ten. Als mensen worden onder steund door iemand, individuele begeleiding uit de wijk krijgen, dan is de kans op permanente verbete ring stukken groter." In het wijkplan voor Bossen burgh komen ook de 'gewone' pro blemen als illegale afvalstort, open baar groen, verkeerssnelheid en parkeerruimte aan de orde. Bewo ners van Sandenburg droegen zelf We willen mensen betrekken bij sociale activiteiten al oplossingen aan voor overhan gend groen, parkeerdruk en toe gankelijkheid van de straat. De be lofte van de gemeente om voor de zomer met een inrichtingsplan op de proppen te komen, sluit aan op wat met het verenigingsbestuur is afgesproken, bevestigt Pieters. Imke en Alex proeven stout onder goedkeurende blikken van brouwer Aran Léon. foto lex de meester Alle bieren die liefhebbers zaterdag op het Winter bierfestival in en om de Graanbeurs op het Middelburgse Damplein konden proeven, waren top. Maar als organisator Koen Funk met het mes op de keel om de allerlekkerste wordt gevraagd, noemt hij de 'Black Block imperial stout bourbon barrel aged'. Omdat de uitbater van café De Vliegende Hollander trots is dat hij Aran Léon van brouwerij La Pirata uit Barcelona naar Middelburg heeft kunnen halen. Maar ook omdat het 'een fantastisch bier is, waar de passie voor brouwen vanaf spat'. „Het bier heeft een jaar in een bourbonvat gezeten voordat het is gebotteld. De wat zoete smaak van de Amerikaanse whiskey geeft het donkere bier hints van honing en koffie mee. Het is een stevig bier, maar smaakt toch zacht." Koen krijgt gelijk van de Vlissingse bier liefhebbers Imke en Alex. Imke Goedegebure is geporteerd van bieren die een poos in vaten van andere dranken zijn gelagerd. „Deze stout zat in een whiskeyvat, maar ook bieren die in een portvat hebben gelegen, zijn de moeite waard." Uitverkocht Het tweede Winterbierfestival was vrijdag en zaterdag stijf uit verkocht. Koen Funk durft dan ook wel te beloven dat volgend jaar een derde editie op de rol staat. Als het aan hem ligt, gaat er ook opnieuw een wijnfestival aan vooraf, net als een weekeinde gele den. „Tijdens het wijnfestival moet ik wat meer zitjes neer zet ten. Wijndrinkers zitten graag als ze een glas degusteren, bierdrin kers blijven staan." IN DE REGIO Kerstdiner Humanitas Digicafé Kerstzang Spreekuur MIJN DORP, MIJN STAD maandag 18 december 2017 WA Plannen in de maak voor leefbaarheid De wijkraad Paauwenburg en de wijkvereniging Bossenburgh werken druk aan nieuwe leef baarheidsplannen. Beide wijken presenteren hun ideeën tijdens hun nieuwjaarsrecepties eind volgende maand. René Hoonhorst Vlissingen - Michel Pieters, voorzitter Wijkvereniging Bossenburgh Bier dat een poos tot rust is ge komen in een whiskey- of port- vat, maakte bezoekers van het Middelburgse Winterbierfestival blij. René Hoonhorst Middelburg MIDDELBURG Humanitas organi seert vandaag een kerstdiner voor de Maatjes van Huma nitas Zeeland in Middelburg. Het diner wordt bereid door Ralph Wiess- ner van Brasserie BLVD in Vlissingen en Fred de Bruijne van de Drvkkery in Middelburg. Vrijwilli gers en deelnemers van het Maatjespro ject zijn vanavond vanaf 18.30 uur wel kom in het restau rant van de Klove niersdoelen. OOSTKAPELLE Stichting Welzijn Veere houdt mor gen in samenwer king met ZB Plan bureau een Digicafé in Oostkapelle. le dereen met vragen over de iPhone of iPad kan terecht in het kantoor aan de Schoolstraat 4. Van 14.00 tot 15.30 uur is het vrije inloop. Toegang is gratis. OOSTKAPELLE De jaarlijkse volks kerstzang in Oost kapelle wordt van avond weer gehou den. Er worden be kende kerstliederen gezongen en Brass band Crescendo, Grootkoor Soli Deo Gloria en muziek groep De G-sleutel verlenen hun mede werking aan de dienst. Belangstellenden zijn om 19.30 uur welkom in de Zi- onskerk in Oostka pelle. De toegang is gratis. MIDDELBURG Onder de naam Wijktijd kunnen in woners van Middel burg Zuid morgen op het spreekuur terecht met vragen, klachten, sugges ties of complimen ten over de wijk. Bij het spreekuur kunnen inwoners vragen stellen aan de wijkmanager en de wijkagent. Van 10.00 tot 11.30 uur kan iedereen te recht in het Palet. VEERE Scrooge liep niet rond op de Dickensmarkt in Veere; hoewel de bezoekers dol waren op koopjes zaten er weinig vrekken tussen. „Ik denk dat de marktkramers goede zaken hebben gedaan. Zaterdagmiddag hadden ze behoor lijk last van de regen, maar zondag was het perfect winter- marktweer", verklaarde de Veerse marktmeester Chris Koole. Maria (in het blauw) en Colette (in het groen) van ate lier De Schapekop verkopen in Dickenskledij 'vouwschapen', die behalve knuffel ook als nekrol, kussen of handmof kun nen dienen, foto lex de meester KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur: Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26,13.30- 14.30 uur: Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur: Seniorensoos met o.a. sjoelen en ge- zelschapspellen MIDDELBURG Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Ci nema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Middelburg 800'; Markt, 15.00-22.00 uur: Openstelling ijsbaan; Kloveniers doelen, 18.30 uur: Kerstdiner voor de 'Maatjes van Huma nitas' OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 16.15-17.00 uur: Kleuterdans; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuterdans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur: Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picass- oplein 120-126, 09.00 uur: Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot) ouder; Mercurius- weg 19,10.00-12.00 uur: Spreekuur So ciale cliëntenraad; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur: Kleuter- gym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night Vrouwenpolder Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur: Volksdansen. DICKENSMARKT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18