'G 13 VINCENT LUISTERT RADIO De familie Pos maakte een succesvan hun deelname aan Helemaal Het Einde! Vanavond blikkende proseccomakers terug. Hier alvast tips voorde gezinnen die in 2018 meedoen. Ik heb niet meer de behoefte om alles constant te delen en daar kritiek over te krijgen lazen Huis dit jaar helemaal van I glas' las ik op internet. Ik dacht: I mooi bericht van De Speld, maar ik zat op de site van het ANP. Misschien een testje met nepnieuws, of wij er in zouden trappen? Ik belde een fervent Glazen Huisfan. Die hoorde er niet van op. „Dat was helemaal niet van glas", zei ze. „Het had glazen ra men." „Ja, hé", zei ik, „die heb ik thuis ook, mar daarom woon ik nog niet in een Glazen Huis. Ben ik dan al die tijd voor het lapje en de gek gehouden, genept, gefopt!" „Rustig", zei de Glazen Huisfan, „je lijkt wel een hys terische Gordonkijker." Ik bond onmiddellijk in want als ik iets niet wil zijn, is het dat. Gordon trouwen? Ik kon me er al niets bij voorstellen en ik heb mezelf dan ook de moeite bespaard om ook maar één minuut naar zijn trouwshows te kijken. Ik vind het eigenlijk heel sterk dat hij geen 'ja' heeft gezegd. Buiten dat, wie zou er in godsnaam met Gordon willen trouwen? Het is allemaal ijdeltuiterig gedoe, die hele Gordon, een grote poppenkast. Alle media kunnen er weer dagen op draaien. Soms lijkt het wel alsof media anno 2017 alleen nog maar over andere media berichten, maar dat even terzijde. Dat Glazen Huis, waar vandaag weer drie deejays in worden opgesloten, dat had dus al die tijd alleen maar glazen ramen. Dat heb je met radio, je hoort het niet. Dit jaar, laat in terim 3FM-zendermanager Edwin Valent weten, is het Glazen Huis bijna helemaal van glas. Last Jedi scoort Commissie intimidatie Dromen najagen Nona (37): „Als je het in Neder land niet naar je zin hebt, wordt het in het buitenland niet be ter." Stephan (36): „Een vertrek naar een ver oord moet geen vlucht zijn. Je weet immers nooit wat je elders aantreft. Het wordt eerder moeilijker dan makkelijker." Nona: „30 graden op de bol is fijn, maar als je in de middle of nowhere niet kan pinnen, zit ik liever onder het vriespunt." Stephan: „In paniek zijn we nooit geraakt, want daar was nooit aanleiding voor." Nona: „We schrikken niet zo snel van dingen. Daar zijn we te positief en nuchter voor. En we hadden in Nederland een goede basis waarop we konden terug vallen. Ons uitgangspunt is al tijd geweest: ga ervoor, want je kan altijd terug." Voorbereiding Stephan: „We wisten nietwaar we terecht zouden komen. Het viel mee, RTL 4 had ons ook in de woestijn van Chili kunnen droppen. Ilona en ik zijn er blanco ingegaan. We wisten dat het Chili zou worden en dat we konden ondernemen met onze passie voorwijn." Ilona: „Toen we in Chili zo goed als niks aantroffen, moesten we lachen. Is dit een grap, dachten we. We zijn gelijk alles gaan re gelen, want er waren vooraf geen contacten gelegd. Het was een kwestie van: schouders er onder en de boel vol gas uitrol len. We stapten ook in het avon tuur omdat we er budget voor kregen en ons spaargeld niet wilden aanspreken. We blijven ondernemers. Het was echt niet alleen een wens om met onze kop op de buis te komen." Kinderen Ilona: „Onze zoons Björn (8) en Tygo (6) hebben de perfecte leeftijd voor zo'n avontuur. Wa ren ze jonger geweest, dan had- REALITYSHOW den ze meer zorg nodig gehad en hadden wij minder tijd ge had voor het uitrollen van het bedrijf. Als onze kinderen ouder waren geweest, zou een verblijf wellicht te saai voor ze zijn ge worden. We hadden ze op ou dere leeftijd ook niet uit hun omgeving gehaald. Onze boys, al blij met een ijsje, konden zichzelf prima vermaken." Stephan: „Advies dus aan onze opvolgers: doe het liever niet met tieners. Het is moeilijk om kinderen op te voeden als een crew meekijkt. Er zijn momen ten geweest dat we de boys soms wilden corrigeren maar dat niet deden als camera's draaiden. Dat deden we op een later moment, omdat opvoeden met privacy te maken heeft. En daar hebben ze recht op." Ilona: „Het is weinig pedago gisch als half Nederland op zo'n rommelig moment meekijkt. En niet leuk voor onze zoons. Dat waren lastige dilemma's." Reality Ilona: „Je hebt als Helemaal Het Einde!-deelnemer bijna 24 uur een camera in de buurt. Dat is wennen. Wij wisten: het pro gramma is geen overlevings- show als Expeditie Robinson. Het gaat er bij Helemaal Het Einde! niet om wie het langste in de rimboe op een emmer kan zit ten. We hadden geen drang om te laten zien hoe stoer of goed we zijn. Of om een ideaal leven te schetsen." Stephan: „Doe geen dingen die niet bij je passen en schilder de werkelijkheid niet mooier af. Als we een act hadden opge voerd, hadden kijkers dat ge merkt." Bekendheid Ilona: „De spotlights waren voor ons zeker geen doel." Stephan: „We zijn blij met de grote schare fans. Populariteit en zakelijke belangen gaan hand in hand." Ilona: „Wij zien op tv zijn als springplank. Een podium waar je vanafkan lazeren of omhoog kan springen. Wij hebben dat podium gepakt door hard te werken. En we zijn, aandacht of niet, geen spat veranderd." Stephan: „We werken nog steeds meer dan fulltime en hebben geleerd onze tijd flexi beler in te delen met kinderen." Ilona: „We nemen nog steeds geen blad voor de mond en kun nen met elkaar lachen. Dat blij ven we doen." Quote van de dag Ik luister er altijd graag naar, naar deze radiomarathon vanaf locatie, dit jaar vanuit Apeldoorn. Het maakt de zender tot een eenheid; iedereen is met hetzelfde bezig: geld ophalen. Dit jaar om ouders en kinde ren te herenigen. Nee, niet voor het bekosti gen van familiediners, maar voor families die door rampen of oorlogen uit elkaar zijn gescheurd. Ik hoop dat er wat meer mensen naar 3FM luisteren dan in de laatste maanden, want de luistercijfers zijn niet meer wat ze waren. Ik zet in ieder geval mijn radio aan, maar beloof mij dan één ding: heb het niet meer over Gordon. Dat geldt overigens voor alle media. maandag 18 december 2017 Glas FILM The Last Jedi, de achtste offi ciële film in de Star Wars-serie, heeft in de Ne derlandse bios copen 200.000 bezoekers ge trokken in vier dagen. Het is de bestbezochte titel op dit mo ment. Disney- film Coco loopt ook goed. #METOO De entertain mentsector in Amerika heeft een commissie opgericht die gaat strijden tegen seksuele intimidatie. KISS-voorman Gene Simmons wordt ook aan geklaagd: hij zou een radio presentatrice hebben be laagd. 4 Een vertrek moet geen vlucht zijn' Tom Tates In het RTL-programma He lemaal Het Einde! worden drie gezinnen gevolgd die hun leven in Nederland ach terlaten en een nieuw be staan opbouwen in een ander deel van de wereld. Afgelopen tv-seizoen ver trokken drie stellen en hun kinderen met een startbud get van 75.000 euro naar Chili. Vanavond maken de fami lies tijdens de uitzeniding bekend of ze in Chili blijven wonen of terugkeren naar Nederland. Naar welk land de nieuwe lichting avontu riers vertrekt, is nog geheim. Monica Geuze gaat van dagelijks naar wekelijks vloggen Ik zal me er niet meer over opwinden, er is al genoeg heisa om niks op de wereld. Reageren? vincent@persgroep.nl De Posjes: Stephan, Ilona en zoons Björn en Tygo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13