baJdiyMJzJiml EUWS 11 n iLLÜAIii INTERVIEW JOHN DE WOLF John de Wolf stopt als ambassadeur van werkloze 50-plussers. Hij kreeg geen contractverlenging en dat vindt de oud-profvoetballer buitengewoon jammer. „Dit is keihard nodig." LIS t'HH John de Wolf ontmoette behoorlijk wat scepsis toen hij in april 2016 werd aangesteld als ambassadeur ouderenwerkloosheid. „Er waren mensen die zich afvroegen of zo'n oud-voetballer nou moest opkomen voor werkloze 50-plussers", stelt hij. Maar al snel zag De Wolf de kente ring. „De belangrijkste winst is toch wel dat we aandacht hebben gege nereerd. Ik ben er met hart en ziel voor gegaan." „Kijk, voor een oudere werkloze die nog thuis op de bank zit, voelt het ongetwijfeld anders dan ik het ervaar. Ik kan wel roepen dat ik merk dat er iets is veranderd, maar als jij nog zoekende bent en telkens wordt afgewezen, dan kan ik begrij pen dat je het niet zo voelt. Toch voel ik die verandering wel degelijk. Ik kan na 21 maanden zeggen dat wij 50-plussers er weer bij horen." „Was het maar waar, dan was ik Magic Johnny geweest! Maar overal waar ik kwam, waren 50-plussers blij dat er eindelijk iemand was die het voor ze opnam. Dat voelde ik gewoon. En ik weet zeker dat ik ook wat aan de vooroordelen bij werkge vers heb kunnen doen. Die zijn vaak zelf 50-plus. Dan hield ik ze een spiegel voor. Of het niet een beetje krom was dat ze zelf geen leeftijds genoten aannamen. Nou, dat helpt, kan ik je verzekeren." „Ik heb schrijnende verhalen mee gemaakt. Veel 50-plussers schamen zich dat ze thuis zitten, niet alleen voor zichzelf, ook om de kinderen. Ik heb mensen gesproken die 's och tends met een broodpakketje de deur uit gaan, zodat de kinderen nog steeds denken dat ze nog een baan hebben. Je raakt meer dan alleen je DALING werk kwijt, het heeft ook effect op je huwelijk." „Blijf in jezelf geloven. Ik heb men sen gesproken die misschien wel duizend sollicitaties hebben gedaan. Dat is schrijnend, maar je moet in jezelf blijven geloven. Misschien lukt het bij die 1001ste keer wel. En je moet blijven investeren in jezelf, want stilzitten is achteruitgang, ook als je nu nog een baan hebt. Veel 50-plussers hebben gedacht: ik zit goed, ik maak mijn tijd wel vol hier. Dan kun je wel wijzen naar je werk gever als het anders loopt, maar de verantwoordelijkheid ligt als eerste bij jezelf. „Je moet jezelf blijven ontwikke len. En door te netwerken creëer je je eigen kans. Laat mensen weten dat jij op zoek bent. Zorg dat je aan tafel komt." „Zeker in het begin heb ik klotsende oksels gehad. Dan moest ik naar de Tweede Kamer en dan voelde het alsof ik een Champions League wedstrijd moest spelen. Maar het is belangrijk om bij jezelf, in je rol te blijven. Dan kun je ook de gunfactor krijgen." „Dat moet je hem vragen. Ik vind het jammer. Het is nog niet afgelopen. Ik hoop dat iedereen begrijpt dat er aandacht blijft. Dat is gewoon kei en keihard nodig." Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8 dagen vlieg-bus Rondreis Roemenië 8 dagen vlieg-bus Rondreis de verborgen schatten van Sicilië 11,13,16 of 18 dagen vlieg-bus Rondreis Zuid-Afrika 10 dagen vlieg-bus Rondreis Toscane, Rome en Sorrento 15 dagen vlieg-bus Rondreis Portugal compleet strand 11 dagen vlieg-bus Klassiek Griekenland maandag 18 december 2017 GO '50-plussers moeten in zichzelf blijven geloven' Laurens Kok Den Haag Wat heeft u bereikt? Niet iedere oudere werkloze heeft nu opeens een baan. Wat blijft u het meest bij? Bij de start van het actieplan was ruim 6 pro cent van de be roepsbevolking in de leeftijd van 45 tot 75 jaar werkloos. Inmid dels is dit door het gunstigere economische klimaat gedaald tot ongeveer 4 procent. De Wolf: „Dat is een stuk beter, maar zeker nog niet goed genoeg." Wat was uw belangrijkste bood schap? Vond u het moeilijk om ambassa deur te zijn? Nu stopt het. Waarom mag u niet door van de minister? John de Wolf hangt minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken een voetbalsjaaltje om met de tekst: 'De vijftigers van nu zijn de veertigers van tien iaar aeleden'. foto frank, ianrfn v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 v.a. slechts Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v..2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11