Groene Ster wil spetterend de winterstop in Reintjens met knaller richting zijn afscheid IpflilFÉ 13 Vader is kritisch, maar trots op zoon ixs&il&rs: tf zv stelden de rood-witten, maar kwa men ze steeds boven. Er werd van die drie ploegen gewonnen, al was het steeds maar met een klein ver schil. Schroevers: „Dat is dan ook weer een kracht van dit team: als we het heel moeilijk hebben, kun nen we op inzet er vaak toch nog twee punten uitslepen. En dat we er in deze 'loeigevaarlijke' competi tie al acht hebben, zegt ook weer niet helemaal niets." Dalto, de tegenstander van zater dag, staat met een vierde plaats kort achter TOP op de ranglijst. De voor malige Korfbal League-club kwam nog niet eerder op bezoek in Arne- muiden. ARIE SCHROEVERS „Onze supporters zijn fantastisch, daar staan we bekend om", geeft de routinier van Groene Ster aan. „Dat hoor je overal, door het hele land. Er wordt vaak tegen ons ge zegd dat wij het beste publiek, de mooiste zaal en de beste sfeer van Nederland hebben." Dat het kan spoken in Vlissin gen is inmiddels algemeen be kend. Zo werd onlangs tegen GZV Watergras een 1-4-achterstand omgebogen naar een 5-4-zege. „En in de beker speelden we in Baskensburg een hele goede wed strijd tegen koploper Hovocubo (verlies na strafschoppen)", haalt Bouzambou zich voor de geest. Ook vanavond kunnen de Zeeuwen een steuntje in de rug wel gebruiken. Een plek bij de be ste vier, en dus een plaats in de play-offs om de landstitel, is nog altijd het doel voor de nummer zes van de eredivisie. Om dat doel echt in zicht te houden, is een zege op nummer vier Veerhuys van groot belang. „Maar nog niet cruciaal", vindt Bouzambou. „Als we nu verliezen, is de vierde plaats zeker nog niet uit zicht", vervolgt hij. „Maar we wil len deze wedstrijd en ook de vol gende thuiswedstrijd gewoon graag winnen. We willen knal lend de winterstop in." In de tweede seizoenshelft moet het karwei dan vervolgens worden afgemaakt. „Wij komen altijd heel sterk uit de winter stop", weet Bouzambou. „Als we nu een goede basis leggen, hebben we in de tweede helft van het sei zoen een goede kans om die vierde plek veilig te stellen." Dan zal het vanavond wel beter moeten dan afgelopen vrijdag te gen Lebo. In Amsterdam verloor Groene Ster met 5-2. „We waren niet scherp, hadden niet de échte wil om te winnen. Het was een collectieve off-day." Want met een gebrek aan kwaliteit had die nederlaag volgens Bouzambou niets te maken. „Wij hebben een heel goede ploeg, kunnen ieder een verslaan." Het is niet de eerste keer dat Delta Sport een dergelijke grote wed strijd organiseert. Sinds intrek werd genomen in de Laco sporthal organiseert de vereniging regel matig evenementen van dit kali ber. Vorig jaar werd ook een lande lijke wedstrijd georganiseerd voor de turnbond KNGU. Reintjens was steeds één van de breinen achter de organisatie van die grote evenementen. Inmiddels staat hij al tien jaar aan het roer van de wedstrijdcommissie. Een mooi moment voor hem om af scheid te nemen. De organisator is betrokken ge raakt bij de turnsport door zijn dochter Romy, die ook al tien jaar turnt en inmiddels uitkomt in de tweede divisie bij de senioren. Af gelopen seizoen won zij nog brons op het onderdeel sprong tijdens de NK toestelfinale. Ook zijn vrouw Anita is nauw betrokken bij Delta Sport. Tot voor kort was zij penningmeester, ter wijl ze ook een grote bijdrage le verde aan het tot stand komen van de turnhal in Zierikzee. Zo is de hele familie Reintjens betrokken bij de club. Vader Rob, in het dagelijks leven bouwkundig uitvoerder, zorgt naast zijn drukke baan geheel vrijwillig voor de di verse organisaties. Met de komst van de nieuwe turnhal in augustus 2014 heeft hij samen met een wed- strijdcommissie van ongeveer tien personen een stevige groep neer gezet. „Het is na tien jaar tijd om het voorzitterschap over te dragen", aldus Reintjens. „Ik heb het altijd met plezier gedaan. Mijn drijfveer was om de kinderen hun sport te kunnen laten beoefenen en wed strijden te laten turnen." Daar naast had Reintjens ook de ambi tie om zijn vereniging bekendheid te geven. Zijn ervaring heeft hij doorgegeven aan zijn mede-com missieleden. Door zijn afscheid wordt het evenement van komend week einde één van zijn laatste grote klussen in zijn huidige functie bij Delta Sport. De wedstrijden van morgen en zondag beginnen in Zierikzee om 9.00 uur. De eerste dag eindigt om 19.30 uur. Op zon dag zijn de wedstrijden eerder klaar. Rond 17.00 uur eindigen de laatste turners hun proef. vrijdag 15 december 2017 van Schroevers Jorian Schroevers is de zoon van Arie Schroevers, die lang in TOP 1 speelde. „Van zijn vijftiende tot zijn veertigste, meen ik. Ik heb hem ook nog wel zien spelen. Ik herinner me dat hij met TOP tegen Swift speelde in De Voorborch. Toen was ik mis schien acht." Zijn vader is soms „best kritisch". Jorian: „Hij vindt dat ik af en toe wat scherper mag verdedigen. Hij was daar ook echt goed in en laat dan ook wel weten dat ik soms wat dichter op mijn tegenstander mag staan." Tegelijkertijd weet hij dat zijn vader trots is op hem en zijn team. „Hij is er trots op waar de vereniging staat. Hij heeft TOP mee helpen opbou wen van de laagste klasse in de provin cie naar de top van Nederland. Hij heeft aan de basis ge staan van de groei van de club." De zaalvoetballers van Groene Ster moeten nog twee keer knallen in de eredivisie en dan is het winterstop. Er staan nog twee belangrijke thuisduels op het programma, waarvan van avond de eerste tegen concur rent HV Veerhuys (21.30 uur). Hoessein Bouzambou ver trouwt erop dat de Vlissingers de punten in eigen huis hou den, zeker met de steun van het trouwe publiek. Daniel Vervelde Vlissingen Gymnastiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee organiseert dit weekeinde in het Laco Sport centrum de eerste regionale kwalificatiewedstrijd voor de di visie 3-4-5-6 en N3/JN4 en D-ni- veaus. Dat worden twee dagen strijd met vierhonderd turnsters. Maar ook één van de laatste kunstjes van Rob Reintjens. De voorzitter van de wedstrijdcom missie stopt na dit seizoen. Janny Vermeule Zierikzee Een decennium lang zorgde Rob Reintjens ervoor dat de door Delta Sport georgani seerde wedstrijden op rolle tjes verliepen. Na dit seizoen komt er een einde aan zijn tijd als voorzitter van de wed strijdcommissie van de gym nastiekvereniging uit Zierik zee. !=ïïriSSïïï«i5a' ﻣ:i 4 ■SSi meSSsliii' £i Hoessein Bouzambou op archiefbeeld, foto paul ten hacken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 98