■a De twee Oosterlanders die woensdag de levens van een vader en zoon redden, werden gisteren bedankt voor hun moed door de Schouwse burgemeester Rabelink. Water en storm kunnen waar dan ook altijd weer toeslaan zo'n anderhalve meter diep was. Boogert: „Ik heb zelf ook twee kindertjes en als je dan om hulp hoort roepen dan... Ik heb niet eens De auto van een 55-jarige man uit Nieuwerkerk en zijn 9-jarige zoon belandde woensdag rond 20.00 uur ondersteboven in de sloot aan de Molenweg in Oosterland. Inwoner Jantine Otte (32) reed langs het water en zag de auto lig gen. „Ik kwam van de stoplichten af en alle auto's reden gewoon door. Maar ik dacht, daar ligt toch een auto, dat klopt gewoon niet. Dus ik stopte en heb direct 112 gebeld." In tussen zwaaide ze voor hulp naar de eerste auto die tegemoet kwam. Daarin zat plaatsgenoot Jan Boogert (34). „Ze stond langs de weg te zwaaien en ik stopte", vertelt hij. „Toen hoorde ik dat kind vanuit de auto schreeuwen: 'Ik kan niet zwemmen'." Hij twijfelde geen se conde en rende naar het water, dat Ik heb zelf ook twee kindertjes en als je dan om hulp hoort roepen dan... nagedacht. Ik ben gelijk in het water gesprongen. Ik kon die auto een beetje op zijn kant duwen en trok de deur open. Ik haalde toen eerst die meneer eruit, die kon ook niet zwemmen. En ik heb toen die kleine jongen eruit gehaald. Die bracht ik als eerste naar de kant. Ik heb hem onder een dekentje ge legd bij mij in de auto." Enkele minuten later waren de hulpdiensten ter plaatse. Zij ont fermden zich over vader en zoon. De man is naar het zieken huis in Dirksland gebracht en is in middels weer thuis. Hij liep een breuk onderin zijn rug op. Het jon getje raakte niet gewond, maar is wel erg geschrokken van het onge luk. De moeder van het jongetje is enorm emotioneel en dankbaar, vertelt wijkagent Douwe de Vries. Ze zal de redders op een later mo ment nog persoonlijk bedanken. Wijkagent De Vries is ontzettend trots op de twee Oosterlanders. „Jullie zijn echte helden. Binnen ons korps en de bevolking van Schouwen-Duiveland wordt dat echt gezegd. Jullie hebben meer dere mensenleven gered. Als jullie er niet waren, dan waren er mis schien slachtoffers gevallen." De oorzaak van het ongeluk is overi gens nog niet bekend. Vermoede lijk werd de man onwel. Burgemeester Gerard Rabelink bedankte de twee met een grote bos bloemen en een boekje over Schouwen-Duiveland. „Ik wil jullie heel erg danken voor dit geweldige optreden", zei hij. „Dit komt niet zo vaak voor. Jullie hebben direct ge reageerd en dat is echt bijzonder. Ik heb ontzettend veel respect voor jullie daad en wil jullie bedanken voor jullie moed." It vrijdag 15 december 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND8 T Jan Boogert (I) en Jantine Otte met burge meester Gerard Rabelink. foto dirk-jan gjeltema Bas Bareman Oosterland -Jan Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 90