'Ze houden onvoorwaardelijk van me' 9 Meubelmaker Michiel Kwekkeboom (33) uit 's-Heer Hendrikskinderen plaatste een dubbele wand en dubbele deur in de schuur en zie: een geluidsdichte orgelkamer. Toen mijn vrouw en ik ons huis in 's-Heer Hendrikskinderen kochten, zat er al een dubbele schuur bij. Het eerste deel is een schuur zoals de meeste mensen die hebben. Fietsen, wasmachine, je kent het wel. Voor het tweede gedeelte hadden we geen bestemming. Tot ik zes jaar geleden op het idee kwam om er een speciale ruimte voor mijn passie van te maken. Al van kinds af aan ben ik fanatiek met muziek bezig. Ik ben begonnen met orgel spelen. Op mijn elfde kwam de piano in mijn leven. Dat vind ik het allermooiste instrument dat er is. Ik heb een tijdje wat minder gespeeld, maar toen ik begin twintig was, is de liefde weer opgebloeid. Repeteren deed ik eerst in de woonkamer. Nu is mijn vrouw Co- rien net als ik een echte muzieklief hebber, maar dat repeteren brengt toch wel erg veel geluid met zich mee. Ze was dan ook meteen enthousiast over het idee om het tweede gedeelte van de schuur om te bouwen. De verbouwing heb ik voor het grootste deel zelf gedaan. Omdat ik meubelmaker van be roep ben, ben ik gelukkig vrij handig met dit soort dingen. Ik heb een dub bele wand en dubbele deur geplaatst, waardoor de ruimte volledig geluids dicht is. Mijn buurman heeft me ge holpen met de aanleg van elektrici teit en verwarming. Mijn eerste pi ano kocht ik toen ik nog in Haarlem woonde. Daar heb ik voor mijn werk twee jaartjes doorgebracht. Ik ben begonnen met een elektrische piano, maar al snel kocht ik een akoestische. In het oude huis had ik nog geen aparte ruimte voor mijn muziek. Des te meer waardeer ik mijn eigen plekje. Per week ben ik al gauw een uurtje of acht in mijn 'hok' te vinden. Het is niet ruim, maar groot genoeg om mijn piano en orgel in kwijt te kunnen. Sinds een jaar heb ik samen Repeteren in de kamer bracht wel erg veel geluid met zich mee met een vriendin een muziekgezel schap: Duo Piacere. Zij speelt klarinet en ik uiteraard piano. Het genre is klassiek en dan met name de wat ro mantische klassieke muziek. Repete ren doen we vaak in mijn hok." Platenspeler „Een vrouw past natuurlijk niet hele maal bij een mancave, maar het is er nu eenmaal de ideale ruimte voor. Mijn eigen vrouw komt hier niet vaak. We maken regelmatig samen muziek, maar dan oefenen we in de woonkamer. Af en toe trek ik me te rug om naar muziek te luisteren. Er was gelukkig nog nét genoeg ruimte voor een platenspeler. Als ik naar muziek luister, is het toch vaak weer klassieke muziek. Toch ben ik vooral bezig met repe teren. Ik ben ook betrokken bij ver schillende muzikale initiatieven van mijn kerk, zoals een gospelkoor. De ruimte is voor mij perfect zoals hij nu is. Ja, ik ben er volmaakt gelukkig mee." THIELY PINO, PIP EN POLLY vrijdag 15 december 2017 Michiel Kwekkeboom is volmaakt gelukkig tus sen zijn elek trische orgel en piano. FOTOMARCELLE DAVIDSE Achter de dubbele deur Bas Dingenouts —Michiel Kwekkeboom Bij Thiely de Moor (58) uit Eindhoven is het nooit stil in huis, dankzij de grijze roodstaart Polly (14) en het edelpapegaaienkoppel Pino en Pip (beide 2). „Het bijzondere aan pa pegaaien is de interactie die je met ze hebt. 's Och tends vroeg klinkt het al: 'Goedemorgen, lekker ge slapen?' Daar krijg je met een goede zin van. Ik heb altijd een drukke baan gehad. Toen ik door ge zondheidsproblemen moest stoppen, dreigde ik in een zwart gat te vallen. Door mijn vogels voel ik me nooit alleen. Ze zor gen voor positiviteit en houden onvoorwaardelijk van mij. Als ze me zien, roepen en fluiten ze van: 'hé, daar is ze weer'. Twee tot drie keer per dag gaat de kooi open, zodat ze kunnen rondvlie gen. Gaan ze naar mij, dan vind ik dat leuk omdat ze uit vrije bewe ging komen. Blijven ze lie ver zitten, dan is het ook goed. Alle drie hebben ze zo hun karakter. Pip en Pino hebben ontzettend mooie veren en maken snel contact. Pino is een allemansvriend, terwijl zijn vrouwtje Pip zich meer op haar mannetje richt dan op de mens. Grijze rood staarten zijn eenkennig en klimmen niet zomaar op de arm. Het zijn wel grote praters. Kleuren vinden pape gaaien geweldig. De kleinkinderen komen vaak langs om met Lego te spelen en dan pakken de vogels ook bouwsteent jes op." —Nathalie Damen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53