V S Smoezelig karakter 66 fv 7 MAISON MARLOUS 4. Kip 5. Krokodil Aftekenen en bewegen Monteren en controleren Afronden en aflakken Van asbak tot zitzak -MUIlVVi VuiVAS P oppenwagentjes zijn niet alleen leuk om mee te spelen, ze fungeren ook als esthetisch verantwoorde opberg ruimte voor knuffels en ander speelgoed (en katten, maar door kom ik zo op). Een tweede poppenwagen kwam dan ook ineens met stip op één op mijn verlang lijstje te staan toen we hoor den dat we nog een meisje verwachtten. Nou ja, dat lieg ik: dat tweede wagentje kwam hoog op mijn verlanglijst te staan toen ik dit specifieke exemplaar tegenkwam in de kringloopwinkel. Hij is nogal bijzonder (onprak tisch ook - tenzij je een kat bent, maar hé, daar kom ik zo op!). Scherp Hij heeft geen handvat waarmee je hem kunt voortduwen en de metalen bevestiging waarmee het kapje aan de wieg zit is zo scherp dat hij compleet on geschikt is voor kinderhan den (of die van mij, want ik bezeer me nog aan een kus sen). Daarom liet ik hem staan, om daar vervolgens thuis alsnog spijt van te krijgen. Zoals u misschien al weet, hou ik er in zo'n geval één vuistregel op na: als dat Het kapje is ongeschikt voor mijn handen. Ik bezeer me nog aan een kussen spijtgevoel meer dan 72 uur aanhoudt, dan mag ik terug om het voorwerp alsnog op te halen, gesteld dat het er dan nog staat. Nu u op de hoogte bent van mijn talent om mezelf te bezeren, kunt u zich vast voorstellen dat dit precies de hoeveelheid spanning en sensatie is die ik in het alge meen aankan in dit leven. Enfin. WAT DOEN WE ERMEE? Het poppenwagentje stond er nog; ik was een gelukkige bofkont. De inhoud was van een wat smoezelig karakter, maar als je van kringloop spullen houdt, dan is dat een uitdaging. Geen drem pel. Ooghoek Bij thuiskomst appte ik een foto naar mijn moeder, met de vraag wanneer ze zin had om samen de bekleding van het ding te vervangen. Ondertussen zag ik in mijn ooghoek mijn kat Molly in het wagentje sprin gen om bovenop het smoe zelige matras en dito pop- pendekentje in slaap te val len. Om er tot op heden slechts nog uit te komen voor haar andere basale levensbehoeften. Ik mag niet klagen, want ik heb nu eindelijk die es thetisch verantwoorde slaapplek voor die kat (weet u nog?) En het scheelt enorm dat ik bij het stofzui gen op slechts één plek naar wolken kattenhaar op zoek hoef. Ik moet alleen oppassen dat ik mijn handen er niet aan openhaal. vrijdag 15 december 2017 €12,95, Fred H €10,95, Donkey Products 14 Plaats de deur met behulp van wigjes en teken de scharnieren ook op de deur af. Steek ook hier weer het hout weg. Schroef dan de scharnieren vast en en doe de scharnieren- pennen erin. Beweegt de deur moeiteloos? Zo nee: steek dan wat meer hout weg. Zo ja: draai dan ook de andere schroeven vast. De meerpuntsluiting is al gefreesd. Het is nu een kwestie van het deurbeslag monteren. Daarna bekijk je waar het slot precies in de sponning moet vallen. Steek ook hier het hout weg. Schroef de afdekplaat jes erop en controleer of de deur goed op slot gaat. Let op: als je glas aan het zetten bent, volg dan precies de instructies op. Kit de randen ook goed af met beglazingskit, liefst in de kleur van de verf. Vervolgens kun je de deur aflakken. We heb ben hem gegrond ge kocht, dus twee lakla- gen volstaan. De buiten kant doe je met lak op terpentine-, de binnen kant op waterbasis. M* Waarin Marlous eindelijk een esthetisch verant woorde slaapplek vindt voor Molly (die kat met ideeën). In poppenbedjes en -wagens kun je hordes knuffels verzamelen die anders los in huis rond slingeren. is geen sinecure, dus be kijk goed of de stof u aan spreekt. Of anders of de stof gemakkelijk kan wor den verwijderd of gewas sen. een kindje leert lopen. Zorg wel voor genoeg contra gewicht in het karretje, want anders gebeuren er ongelukken. Hebt u geen (kleinkinde ren (meer) in huis? Een fraai uitgevoerde poppen wagen kan ook gewoon een heel mooie blikvanger in huis zijn. U kunt er zelfs uw eigen pop of beer uit uw kinder tijd in tentoonstellen. Waarom niet? Poppenbedden en -wagens zijn ver krijgbaar bij de kringloop in alle vormen, maten en kleu ren en ook nog eens voor een habbekrats. De be kleding vervangen Houten poppenwa- gentjes zijn duurzamer dan hun plas tic varianten. Ze zijn ook een alternatief voor de loopkar, waarachter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51