Nog een open deur 6 INDE ETALAGE Je kan er nog zon bourgondische levensstijl op nahouden, in onze volksaard zit het gezegde 'het kan wel op al is het lekker' ingebakken. Die fles Malbec hoeft dus niet tot de bodem leeg. Dop erop! Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: een buitendeur afhangen 1. Snor 2. Olielamp 3. Personeel DE KLUSVROUW Tik'm eruit en schaaf 'm bij Googlen, tekenen en schroeven vrijdag 15 december 2017 7, Invotis Ons ben z uilig €12, Peleg design €15, Kikkerland In mijn kluscarrière heb ik al zoveel deuren afgehangen. Waar waren we gebleven met die achterdeur van een paar weken geleden? Die te smal bleek te zijn? Ik bestelde een nieuwe en vroeg mijn collega Julia weer om mij te helpen met afhangen. Vol spanning pakten we de nieuwe deur uit. Ja hoor! Hij paste. Maar wat moest ik met die oude? Die had een aparte maat, zeker niet stan daard. Ik dacht: een kleine finan ciële tegenvaller, dat hoort bij het ondernemerschap. Misschien kon ik een advertentie zetten op die ene website waar particu lieren van alles aan elkaar verkopen. Op een dag zou iemand toch precies die maat en draairichting hebben? Ja hoor! Ook dat ge schiedde. Een man kocht de achterdeur voor een mooi prijsje van me over. Dat scheelde weer wat in mijn negatieve marge op deze klus. Julia hielp me totdat de nieuwe deur erin hing en de rest kon ik al leen (glas zetten, afkitten en het deurbeslag plaat sen). En de klant was zo lief en begripvol over mijn ver keerde bestelling dat ze me uitnodigde voor het avondeten. Fouten maken is mense lijk. Wat een open deur. Haal de oude deur eruit. Tik de scharnier- pennen er vanonder uit of schroef de scharnie ren in hun geheel uit de sponning. Schaaf de nieuwe deur zo nodig bij. Evenveel van beide kanten. Zorg ervoor dat je de delen waar je hout gaat wegsteken voor ziet van een laag grond verf, ter bescherming. Let op: het aantal scharnieren en de plaats op de sponning hangen af van het gewicht van de deur. Raadpleeg internet hier voor. Teken de schar nieren af op de spon ning en steek het hout weg, zodat het schar nier er precies invalt. Schroef de scharnieren vast met de helft van de schroeven. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50