i 4 HEILIG HUISJE M Sandra en Richard van Luijk kochten twintig jaar geleden, toen ze gingen samenwonen, een monumentaal pand. Maar een nieuwe levensfase vroeg om een ander huis. Huizenpaspoort Dit hebben onze lezers allemaal in huis v Rin. uim 17 jaar woon den ze in Zierik- zee. Midden in het centrum in een pand waar alles aan verbouwd moest worden. Dat deden Sandra en Richard met veel liefde en plezier. Op den duur kwamen ze op een punt dat ze over wogen: nog meer verbouwen of op zoek naar een nieuwe uitdaging? Sandra: „Er waren inmiddels al weer dingen verouderd. En het Haven plein zou autovrij gemaakt worden. Dan werd het nog lastiger met parke ren in de buurt. We besloten daarom op zoek te gaan naar iets buiten Zierikzee." Ik vond de gevel niet uitnodigend. Ik ben gevallen voor de tuin In Schuddebeurs zag Richard hun huidige woning te koop staan. Sandra liep er niet direct warm voor. „Ik vond de voorkant niet uitnodigend. Te strakke gevel, dat grind, een dikke heg ervoor... En ik had niet zoveel met Schuddebeurs. Maar toen we binnenstapten en we de tuin zagen met de paarden in de wei er naast, was ik verkocht. Het bleek geen doorsnee huis en daar houden we van. Nu we er wonen zie ik die voorgevel niet eens meer." Sandra en Richard hadden mazzel dat het al lang te koop stond. Er was veel aan gedaan om het goed ver kocht te krijgen. Het was een kwestie van naar hun eigen smaak maken. Nu past het hen als een jas. Center Pares „In het begin had ik een Center Parcsgevoel. Die stenen van de muur, een soort van leefkuil met afstapje naar de woonkamer en de grote zwembadlamp uit de jaren 70. We dachten dat die er als eerste uit zou gaan, maar hij hoort bij dit huis. Ik heb hem zelfs als uitgangspunt ge bruikt om ook op andere plekken in huis ronde vormen terug te laten ko men." Hoe langer ze hier wonen, des te meer er een stijl ontstaat. Sandra SCHUDDEBEURS vrijdag 15 december 2017 l§p Zwembadlamp hoort Mariska den Hartog 44 —Sandra van Luijk De woning van Sandra en Richard staat aan de Hanen- weg in buurtschap Schuddebeurs op Schouwen-Duive- land. Ze kochten het huis in 2012 en trokken er in 2013 in. Architect Wim Kramer had het voor zichzelf ontwor pen en laten bouwen in 1979. Het vrijstaande huis telt drie slaapkamers en heeft een apart kantoorgedeelte met eigen ingang en keu kentje. De totale grondop- pervlakte is 1.100 m2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48