O CD LottoNL-Jumbo schorst Tolhoek om slaapmedicatie 12 ZEELANI Bakx mag eindelijk weer aan de bak Zes spelers Bru in regioselectie KORFBAL TOP ARNEMUIDEN Do korfballer van TOPArnemuiden is vooral een rebounder, maar kan meer dan alleen ballen afvangen. Na een week zonder wedstrijd, omdat het duel met NEC door de sneeuwval werd afge last, mag Istvan Bakx weer aan de bak met FC Oss. De Brabanders gaan vanavond in de Jupi- ler League in Doetinchem op bezoek bij De Graafschap. De drie Zeeuwen van FC Dordrecht - verdedi ger Julius Bliek, aanvaller Eren Yildizturan en trainer Gérard de Nooijer - staan voor een verre reis. In Leeuwarden is Cambuur de te genstander. Ook het Helmond Sport van trai ner Roy Hendriksen speelt op vreemd terrein. In Nijmegen wacht NEC. Augustiene Loof (FC Eindhoven) en Karim Bannani (Jong PSV) blijven allebei in de Lichtstad. Zij spelen tegen respectievelijk Go Ahead Eagles en Almere City FC. Swift Vorig seizoen was hij niet op z'n best en korf balde Jorian Schroevers (24) nog in TOP 3. In middels is hij een vaste keus in het eerste team, dat bovenin meedraait in de hoofdklasse B. Het is dit jaar snel gegaan met de lange Arnemuidenaar. „Het geeft wel aan hoe groot de concurrentie is bij TOP", zegt Schroevers. „Vorig sei zoen was ik echt even in minder goeden doen dan ervoor en dan nu. Waarom weet ik niet precies. Op het moment dat aan het begin van de competitie de knopen werden doorgehakt, was er geen plek in de selectie voor mij. Anderen waren op dat moment echt beter." Teruggeknokt Hoe anders is het nu. Schroevers heeft zich in 2017 sterk geprofileerd en speelt inmiddels wekelijks in het eerste team. „Vóór de zomer werd ik alweer bij het tweede gehaald. In die periode heb ik blijkbaar indruk gemaakt, want erna vond ik aan sluiting bij het eerste team. En sinds de belangrijke veldwedstrijd tegen Tweemaal Zes sta ik er echt in. Dat duel wonnen we, waardoor we aanhaakten bij de bovenste ploegen. Misschien mocht ik daarom wel blijven staan." Zuur voor de selectie was dat Remco Bezemer twee weken eer der, in de eerste speelronde van de veldcompetitie, zwaar geblesseerd raakte. Voor Schroevers was dat juist een kans. Hij werd vanaf de derde wedstrijd - eerst kreeg San- der Kloet de voorkeur - zijn vaste vervanger. De rebounder heeft sindsdien het vertrouwen gekregen van trainer Arco Goedkoop. „Mijn rol in het vak is duidelijk: ik ben 2 meter en moet de ballen onder de korf afvangen. Ik weet niet beter dan dat ik zo moet spelen. Al vanaf de C'tjes zetten coaches kleinere aanvallers bij mij. Die kunnen schieten, ik zorg voor de rebound." Maar Schroevers heeft wel meer in zijn mars, weet hij ook. Drie we ken geleden, uit tegen Sporting Delta, was hij de blikvanger. Hij scoorde in Dordrecht, voor ieder een onverwachts, zeven keer. „Zoiets kan gebeuren, omdat ik naast Dylan Gillissen sta. Hij is ook Sinds de belangrijke wedstrijd tegen Tweemaal Zes sta ik er echt in behoorlijk lang. Daardoor kunnen we wel eens van positie wisselen. Als hij én Demi Mondeel sterk ver dedigd worden, kunnen we in het vak ook voor mij kiezen. Bij Spor ting Delta pakte dat heel goed uit. Maar ik moet nu niet ineens gaan denken dat ik dit veel vaker kan doen. Zeven goals, dat is wel bijzon der. Een echte uitschieter." Niet goed genoeg Schroevers heeft nu tien duels ach tereen in het eerste gestaan. Daar van werden er acht gewonnen. Toch kan hij - én met hem de rest van TOP - niet geheel tevreden zijn. „In de zaal hebben we nu na vijf speelrondes acht punten. Daar zijn we zeker blij mee", zegt hij. „Maar ons spel is nog niet goed genoeg. We scoren minder dan andere teams. Waar Tempo, Dalto en DeetosSnel elke wedstrijd rond de dertig doelpunten maken, komen wij nauwelijks voorbij de 20. We hebben nu van de vier onderste vier ploegen gewonnen en van Tempo verloren. De komende weken moet blijken of die nederlaag tegen Tempo (34-23) een incident was of dat we echt niet mee kunnen ko men tegen de meer scorende teams." Met hard werken schopte TOP het overigens nog wel ver. Tegen achterverdedigende ploegen als Die Haghe, DSC en Sporting Delta wor- Dat is volgens de leiding van de wielerploeg tegen de huisregels in. Behalve Tolhoek werden ook Juan- José Lobato en Pascal Eenkhoorn om deze reden woensdag (twee da gen voor het einde van het trai ningskamp) naar huis gestuurd. „We hebben ze met opzet voor onbepaalde tijd geschorst", vertelt communicatiemanager Ard Bie- rens. „Dat geeft ons de tijd om eens rustig te kijken hoe we dit op gaan lossen. We moeten allemaal even afstand nemen van de emotie. Dat is in het belang van de wielersport, van Antwan, van de ploeg, van de sponsoren. Het is namelijk een erg vervelende zaak." Bierens noemt het ook vervelend om de drie renners voor het einde van het trainingskamp op het vlieg tuig te moeten zetten. „Maar het is nog vervelender dat we elkaar blijk baar niet kunnen vertrouwen. Ze ker in de wielerwereld liggen dit soort zaken erg gevoelig." Als de renners iets nodig hebben van een apotheker of een dokter moeten ze dat melden bij de ploeg- arts. Dat is in dit geval niet gebeurd. Bierens: „Dat is niet te bagatellise ren. Er is op dit gebied geen tussen weg, maar één harde lijn. Wat voor sanctie er volgt, is nog onduidelijk. Dat ze zaterdag alweer rijden, is de meest milde en ontslag de zwaarste maatregel." vrijdag 15 december 2017 PM VOETBAL 112 Overgangsklasser Swift hoort bij de meest scorende standaardteams van het Neder landse korfbal. De Middelburgse ploeg maakte er in de eerste vijf speelrondes van de zaalcompetitie liefst 152. Daar mee moet de equipe slechts één team voor zich dulden: eer steklasser Hee renveen (163). Istvan Bakx, hier namens FC Oss in actie tegen Almere City FC foto pro shots VOETBAL Na de selectie van Jong Zeeland is ook die van het Schouws elftal bekend voor het oefenduel van zaterdag 23 december. Eersteklasser Bruse Boys is met zes spelers hofleverancier. De selectie ziet er als volgt uit: Rudi van de Bijl, Koen van de Berge, Michel Maaskant, Jo- han Vroegindeweij, Marco Ketting, Yarick Dorst (allen Bruse Boys), Sven Heijboer, Rody Ver- mue, Jesse van de Linde, Mesoud Osmanie (allen MZC'11), Simon de Bruine, Robert de Bruine, Matthijs Verstrate (allen Duiveland), Delano Westerink (FC De Westhoek), Ray Kroon (Goes) en Dimitri Hooftman (Kethel Spaland). In de vierde divisie driebanden hiel den Jacobs Man nenmode 3 uit Kwadendamme en Reseda uit Sas van Gent elkaar in evenwicht: 4-4. John Jacobs en Jurgen Krottje (na een marathonzit ting) wonnen van Carlo van Dam en Jack Mannaert. Op de borden één en twee ging de winst voor Reseda naar Peter Baetsle en Hans de Witte, die Emile de Witte en Giel Menheere kansloos lieten. Yarick Dorst (Bruse Boys) scoort vanaf de stip tegen Oranje Wit. fotodirk-jangjeltema In de PZC van gisteren stond abusievelijk vermeld dat de vijfde editie van het zaalvoet balevenement voor vrouwen Ladies Futsal #14 wordt gehouden op 6 december. Dat was on juist. Het zaalvoetbaltoernooi vindt plaats op 6 januari in het Omnium in Goes. De Zeeuwse amateurclubs vliegen ook deze winter weer uit, maar waar naartoe precies? Wij brengen het bij de PZC graag - net als vorig jaar - letterlijk in kaart. Reacties (locatie, datum van vertrek en terugkeer) zijn meer dan welkom. Mailen kan naar sport@pzc.nl. Op de hoogte blijven van al het Zeeuwse sportnieuws? Kijk dan ook op pzc.nl/sport of volg ons op Twitter en like ons op Facebook. O a CO 2017 was 't jaar Roeland van Vliet Arnemuiden Jorian Schroevers Jorian Schroevers (TOP Arne muiden) in balbezit tegen Die Haghe. fotowendymarteijn Het trainingskamp in Girona duurde voor Antwan Tolhoek korter dan gehoopt. De Yerseke- naar is door de leiding van wie lerploeg LottoNL-Jumbo naar huis gestuurd en voor onbe paalde tijd geschorst na de vondst/gebruik van (niet-do- pinggerelateerde) slaapmedica tie. Mitchell Minnaard Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40