Busreizen Groot-Brittannië 3 Politieke tegenpolen PVV en Denk in de race voor raadsverkiezingen Moeizame zoektocht Kras.nl/busreizen Wilders met Rotterdamse secondanten Gonsalvez (I) en Hegedüs. fotos robin utrecht Fractievoorzitter Kuzu van Denk, met op de achtergrond Wilders. In de schaduw van de grootste moskee van Nederland zet niet alleen de PVV, maar ook rivaal Denk voet op Rotterdamse bodem. Denk- voorman Kuzu: „Natuurlijk hebben wij bewust voor dit moment gekozen." De grootste kemphanen uit de lan delijke politiek streken gisteren neer in het achtergestelde Rotter dam-Zuid. „Er moet een einde ko men aan de islamisering. Rotter dam moet weer van de Rotterdam mers worden", verkondigt Wilders. Zijn nieuwste aanwinst staat naast hemGéza Hegedüs, een oud-mili tair met Hongaarse roots, die zich PW-lijsttrekker in Rotterdam mag noemen. „Rotterdammers moeten weer veilig over straat kunnen. Deze megamoskee achter ons moet dicht", zegt hij volgens de partijlijn. Denk-voorman Tunahan Kuzu weet ook precies hoe het spelletje werkt. Vlak voor de komst van Wil ders komt hij met een groepje aan gelopen, met een Nederlandse vlag wapperend in de miezerregen: „Na tuurlijk hebben wij bewust voor dit moment gekozen. Elke keer als Wilders met zijn uitspraken zorgt voor polarisatie, angst en haat, sta ik tegenover hem, om hem te bestrij den op een democratische wijze." Tijdens de presentatie van Wilders staat hij strategisch achter hem, met de Essalam Moskee in de rug. Rotterdam, de stad waar wijlen Pim Fortuyn een populistische re volutie ontketende, heeft voor Wil ders een hoge symbolische waarde. Deze moskee moet dicht. Er moet een einde komen aan de islamisering Twee keer zag hij af van deelname aan de raadsverkiezingen. Maar het staakt-het-vuren is voorbij. Wil ders heeft de aanval geopend op Leefbaar Rotterdam, de nazaten van Fortuyn die voor de tweede keer de stad besturen. Wilders laat geen moment voorbijgaan zonder partijleider loost Eerdmans een plucheplakker zonder ruggengraat te noemen, zeker nadat er tóch een asielzoekerscentrum in Rotterdam werd gevestigd. Lijsttrekker Géza Hegedüs is in de Rotterdamse politiek een grote onbekende. Hij loopt in het nor male leven rond op kistjes, een le ger jas met Nederlands vlaggetje op de mouw en een grote witte hond. Voor de presentatie is hij flink door de wasstraat gehaald. Strak in pak, nette jas, sjaaltje. „Rotterdam moet weer van de Rotterdammers wor den", herhaalt hij Wilders. Hegedüs stond op een lijst met potentiële PVV-kandidaten die in de stad circuleerde, maar net als de rest toonde hij zich een meester in ontkenning. Het PVV-klasje hield zich voorbeeldig aan de zwijg plicht. „Ik heb helemaal niets met de PVV te maken", zei hij twee we ken geleden nog stellig. „Wilders? PVV-KANDIDATEN Nog nooit ontmoet." Wie Denk naar voren schuift in Rotterdam, is nog onbekend. Dat zal in ieder geval een grote concur rent worden voor Nida, de lokale 'op de islam geïnspireerde partij' van de charismatische voorman Nourdin el Ouali. Hij geeft toe in zijn nopjes te zijn met de komst van de PVV. „Dat zorgt voor een ver splintering op rechts. Nu de PVV meedoet aan de verkiezingen is de kans kleiner dat er een rechts-po- pulistisch stadsbestuur komt." In de moskee laten ze zich niet van de wijs brengen door Wilders. Directeur Jacob van der Blom houdt een bord met een afbeelding van het gebedshuis in zijn handen. Cadeautje voor de nieuwkomer. „We sturen het op naar de PVV zo dat ze het in hun kamer kunnen hangen", zegt Van der Blom. „Want al liggen onze standpunten ver uit elkaar, we willen hetzelfde: het be ste voor de stad." Hij vreest wel dat de PVV met zijn 'polarisatiepoli- tiek' tegenstellingen in de stad aan wakkert. „Maar Feyenoord-aan- voerder El Ahmadi wordt in de Kuip door 40.000 mensen toege juicht. Onze burgemeester is van Marokkaanse afkomst. Mensen zijn moe van die polarisatie. Achmed de gastarbeider en Bertus de havenar beider hebben identieke verhalen. De stad is de laatste jaren dichter bij elkaar gekomen en ik heb het volste vertrouwen dat dat doorzet." of bel 088-0885 886 Compleet verzorgd Tot €30 korting P-P- 4 dagen v.a, vrijdag 15 december 2017 GO De slag om Rotterdam Monica Beek Antti Liukku Rotterdam -Geert Wilders, PVV De PVV wil in 60 gemeenten meedoen aan de verkiezin gen in 2018, maar het vinden van de juiste kandidaten ver loopt moeizaam. De partij van Geert Wilders doet tot nog toe zeker mee in Rotterdam, Den Haag, Almere, Utrecht, Tholen en Terneuzen. Andere gemeenten die Wilders noemt, zijn Urk en de Twentse gemeenten Enschede, Almelo en Twenterand, maar hier is deelname nog niet bevestigd. Wilders heeft tot 27 decem ber de tijd om lokale afdelin gen aan te melden bij de Kiesraad. Voordeelreis Londen 4 dgn v.a. 149 Edinburgh, Glasgow Arran 6 dgn v.a. 359 Cotswolds 8 dgn v.a. 599 Romantic Highland Railway 7 dgn v.a. 669 Highlights Zuid-Engeland 9 dgn v.a. 749 Schotse Hooglanden 10 dgn v.a. 769 Eilandhoppen over de Hebriden 9 dgn v.a. 909 Inclusief reis per Comfort Class touringcar, verblijf in hotels, dagelijks ontbijt en veelal diner en excursies met Nederlands sprekende gids. lersoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskostenen Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3