Ift O Raad Veere steunt uitbreiding van The Wigwam in Domburg Korting op subsidie doet De Klepperhoeve pijn 7 Rens Reijnierse en Kris van Wezel staan op lijst 50Plus Vanaf volgend jaar ontvangt kinderboerderij De Klepperhoeve in Middelburg maandelijks 1.250 euro minder gemeentelijke subsidie. ,1 TILROE optiek Reijnierse, nu raadslid op eigen titel, is lijsttrekker. Hij stapte vo rige maand op omdat hij zich vervreemd voelde van de lande lijke PvdA, maar vooral betichtte hij de Vlissingse partij afdeling van 'roddel en achterklap'. Van Wezel staat tweede voor 5oPlus. Hij werd in september persoonlijk aansprakelijk gesteld voor het faillissement van de welzijnsstichting Droom, begin dit jaar. De schuldenlast in dat faillissement is inmiddels meer dan 60.000 euro. Curator Peter Buijs verwijt Van Wezel onbe hoorlijk bestuur omdat de boek houding verre van compleet is. Van Wezel zei recent op zijn beurt de voormalige accountant Hanco Matthijsse van de stich ting aan te klagen. Van Wezel en Matthijsse hebben al jaren een geschil over de boekhouding en de betaling van Matthijsses diensten. Tobias Meijers, oud-wethou der in Vlissingen voor de VVD en later raadslid voor de POV, staat ook op de soPlus-lijst. Op vallende namen zijn verder Ge rard de Jonge, secretaris van de stichting Majoraat in Paauwen- burg dat begin dit jaar eveneens failliet ging en Robert Boot, eer der raadslid in Borsele, Valke- nisse en Veere. Bestuursvoorzit ter van 50PIUS in Zeeland George Lernout is blij met de kieslijst in Vlissingen. „De kandidaten zijn zeer capabel en hebben een di verse achtergrond", meldt hij in een persbericht. Het is een koude en drui lerige ochtend, maar kinderboerderij De Klepperhoeve is gewoon open. „De dieren hebben geen boodschap aan wat voor dag het is. Die moeten gevoerd, verzorgd en hun verblijven moeten worden schoongemaakt", zegt beheerder Milly Kooger (38). Op dit tijdstip is er even geen bezoek, maar dat ligt voornamelijk aan het weer. „Er ko men hier op elk deel van de dag wel ouders of opa's en oma's met kleine kindjes even langs." De Klepperhoeve verwelkomt jaarlijks tussen de 40.000 en de 45.000 bezoekers van jong tot oud. Zij kunnen aan het Meiveld zo'n tweehonderd dieren komen bekij ken en knuffelen; dertig stuks grootvee zoals paarden, koeien, geiten, schapen, varkens en ezels en ook nog vogels, konijnen, ca via's, vissen en zelfs muizen. Drie betaalde krachten, gesteund door 28 vrijwilligers (het merendeel is kind) en stagiaires van diverse op leidingen, houden de boel draai end. Met heel veel plezier en toe wijding, maar door de gemeente lijke bezuiniging op de subsidie begint het water de medewerkers aardig aan de lippen te staan. In 2015 besloot Middelburg de jaarlijkse subsidie van 120.000 euro terug te brengen naar nul omdat het financieel steunen van een kinderboerderij geen wette lijke verplichting is. De medewer kers gingen meteen de barricaden op, omwonenden sloten zich hier bij aan en ook de politiek werd wakker. Uiteindelijk is besloten dat de korting gefaseerd terugge bracht zou worden tot een ton. „Een aanzienlijk verschil, maar als je elke cent nodig hebt, dan is elke bezuiniging te veel", zegt Eefje Ca- stel, voorzitter van het bestuur van stichting De Klepperhoeve. De bezuinigingen zijn nu al te voelen. Een trouwe medewerker een fulltime contract aanbieden, kon er al niet meer van af. De om heining van de boerderij moet ei genlijk helemaal vervangen wor den, maar daar is geen geld voor. Er is gekozen slechts de rotte stuk ken te repareren. Entree heffen, daar willen Kooger en Castel niet eens over peinzen. „Want dit is een uitje voor iedereen en moet het ook blijven." Bezuinigen op de dieren is ook absoluut geen optie. Kooger: „We doen geen consessies op het gebied van dierenwelzijn. En we gaan ook geen dieren weg- De Klepperhoeve is een uitje voor iedereen en moet dat ook blijven doen. Je kunt een boerderij niet la ten draaien op drie konijnen en twee kippen." De kinderboerderij doet al veel om zichzelf te bedrui pen. Zo is er de Club van Vijftig die nu 25 leden telt die elk jaar vijf tig euro doneren, je kunt een dier adopteren en spaarvarken Klep pertien op het erf spekken. Koo ger: „We zijn een horecadeel be gonnen, je kunt eieren kopen, in de vakantie gebruikmaken van het logeerhotel voor je konijn of cavia, we hebben een recyclestraat, hou den diverse feesten, we doen enorm veel om geld bijeen te sprokkelen." De Klepperhoeve hoopt nu dat er financiële steun komt van be drijven uit Middelburg. Castel: „Ze mogen dan hun naam hier groot aan het hek hangen, worden uitge breid vermeld op de website en misschien vernoemen we wel een stal naar hen." Bericht voor onze adverteerders DE PERSGROEP Het hotel gaat, als de raad in een la ter stadium definitief toestem ming geeft, van 32 naar 64 kamers. Daarnaast komt er een onder grondse parkeergarage waar alle gasten hun auto's kunnen zetten. Het voorplein, waar nu nog die au to's staan, wordt dan weer tuin. De voorstanders in de gemeen teraad zijn ervan overtuigd dat de plannen van de eigenaar, de fami lie Bimmel, ervoor zorgen dat er straks iets moois en goeds staat. Ze vinden dat een lokale ondernemer de kans moet krijgen te groeien en te voldoen aan de groeiende vraag van klanten naar meer kwaliteit. José de Buck (Dorpsbelangen en Toerisme Veere) vroeg wel aan het college om bij de aanleg van de kelder heel goed toezicht te hou den. Peter Holtring (PvdA/GL) vreest dat met zo'n groot hotel het bijzondere karakter van Domburg wordt aangetast. „We slachten de kip met de gouden eieren." Twee inwoners lieten tijdens de vergadering duidelijk weten dat ze tegen de uitbreiding van The Wig wam zijn. Wies Keune zei namens de Stichting Leefbaar Domburg dat het hotel te grootschalig wordt. „Zoiets past niet in Domburg." Ze stelde klip en klaar dat die hotelplannen ook niet overeenko men met het bestaande coalitie programma van de fracties van CDA, PvdA en SGP/CU. Als voorbeeld noemde ze het omzetten van bestaande woning bouw naar recreatieve bewoning. Ze vreest ook dat meer onderne mers hun bedrijf zo fors willen vergroten. Dan moet de gemeente ook ja zeggen en wordt volgens haar het karakter van Domburg nog verder aangetast. vrijdag 15 december 2017 Rens Reijnierse, tot een maand geleden nog raadslid voor de PvdA en oud-direc teur Kris van Wezel van de failliete stichting Droom lei den de kieslijst van 50Plus in Vlissingen. De partij doet op 21 maart voor het eerst mee aan de gemeenteraadsverkie zingen in Vlissingen. Claudia Sondervan Vlissingen WA Twee kippen zijn niet genoeg Sheila van Doorsselaer Milly Kooger is niet van zins te bezuinigen op dierenwelzijn, fotolex de meester - Milly Kooger, beheerder WALSTRAAT 81 VLISSINGEN WWW.TILROE.NL GESLOTEN VAN 22 DECEMBER TOT EN MET 6 JANUARI In verband met kerst en oud nieuw hanteren wij gewijzigde sluittijden voor het opgeven van advertenties en familieberichten. Kijk voor meer informatie op persgroep.nl of neem contact met ons op via advertising.pzc@persgroep.nl. NEDERLAND Een ruime meerderheid van de Veerse gemeenteraad ging gis teravond akkoord met de start van het proces voor uitbreiding van hotel The Wigwam in Dom burg. Alleen de fractie van PvdA/GroenLinks stemde tegen 'want het wordt te groot'. Emile Calon Domburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35