Slapen in de sfeer van de Oriënt Express II II 4 Sinke Transport moet ex-werknemer vergoeding betalen Sinke Tranport moet een vanwege de Kruiningse kerkrel ontslagen werknemer een schadevergoeding betalen. Negen rotjes in schoolkluisje Schapen op 80 km-weg Sinke Transport in Kruiningen moet een ex-medewerker een ver goeding van in totaal 25.699,95 euro betalen. De man was wegens een conflict over de rel binnen de Gere formeerde Gemeente op staande voet ontslagen. Daarbij werd de werknemer volgens de rechtbank in Middelburg 'gemolesteerd en mishandeld'. De kwestie is sterk verweven met de 'kerkrel' in Kruiningen, die draait om een conflict tussen de in middels opgestapte dominee Gerrit Bredeweg en oud-diaken Henk Jan sen. De oud-medewerker van Sinke Transport sympathiseerde met Jan sen. De directeuren van de Sinke Groep stonden achter de dominee en tolereerden het niet dat hun werknemer zich tegenover collega's negatief uitliet over Bredeweg. Alle verwijten die Sinke de ex- werknemer voor de voeten heeft geworpen (diefstal, schenden van geheimhouding en wissen compu terbestanden) zijn volgens de rech ter niet terecht. „Het ontslag gege ven bij de brief van 27 juli 2017 is volstrekt ongegrond", schrijft de rechtbank. Ondubbelzinnig Advocaat Arjan Klaassen consta teert dat de rechtbank zijn cliënt ondubbelzinnig in het gelijk heeft gesteld. De rechtbank heeft op ca merabeelden kunnen zien wat zich afspeelde tussen de werknemer en de werkgevers. Volgens de recht bank kan aan de hand van de beel den worden vastgesteld dat de twee directeuren van Sinke Transport op hardhandige wijze een bedrijfstele- foon afpakten. Daarbij werd hij te gen de muur gedrukt, bij de nek ge grepen en, zoals de rechtbank het omschrijft, 'naar de vloer gewerkt en gemolesteerd'. „Uiteindelijk kre gen ze de telefoon weer in handen. Vanaf dat moment zijn zij gestopt met het plegen van geweld. De De werkgevers hebben niet getoond het verwerpelijke van dat wangedrag in te zien, ook ter zitting niet werknemer heeft dat geweld slechts afgeweerd." De kantonrech ter stelt vast dat de werkgevers „niet hebben getoond het verwerpelijke van dat wangedrag in te zien, ook ter zitting niet." Volgens Klaassen blijkt uit het vonnis dat de beelden de rechter 'echt wat hebben gedaan'. Met alle beschuldigingen die door Sinke zijn aangevoerd maakt de rechter korte metten. Zo beschuldigde Sinke de werknemer van diefstal van 65 euro. „Sinke wist heel goed dat die beschuldiging onterecht was. Terwijl de werknemer zich onder voor hem moeilijk omstan digheden correct gedroeg en eerlijk meldde dat er nog een bedrag van 65 euro in de kas moest, heeft Sinke dat laatste aangegrepen om hem in de (ontslag)brief van 27 juli van diefstal te beschuldigen. Dit getuigt van kwade wil van Sinke jegens de werknemer", aldus de kantonrech ter. De raadsman van Sinke Tranport wenst geen commentaar te geven op de uitspraak. Op www.pzc.nl staat een link naar de volledige tekst van de uitspraak. De wagons komen op bestaande onderstellen maar worden wel op nieuw opgebouwd. „Het pro bleem met bestaande wagons is dat ze niet gebouwd zijn als wo ning.", zegt Harthoorn. Authentiek „De wagons zullen er authentiek uitzien", vervolgt Harthoorn. „Met de standaard ramen en deu ren en gangen langs de coupés. Ze Het probleem met bestaande wagons is dat ze niet gebouwd zijn als woning worden 26 meter lang en geschikt voor zes, acht of tien personen." Uit de tekeningen blijkt dat de va kantiegangers beschikken over alle comfort, zoals eigen slaapka mers, sanitair en een gezamenlijke zitruimte. „En iedere wagon heeft een eigen parkeerplek en een ei gen perron om buiten te zitten." Het plan voor Park de Remise ligt er al een paar jaar. „Dat het zo lang duurde ligt aan ons, we had den het te druk." Nu wordt er vaart gemaakt. De rails waar de wagons op komen te staan zijn al gekocht, deze winter wordt gesnoeid en de procedures voor alle vergunningen worden binnenkort opgestart. „En dan ho pen we in het seizoen 2019 te gaan draaien." nog naadloos bij een ander bedrijf van Harthoorn. Hij baat even ver derop een restaurant uit in een treinwagon. Het ontwerp voor de wagons is inmiddels klaar. „Het geeft een beetje het gevoel van de Oriënt Express in de jaren dertig sfeer", zegt Heeren. Hij springt op en to vert een doosje met een miniatuur oriënt express tevoorschijn. „Kijk, zoiets dus." Het terrein van Park de Re mise is nu nog een bosje met fruitbomen er in, naast het station van Hoedekenskerke. Dat gaat veranderen, verzekeren Marco Harthoorn en Peter Heeren van Infra netwerk uit Goes. Samen hebben ze in 2012 de lap grond ge kocht om het te ontwikkelen. Ze wilden er een bijzondere recrea- tieplek van maken. Ingrediënten „Alle ingrediënten zijn aanwezig", zeggen Harthoorn en Heeren. „De trein, het station, de Buffer en het ligt ver genoeg van het dorp om geen overlast te geven." Het ligt ver genoeg van het dorp om geen overlast te geven Het idee om mensen te laten overnachten in treinwagons was geboren en past bovendien ook 112 NIEUWS Gebroken ribben na ongeluk vrijdag 15 december 2017 Rechtbank: ontslag om kerkrel was onterecht Theo Giele Middelburg - Kantonrechter Middelburg -Marco Harthoorn Boven: Peter Heeren (I) en Marco Harthoorn hebben samen Park de Remise, net buiten Hoedekenskerke ontwikkeld. Onder: een schets van het park. Met de stoomtrein reizen naar Hoedekenskerke en daarna overnachten in een treinwagon? Dat kan in Park de Remise. Vol gend jaar start de bouw van dit bijzondere vakantieproject van Marco Harthoorn en Peter Hee ren. Melita Lanting Hoedekenskerke -Peter Heeren en Marco Harthoorn TERNEUZEN Tijdens een controle van de school- kluisjes op twee scholen in Terneuzen zijn vuurwerk en stanleymesjes gevonden. De schooldirecteur contro leerde samen met de poli tie twee scholen in Terneu zen. In een kluisje van een 14-jarige scholier lagen negen rotjes. Dit is legaal vuurwerk dat je met de jaarwisseling mag afste ken, maar je mag het niet op school bewaren. De scholier krijgt een Halt- straf. De ouders worden geïnformeerd. HULST Een stuk of 25 schapen zijn in de nacht van woensdag op donder dag losgebroken bij Hulst. De dieren liepen op de ro tonde van de Absdaalse- weg (N258). De politie kreeg rond middernacht een melding dat er scha pen op de weg zouden lopen. De agenten wisten niet waar de dieren van daan kwamen en wie de ei genaar was. Om ongeluk ken op de weg, waar een snelheidslimiet van 80 km/u geldt, te voorkomen hebben ze de schapen in de eerste de beste paar denweide gedreven in af wachting van hun eigenaar. Of die ze heeft opgehaald is niet bekend. MIDDELBURG De 32-jarige Middelburger die dinsdag ochtend betrokken was bij het ongeluk op de Sloe- weg, waarbij twee kinderen uit Nieuw-Namen omkwa men, heeft enkele gebro ken ribben opgelopen. Het politieonderzoek naar de oorzaak van het tragische ongeluk is nog in volle gang. De man reed rond 7.45 uur op de Sloeweg richting Westerscheldetun- nel toen een tegenligger op zijn weghelft kwam en ze frontaal botsten. In de auto zat een moeder met twee jonge kinderen die door onbekende oorzaak de middenberm over waren gereden. De jongen en het meisje overleefden het on geluk niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32