GrieooersDectie Langdurige stroomuitval treft Cadzand-Bad KOOPZONDAG 2 MAAN LEO oe* 1 17 DECEMBER HET MOMENT VAN 20I? Column Ik had griep. En met die griep ervoer ik een wonderbaarlijke versmalling van het universum. Een bed, de bank waar ik overdag onder een dekbed bivakkeerde, boek, laptop en telefoon. Ziedaar mijn wereld. Af en toe verscheen er iets nieuws: een kop soep, een parace- tamolstrip, een thermometer. Mijn man kwam langs om te kij ken of ik nog leefde, maar het ont brak mij aan de energie om hem uitgebreid te woord te staan. Na het afleveren van het zoveelste glas jus d'orange verdween hij weer. De wereld daarbuiten ging aan me voorbij. Vanaf de bank kon ik een strookje raam zien; de lucht, wat bomen, de rand van een dak. Langzaam zag ik de lucht grijs en de bomen wit worden. Kleine vlokjes, grote vlokken en twee da gen later regen. Het dak verdween onder een deken en kwam later weer tevoorschijn. Het scheen code rood te zijn. Ik kon me er geen voorstelling van maken. Oké, mijn neusvleugels kleurden rood door al het gesnotter en in mijn si nussen stormde het. Op het nieuws zag ik mensen bibberend op stations staan en auto's gedeukt in de berm liggen. Ze leken van een andere planeet te komen. Bin nen mijn gezichtsveld veranderde weinig. Als ik probeerde te lezen dans ten de letters voor mijn ogen. Bij het kijken van tv-series viel ik in slaap. Ik ontdekte dat dat bij som mige series niet zo erg is. In een vlaag van jeugdsentiment zette ik Star Trek: Voyager op. Omdat elke aflevering min of meer hetzelfde stramien volgt leek ik weinig te missen als ik een uur kwijt was. Het enige nadeel: mijn koortsdro men werden bevolkt door Borg en Talaxians. Vandaag ging ik voor het eerst weer naar buiten. De wereld was hard, koud en luid. De wind sneed door mijn jas, ik gleed bijna uit in de grijze sneeuwrestanten, een toeterende auto deed me schrik ken. Verlangend dacht ik terug aan mijn griepuniversum. Mijn koortsdromen werden bevolkt door Borg en Talaxians DESTELLING Vandaag: Smartphone moet uit in de klas Reageer op pzc.nl Oneens Toos Henk Paul Kusters relationeel niet ECHT. MAAR WE HEEBEN NO® 2 WEKEN., Kernreactor Doel 3 langer dicht 18 nummers Blof in de Top 2000 Nieuwe Zeeuwse nachtvlinderatlas MIDDELBURG Popkoor X-Stream en niet Extreme Terwijl de brandweer van Cadzand en Oostburg druk bezig was een noodaggregaat aan te sluiten, gin gen winkeliers in de galerij aan de Boulevard De Wielingen collectief dicht. Mark Labrujére van delicates- senwinkel Delica Licious zat bij een kaarsje. „Het is even afwachten", hield hij het kalm. „Als alles van avond weer in orde is, is het wel te overzien. Gelukkig zijn er genoeg collega's en vrienden bij wie ik spullen in de koeling of diepvries kan plaatsen." Reserveringen Het Strandhotel, verlicht met kaar sen en looplampen, moest alle vijf endertig reserveringen voor de lunch schrappen en de gasten naar huis sturen. „Voor vanavond staan er nog 75 voor een diner of een overnachting op de lijst", vertelde eigenaar Bart Gorthmanns. „We hebben nog geen idee hoe we dit oplossen. Een deel van onze voor raad hebben we naar restaurant AIRrepublic aan de nieuwe jacht haven gebracht. Door een paar om leggingen was daar al vrij snel weer elektriciteit. Verder staat er een koelwagen buiten van een leveran cier." Het transformatorhuis aan de Kievitenlaan had een aantal maan den geleden al twee keer 's nachts een storing, weet Gorthmanns. Hij richt zijn pijlen op netwerkbeheer der Enduris. „Dan moet daar toch een lichtje gaan branden. Wij moe ten al bij het verleggen van één ka bel aan alle mogelijke eisen vol doen. Cadzand-Bad groeit, je mag Als alles vanavond weer in orde is, is het wel te overzien Cadzand-Bad groeit, je mag dan toch verwachten dat de stroomvoorziening daarop wordt aangepast dan toch verwachten dat de stroomvoorziening daarop wordt aangepast. Wij gaan voor een nood voorziening zorgen, als dit nog eens gebeurt." De brand in het transformator huis ontstond rond 11.35 uur. Het vuur was snel onder controle. Het overgrote deel van de 728 getroffen adressen in Cadzand-Bad had tegen half twee weer stroom, op 127 adressen na. Die zouden om 18.00 uur elektriciteit hebben, maar in de loop van de middag bleek een extra noodaggregaat nodig. Even na half tien gisteravond was de stroom voorziening volledig hersteld. VAN 13.00 TOT 17.00 UUR vrijdag 15 december 2017 Gisteren: Ik word vrolijk van kerstliedjes 592 stemmen Eens DEN HAAG De kernreactor Doel 3 blijft dicht tot 15 april. Dat is langer dan de bedoe ling was. De reactor lag al stil voor onderhoud. Dat schrijft staatssecre taris Stientje van Veldho ven (Infrastructuur) aan de Tweede Kamer. De verlengde sluiting is nodig omdat het beton van een bijgebouw - waarin hulpsystemen staan - niet meer voldoet aan de eisen en moet worden versterkt. ZEELAND 8 MIDDELBURG Blof is opnieuw Neder lands hofleverancier in de Top 2000. De Zeeuwse band staat met 18 nummers in de lijst. Dat is één meer dan vorig jaar. Zoutelande is in elk geval nieuw in de lijst. Vorig jaar was Liefs uit Londen het hoogst genoteerde nummer, op de 298e plaats. De volle dige lijst voor dit jaar wordt op 19 december bekend. Bohemian Rhap sody staat wederom bo venaan. VLISSINGEN Vandaag verschijnt 'Nachtvlinders in Zee land', het achtste deel van de boekenreeks Fauna Zeelandica. Het boek behandelt de ruim zeshonderd nachtvlin ders die in de provincie voorkomen. Het boek is een co-productie van de Vlinder- en Libellenwerk- groep Zeeland en stich ting Het Zeeuwse Land schap. Het boek is het resultaat van jarenlang onderzoek door enkele honderden vrijwilligers. In het artikel over koren die oefenen voor kerst optredens, in de krant van gisteren, is een foutje geslopen. Het Middelburgse popkoor dat wordt aangehaald heet niet Popkoor Ex treme, maar Popkoor X- Stream. De bijbeho rende website is pop- koorx-stream.nl. m Desi Skacokova en Leni Basista van het Strandhotel checken met het lampje van een telefoon de lijst van bezoekers, foto boaztimmermans Brand in een transformatorsta tion aan de Kievitenlaan in Cad- zand-Bad heeft gisteren veel on dernemers in problemen ge bracht. Wilma Valk Cadzand-Bad -Mark Labrujére, Delica Licious -Bart Gorthmanns, eigenaar Strandhotel GOES, WINKELHART VAN ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2