Michael van Gerwen voelt de druk als favoriet voor WK-titel 25 Martin is boos op Froome Schippers geridderd Van Gerwen begint met simpele zege Ik wil gewoon weer laten zien dat ik de beste darter ben Eens in de twee jaar een WK winnen. Dat vindt Michael van Gerwen (28) een realistische doelstelling. „Ik heb bewezen dat ik goed met druk om kan gaan." UITSLAGEN Michael van Gerwen had een paar maanden geleden even een wat mindere periode. Won eens een paar toernooien niet en moest ook af en toe overslaan vanwege eerst een rug- en toen een voetblessure. Her en der werd getwijfeld of de dominantie van 'Mighty Mike' in de dartssport nog wel lang zou aanhouden. „Scorebordjournalis- tiek", noemt de Vlijmenaar het. „Maar ik heb het natuurlijk wel over mezelf afgeroepen door zo veel te winnen." In 2016 stond er geen maat op Van Gerwen. „Daarom voelde ik behoorlijk veel druk bij het vorige WK, aan het eind van dat jaar. Stel dat ik toen niet had gewonnen. Nu is er ook wel druk, want ik wil gewoon weer laten zien dat ik nog steeds de beste darter ben. Dat kan eigenlijk alleen op een WK. Dat is zo'n apart toernooi, niet te be schrijven." Realistisch Van Gerwen is realistisch over het WK. „Ik weet ook wel dat ik niet vijftien jaar achter elkaar alles ga winnen. Daar is het niveau te hoog voor. En zit alles veel te dicht op elkaar. Het is millimeterwerk. Ik denk wel dat ik de komende tien jaar één keer in de twee jaar het WK moet kunnen winnen. Dat is mijn doel, dat eis ik van mezelf." Als zijn lichaam maar niet te veel kuren gaat vertonen. „Mijn linkervoet is altijd zwak geweest, die is van suiker. Ik heb er een keer EERSTE HORDE een mri-scan van laten maken, maar ze zagen niks." Ook zijn rug bezorgt hem weieens last. „Met de bouw van ons nieuwe huis ben ik er doorheen gegaan. Je rug wordt bij het darten natuurlijk toch be hoorlijk belast. Hoe je staat, dat is niet bevorderlijk. En ik ben ook niet de smalste. Maar ik heb de juiste mensen gevonden die er af en toe naar kijken, onder meer arts Paul Cuppen. Die is gespeciali seerd in dat soort nek- en rug klachten en combineert zaken uit diverse medische disciplines." Bij het terugkijken van beelden ziet Van Gerwen dat zijn worp de afgelopen jaren wat veranderd is. „Vroeger had ik mijn pink om hoog. Dat was er zo ingeslopen. Laatst probeerde ik het weer eens, maar dat voelde zo raar. Zo heb ik ook heel lang met mijn mond een happende beweging gemaakt, daarna stond ik weer met mijn horloge te schudden en de laatste tijd trek ik continu mijn sok om hoog. Die tikken, dat gaat vanzelf. Bij tennissers zie je het ook vaak. Kijk naar Nadal." Concurrenten De concurrenten op dit WK? Het blijft volgens hem nog bij het oude. Gary Anderson, Peter Wright, Adrian Lewis...en mis schien nog Raymond van Barne- veld en Phil Taylor. „Dat zijn de jongens die het mij moeilijk kun nen maken als ze een hele goede dag hebben." Maar Van Gerwen weet: „Ik heb bewezen dat ik goed met druk kan omgaan." De Noord-Ier Daryl Gurney? „Daar zijn er nog 30,40 van." Rob Cross? „Hij komt nog wat ervaring tekort, maar is een fantastische darter." Mensur Suljovic dan? „Heeft een goed jaar gehad, maar kan hij het ook drie weken achter elkaar? Dat is een ander verhaal. Je moet kloten van goud hebben. Zo simpel is het." Het speelschema van het WK biedt Van Gerwen de gelegenheid om met Kerstmis thuis te zijn. „De dag na mijn eersterondepartij vlie gen we al weer terug naar Neder land. Er zit zoveel tijd tussen. In het verleden was dat anders. Zat ik op kerstavond samen met Vincent van de Voort in Londen, waar alles uitgestorven was. Konden we nog net ergens een kop soep en een cheeseburger krijgen. Toen keken we elkaar wel aan van 'zie ons hier nou zitten'. „Maar ik geef toch niet zo heel veel om dat hele kerstge beuren." Hij heeft wel wat meer met het vieren van oud en nieuw. Dat schiet er - als het goed is - dit keer bij in. „De finale is op 1 ja nuari. Ik ga er vanuit dat ik er dan nog in zit. Dus dan wordt het 2 over 12 en, hop, oogjes op slot." vrijdag 15 december 2017 WIELRENNEN De Duitse wielrenner Tony Martin heeft hard uitgehaald naar zijn op doping betrapte col lega Chris Froome, die vooralsnog niet wordt be straft. „Ik ben woedend. Hier wordt duidelijk met twee maten gemeten. An dere sporters worden met een buitenspel gezet na een positieve test. Hij mag uitleg geven, schandalig." Froome bleek dit jaar tij dens de Vuelta, die hij won, positief op salbutamol. Dat is een geneesmiddel tegen astma. De Brit heeft toe stemming om het middel te gebruiken, maar volgens de UCI heeft hij de toegestane waarde overschreden en moet hij dat nu uitleggen. ATLETIEK Dafne Schip pers (foto) is gisteren tij dens het Atletiekgala in Utrecht koninklijk onder scheiden. De Utrechtse at lete ontving de onderschei ding Ridder in de Orde van Oranje Nassau uit handen van Bruno Bruins, de minis ter voor Medische Zorg en Sport. „Jouw verhaal zou zó een musical kunnen zijn. Je bent een voorbeeld voor alle kinderen in Nederland", zei Bruins tegen Schippers die eerder op de avond al was uitgeroepen tot atlete van het jaar. ZWEMMEN Kopenhagen EK Kortebaan Finales. Mannen. 200 m vrij: 1. Rapsys (Lit) 1.40,85,2. Krasnych (Rus) 1.42,22, Scott (GBr) 1,43,07); 5 Stolk 1.44,03. 200 m school: 1. Prigoda (Rus) 2.01,11, Koch (Dui) 2.01,52, Dorinov (Rus) 2.01,85,4. Kamminga 2.02,46. 400 m wissel: 1. Bernek (Hon) 3.59,47, 2. Heintz (Dui) 4.03,16,3. Gyurta (Hon) 4.06,33. Vrouwen. 50 m school: 1. Meilutyte (Lit) 29,36, 2. Laukkanen (Fin) 29,54,3. Hansson (Zwe) 29,77. 50 m vlinder: 1. Kromowidjojo 24,78, 2. Beckmann (Den) 25,16,3. De Waard 25,46. 100 m rug: 1. Hosszu (Hon) 55,66, 2. Toussaint 56,21,3. Kameneva (Rus) 57,01. 800 m vrij: 1. Kohier 8.10,65,2. Kapas (Hon) 8.11,13,3. Quadrella (Ita) 8.16,53. Gemengd. 4x50 m wissel: 1. Ne derland (Toussaint, Kamminga, Ver linden, Kromowidjojo) 1.37,71,2. Wit- Rusland 1.37,74,3. Frankrijk 1.37,75. Je moet kloten van goud hebben, simpel' Pim Bijl en Max van der Put Londen Michael van Gerwen: „Het WK is zo'n apart toernooi, niet te be schrijven." FOTO LAURENS LUSTIG Michael van Gerwen heeft de tweede ronde bereikt op de WK darts in Londen. De titel verdediger uit Vlijmen was in de eerste ronde te sterk voor zijn landgenoot Christian Kist en won met 3-1 in sets. Van Gerwen was de eerste top- speler die zijn opwachting maakte in Alexandra Palace. Hij begon zijn jacht op een derde wereldtitel meteen met 180. Desondanks was de dar ter uit Mariënberg dichtbij een finish van 164 in de eerste leg. Hij miste echter. Ook een fi nish van 161 gooide Kist in de volgende leg niet uit, waarna Van Gerwen liet zien geen moeite te hebben met 141 en de eerste set pakte. Van Ger wen pakte ook de tweede set, maar Kist gaf zich niet gewon nen en kwam terug tot 2-1. Met 3-0 in legs liet de Bra bander in de vierde set echter zien wie de regerend kampi oen is. —Michael van Gerwen (28)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25