rAX NAAK MENSEN MET INTERNET GA NAAR Kromowidjojo sluit EK-dag af met twee gouden medailles 1 24 Meer nog dan het resultaat, was het vertoonde spel van Feyenoord een reden voor aanhangers van de club om ongerust te zijn. Tegen Heeren veen werd woensdag pijnlijk dui delijk dat de Rotterdammers niet zomaar de weg naar boven weer hebben ingeslagen. Wie het tegen Feyenoord compact weet te hou den, heeft gewoon een zeer reële kans op succes. In en rond de Kuip, bij de fana tieke achterban, was de boodschap duidelijk. Er moet iets veranderen. Daar zit wel iets in, want na drie overwinningen op een rij leek Fey enoord woensdagavond in de Kuip toch weer akelig veel op de worste lende ploeg die het al te vaak was dit seizoen. Overhoop Maar wat moet er anders? Trainer Giovanni van Bronckhorst, qua ka rakter toch al niet iemand die de boel eens even helemaal overhoop gooit, had waarschijnlijk gehoopt tot de winterstop de punten te pak ken en dan in januari min of meer een nieuwe start te kunnen maken. Met vijf nu nog geblesseerde verde- 9^4 •O L' 1 I mm HMRs&Rgi De vraag is of Feyenoord alweer bereid is om te investeren digers weer aan boord in de Kuip. Het probleem is echter dat dit Fey enoord, om wedstrijden te kunnen winnen, wel heel erg afhankelijk is van Nicolai Jorgensen en Steven Berghuis. Bovendien is de defensie allesbehalve een onneembare ves ting wat ertoe leidt dat Feyenoord vrijwel wekelijks minimaal twee treffers of zelfs meer nodig heeft om drie punten te kunnen pakken. Van Bronckhorst heeft op dit mo ment slechts een volwaardige se lectie van veertien spelers tot zijn beschikking. Als de trainer links naast zich naar de reservebank keek, ziet hij drie spelers die hij eventueel ook in de basiself had kunnen posteren: Kenneth Ver meer, Jens Toornstra en Jean-Paul Boëtius. De rest van zijn wisselgeld is of piepjong (Justin Bijlow, Emil Hans- son, Lutsharel Geertruida) of er is al geruime tijd duidelijk dat ze niet serieus in beeld zijn als basiskracht (Michiel Kramer, Bilal Basacikoglu en inmiddels ook Kevin Diks). Boëtius en Toornstra speelden aanvankelijk veel dit seizoen. En aan de Rotterdamse tekentafel wa ren dat uitgerekend twee spelers die hun doelpunten moesten gaan meepikken. Maar beide spelers hebben het 'al even niet'. Cruciale rol Toornstra was vorig seizoen goed voor 14 goals en 9 assists, hij speelde een cruciale rol in de succesvolle race om de landstitel. Feyenoord zal er alles aan doen om hem na de winterstop met een goed gevoel op het veld te hebben staan. Toornstra zou het gebrek aan combinerend vermogen in de ploeg met doel punten kunnen oplossen. Maar met zijn loopacties kan hij ook een de fensieve organisatie van een laag vlieger in de eredivisie uit elkaar trekken: de voorspelbaarheid zou een beetje verdwijnen. De transfermarkt op dan maar? De club investeert graag in spelers die in de eredivisie opvallen. Deroy Duarte van Sparta, hoe jong en on ervaren ook, heeft de diepgang waar het bij Feyenoord aan ont breekt. Zakaria Labyad heeft juist weer de creativiteit. De vraag is of beiden betaalbaar zijn. En de vraag is ook, als dat zo is, of de club alweer flink wenst te investeren. tweakers Kromowidjojo was als topfavo riete de finale van de 50 meter vlinderslag ingegaan, zeker na de verrassende uitschakeling van ti telverdedigster Sarah Sjöström. Ze ging er als een speer vandoor en de Deense Emilie Beckmann kon niet meer langszij komen. 'Kromo' tikte aan in 24,78, voor Beckmann in 25,16. Daarachter veroverde Maaike de Waard met 25,24 haar eerste individuele medaille op een groot toernooi. Tien minuten later moest het boegbeeld van het Nederlandse zwemmen opnieuw aan de bak. In de finale van de gemengde esta fette lag Nederland met Kira Toussaint ver achter op Wit-Rus- land, Frankrijk en Duitsland, waar mannen waren gestart. Na Arno Kamminga en Joeri Verlinden, kwam Kromowidjojo in het bad en lagen de zes estafettes ineens naast elkaar. Het eindschot van de Neder landse was het beste. Zij tikte aan in een nationaal record van 1.37,71 en bleef Wit-Rusland drie hon derdsten en Frankrijk vier hon derdsten van een seconde voor. Toussaint had eerder in een nieuw Nederlands record zilver veroverd op de 100 meter rugslag. Ze moest met haar tijd van 56,21 alleen de Hongaarse Katinka Hosszü (55,66) voorlaten. vrijdag 15 december 2017 PC Feyenoord lijkt gevangen Giovanni van Bronckhorst noemde het gelijkspel tegen Heerenveen 'één van de minste duels dit seizoen'. Feyenoord zoekt en zoekt. Iets anders doen lijkt een vereiste. Maar er zijn weinig wapens. Mikos Gouka Rotterdam aïïs«KiBi A Jens Toornstra in een symbo lische pose als Feyenoorder: be kneld tussen twee tegenstan ders van Heerenveen. foto pim ras MENSEN ZONDER INTERNET DIE ZIOH VOORNEMEN OM STRAKS IN 2018 MEER UP TO DATE TE ZIJN FAX NAAR As 020-204 2001 KOPENHAGEN Twee keer in tien minuten tijd veroverde Ra- nomi Kromowidjojo goud op een drukke zwemavond. De 27- jarige zwemster schreef voor het eerst de Europese titel op de 50 meter vlinderslag bij op haar toch al imposante erelijst. Nog geen tien minuten later bezorgde ze Nederland als slotzwemster goud op de ge mengde estafette 4x50 meter wisselslag. Kromowidjojo: twee keer goud op EK Kortebaan. fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24